Kategorie: E-COMMERCE | GOOGLE | SEO | SOCIAL MEDIA | EMAIL |BRANDING | CONTENT | NARZĘDZIA | MARKETING | RECENZJE

Najważniejsze zasady SEO, pozycjonowania i optymalizacji

seo search engine optimization

Jakie są zasady SEO?

SEO jest powszechnie wykorzystywane w marketingu internetowym do pozycjonowania stron www.

Pojęcie zasady SEO, czyli Search Engine Optimization odnosi się do działań, które optymalizują dany serwis internetowy pod kątem wymagań wyszukiwarki Google. Optymalizacja strony internetowej sprawdza niedopatrzenia w kodzie głównym, linki wewnętrzne i zewnętrzne, treść, słowa kluczowe oraz responsywność witryny.

Wyszukiwarki stawiają te wymogi względem twórców stron internetowych, aby zaoferować precyzyjniejsze wyszukiwania dla użytkowników.

REKLAMA:

sprawdź kursy online

Koniec reklamy.

Wymogi stawiane względem twórców serwisów internetowych wymuszają na nich, by dbali oni o wysoką jakość dodawanej treści.

Zasady SEO jak zacząć?

Odpowiednio przygotowane strony pod kątem zasad, SEO ma za zadanie wypozycjonować ją na możliwie największą ilość słów kluczowych. Jeśli właściciel strony internetowej wypozycjonuje ją na dużą ilość fraz kluczowych, to zgarnie większy ruch od konkurencji. Strony prześcigają się w zdobywaniu odwiedzających, który generują dla nich zysk.

Odwiedzający trafiają na daną stronę znajdują nie tylko interesujące ich artykuły, ale najczęściej kupują dany produkt lub korzystają z usługi, która jest oferowana przez witrynę. Walcząc o pierwszą pozycję w wyszukiwarce należy przeanalizować wcześniej dokładnie wymogi wyszukiwarek.

Najwięcej do powiedzenia ma tutaj wyszukiwarka Google, która zajmuje pierwsze miejsce na świecie pod kątem użytkowników.

zasady seo

Właściciele stron muszą przestudiować zasady SEO, które wyszukiwarka Google nieustannie aktualizuje. Pozycjonując się pod wyszukiwarkę Google zdobędziemy wysokie pozycje także u konkurencji amerykańskiej firmy informatycznej.

Wysokie pozycje pojawią się w wyszukiwarce Bing, Yahoo, Yandex lub Seznam, która jest powszechnie używana w Republice Czeskiej.

Jakie są najważniejsze zasady SEO?

Projektując stronę internetową już od początku należy dostosować się do wymogów, które są stawiane przez wyszukiwarkę Google. Zasady SEO dokładnie opisują wymagania, które są niezbędne do osiągnięcia zadowalających pozycji w wyszukiwarce.

Podstawową zasadą na początku jest sprawdzenie prędkości serwisu internetowego. Użytkownicy internetu po wpisaniu hasła w wyszukiwarkę wybierają najczęściej pierwsze wyniki pokazane na liście.

Po kliknięciu w daną stronę internetową oczekują jednak, by możliwie jak najszybciej dotrzeć do interesującej treści.

Dłuższy czas oczekiwania może się skończyć tym, że czytelnik zrezygnuje z danej strony www i przejdzie do konkurencji.

W ten sposób strona zrazi do siebie użytkownika i najczęściej straci potencjalnego klienta, który mógłby być odbiorcą ich produktu lub usługi. Prędkość ładowania witryny internetowej można jednak skutecznie poprawić.

Kluczowy jest tutaj odpowiedni wybór hostingu, który musi być dostosowany do potrzeb strony. Wybierając słaby hosting strona może ulegać nieustannym problemom podczas ładowania. Przeglądanie stron będzie uciążliwe dla czytelników, a niekiedy wręcz niemożliwe.

Jest to niezwykle ważne dla sklepów internetowych, które każdego dnia są odwiedzane przez klientów pragnących szybko dokonać zakupów. Najlepiej wybrać hosting od sprawdzonej firmy na rynku, która działa już od wielu lat. Należy pamiętać, że oszczędzanie na hostingu może okazać się zgubne.

Hosting SEO

Serwis rozwijając się będzie z czasem potrzebował więcej miejsca do przechowywania danych. Strona będzie ulegała modyfikacjom i webmasterzy będą rozbudowywać ją. W Polsce popularne firmy oferujące hosting dla serwisów internetowych to OVH, Home, Nazwa lub Kei.

Firma OVH działa już na terenie kilku krajów w Europie. Przedsiębiorstwo oferuje miejsce na własnych serwerach i posiada korzystne ceny dla swoich klientów.

Ofertę od OVH możemy spotkać w Polsce, Czechach, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i we Francji.

Dbając o szybkość ładowania się strony internetowej należy zwrócić uwagę również na wielkość obrazków dodawanych do artykułów. Dodając pojemne pliki na stronę spowodujemy, że będzie ona dłużej się otwierać dla odwiedzających. Obrazki dodawana na stronę należy sformatować do pliku, który będzie zajmował mniej miejsca.

