Kategorie: E-COMMERCE | GOOGLE | SEO | SOCIAL MEDIA | EMAIL |BRANDING | CONTENT | NARZĘDZIA | MARKETING | RECENZJE

Czym jest YouTube SEO?

seo search engine optimization

Czym jest YouTube SEO?

YouTube jest znanym na całym świecie serwisem, który służy do udostępniania filmów. Użytkownicy mogą korzystać z serwisu i oglądać na nim filmy swoich ulubionych twórców. Portal działa już od 2005 