Warto tutaj wspomnieć, iż podczas pozycjonowania strony istotne jest umieszczania w tekście odpowiednich odnośników. Linkowanie wewnętrzne jest potrzebne do tego, by pokierować czytelnikiem i pomóc algorytmom Google ocenić daną witrynę.

Dodając odnośniki na stronie trzeba jednak pamiętać, że ich nadmiar może pogorszyć czas ładowania się. Linkowanie powinno być tak przygotowane, by nie utrudniać korzystania ze strony i ładowania się zawartości dla czytelnika.

Jak wspomóc optymalizację strony www?

Zasady SEO wpływają na odpowiednią optymalizację strony internetowej i przygotowują ją dla odbiorców. Wyszukiwarka Google wpływa w ten sposób na dostarczenie wartościowej treści dla użytkownika. Dodanie odpowiednich słów kluczowych jest jedną z zasad SEO, która należy się kierować podczas budowania pozycji w wyszukiwarce.

NEWSLETTER:
Zapisz się, aby otrzymywać świeże wiadomości i być krok przed innymi!

Zapisz się powyżej.

Webmasterzy dokładnie analizują frazy kluczowe, które będą ściśle powiązane z zawartością danej strony. Sprawdzają istniejącą konkurencję i ich pozycje, które już są przez nich oblegane.

Obecnie najbardziej popularne jest pozycjonowanie na długie frazy kluczowe. Hasła kluczowe składają się wówczas najczęściej z minimum trzech słów. Pozycjonowanie na długie frazy kluczowe nazywa się long tail. Przy wyborze odpowiednich słów kluczowych do pozycjonowania strony korzysta się ze specjalnych narzędzi SEO.

Najwięcej z narzędzi oferuje firma Google, która ma dostęp do danych użytkowników korzystających z ich wyszukiwarki. Narzędzia od Google są darmowe i mogą z nich korzystać nawet początkujący projektanci stron, blogerzy lub webmasterzy. Niezwykle skutecznym narzędziem w dobieraniu słów kluczowych do napisania tekstów na stronę internetową jest Google Ads.

Znajdziemy tam specjalny planer słów kluczowych, który jest w stanie zaproponować listę interesujących haseł i ich prognozowane wyświetlenia. Słowa kluczowe powinny być w umiejętny sposób wplatane w treść, która jest dodawana na daną witrynę. W ten sposób Google może lepiej pozycjonować wybrane artykuły i proponować je do przeczytania dla użytkowników. Pisaniem odpowiedniej treści pod wyszukiwarki zajmują się doświadczeni copywriterzy specjalizujący się w SEO.

Warto tutaj wspomnieć, iż dodając treść na stronę należy umiejętnie posługiwać się odnośnikami. W ten sposób możemy czytelnika przekierować w inne miejsca na stronie i dłużej zatrzymamy jego uwagę. Google zwraca uwagę na strony, które są w stanie dłużej zatrzymać użytkownika i jego zainteresowanie.

Najłatwiej efekt ten osiągnąć poprzez pisanie wartościowych i poprawnych stylistycznie tekstów.

Wartościowy content to nie tylko przypodobanie się algorytmom stosowanym przez Google, ale przede wszystkim pozyskanie wiernych czytelników. Strony posiadające wartościową treść generują większa sprzedaż w internecie.

szkolenie konsulting doradztwo biznesowe

Zasady SEO copywritingu: jak pisać teksty SEO?

Pisanie odpowiedniej treści na stronę jest kluczowe, gdy omawiamy dokładne zasady SEO.

Wyszukiwarka Google wprowadziła szereg aktualizacji w działających algorytmach, które analizują treść dodawaną na stronę internetową. Obecnie content dodawany na serwis internetowych jest niezbędny do tego, by osiągnąć wysokie pozycje na liście wyszukiwań.

Artykuły przygotowywane na stronę muszą być odpowiednie długie, merytoryczne, poprawne stylistyczne i sformatowane. Pisząc tekst należy zadbać o to, by istotne informacje było odpowiednio zaznaczone. Copywriter powinien używać pogrubień lub numerowania. Użytkownicy mając do czytania ścianę tekstu będą znacznie szybciej tracić zainteresowanie.

Większość czytelników zwraca uwagę w tekście na te elementy, które w pewien sposób się wyróżniają. Dla zdobycia uwagi czytelnika w tekście warto zamieścić znane cytaty od osób, które osiągnęły coś na kartach historii. Jeśli piszą chcemy uniknąć ściany tekstu, to należy stosować akapity.

Obecnie przygotowaniem treści pod strony internetowe najczęściej zajmują się SEO copywriterzy. Ich zawód łączy pisanie treści z odpowiednią optymalizacją jej pod kątem największych wyszukiwarek.

Warto tutaj wspomnieć, iż podczas przygotowywania treści należy pamiętać o nagłówkach. Oceniając tekst algorytmy Google zawracają uwagę na nagłówki, które są zaznaczone od H1 do H6. Największy nagłówek będzie tutaj najistotniejszy i przyciągnie uwagę czytelników.

W nagłówkach należy umiejętnie używać słów kluczowych, które będą powiązane z tematem opisywanym w danym artykule. Omawiając pisanie wartościowej treści pod wyszukiwarki Google i czytelników, nie może zabraknąć urozmaiceń w postaci filmów, grafik lub zdjęć. Odbiorcy treści uwielbiają, gdy dla odmiany mogą zobaczyć zdjęcia, które opisuje copywriter w danym artykule.

Zdecydowanie ciężko napisać artykuł podróżniczy, gdzie czytelnik nie zobaczy zdjęcia z miejsca, które go interesuje.

pozycjonowanie strony internetowej

Jak wygląda pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie witryny internetowej jest skomplikowanym procesem, gdzie należy zwrócić uwagę na wiele czynników łącznie wpływających na ostateczny efekt. Celem każdego właściciela strony internetowej jest to, by wzbić się na pierwszą pozycję na popularne hasła w wyszukiwarce. Wykorzystuje się w tym celu optymalizację strony i płatne promowanie jej poprzez korzystanie z reklam Google.

Wyszukiwarka Google za opłacenie reklamy pozwala na wyświetlenie danej strony www ponad wynikami. W ten sposób mniej popularne witryny internetowe, które dopiero startują, mogą podjąć walkę o ruch z wyszukiwarki. Rozwiązanie to jest jednak nieopłacalne na dłuższa metę i należy z czasem zainteresować się możliwością pozycjonowania strony.

Właściciele mniejszych stron mogą próbować podjąć rękawice o walkę na mniej popularne frazy kluczowe. Wtedy pozycjonując stronę należy zwrócić uwagę na odpowiedni wybór słów kluczowych, pisanie merytorycznej treści, analizę konkurencji i dążenie do pozyskania cennych odnośników ze stron, które znajdują się wysoko w wyszukiwarce.

REKLAMA:

sprawdź narzędzia marketingowe

Koniec reklamy.

Rozpoczynając przygodę z pozycjonowaniem danej strony najlepiej zacząć ją od przeprowadzenia dokładnego audytu. W ten sposób możemy odkryć błędy w kodzie i dostaniemy szczegółowy raport, który omówi dokładnie potrzebne zmiany do wprowadzenia. Przeprowadzeniem takich audytów zajmują się najczęściej profesjonalne agencje SEO, które wykonują go przed podjęciem współpracy z klientem. Pozycjonując na własną rękę stronę internetową należy pamiętać, że jest to trudny proces, który zajmuje olbrzymią ilość czasu. Aktualnie wiedza jest jednak powszechnie dostępna w internecie.

Możemy skorzystać z wiedzy webmasterów i programistów, którzy prowadzą często osobiste blogi. Potrzebna wiedza do pozycjonowania stron internetowych znajduje się także na platformie YouTube. Krótkie filmy obawiają niektóre problemy, które są spotykane w codziennej pracy webmasterów.

Nauka zasad SEO

Naukę SEO możemy zacząć również od ukończenia specjalistycznego kursu. Uczestnictwo w profesjonalnym kursie przygotuje nas do pracy w tym zawodzie i pozwoli zdobyć pierwsze doświadczenie.

Pracodawcy zdecydowanie chętniej zatrudniają jako webmasterów osoby, które posiadają ukończone kursy ze stosownym certyfikatem. Warto tutaj pamiętać, iż najczęściej specjalne kursy z SEO i pozycjonowania są organizowane w dużych miastach. Małe miejscowości charakteryzują się mniejszym zainteresowaniem tą tematyką. Duże miasta to często siedziby poważnych firm, które są głównymi klientami dla agencji marketingowych.

SEO kurs

Edukowanie się z zakresu pozycjonowania z pewnością przyniesie nam korzyści, gdy będziemy chcieli stworzyć poważny portal internetowy. Mając sklep internetowy będziemy mogli samodzielnie wprowadzić niektóre zmiany, które będą konieczne. Korzystanie nieustannie z pomocy webmasterów przy obsłudze strony internetowej może narazić nas na wysokie koszty.

Obecnie specjaliści SEO to wymagający zawód, który rozwija się i śledzi ciągłe zmiany wprowadzane przez wyszukiwarki oceniające strony internetowe. Wyszukiwarka Google aktualizuje nieustannie swoje zasady SEO i wprowadza zmiany w funkcjonujących już algorytmach.

Co powinieneś teraz zrobić

Oto wskazówki co dalej:

  1. Aby być na bieżąco z materiałami daj nam follow w social media.
  2. Jeśli chcesz na bieżąco u nas publikować to skontaktuj się przez zakładkę kontakt.
  3. A może chcesz zamieścić u nas artykuł sponsorowany, lub współpracować?
  4. Sprawdź materiał naszego partnera w tym miesiącu:
pozycjonowanie seo reklama marketing

Podobał Ci się ten artykuł?

Reklama:

pozycjonowanie seo reklama marketing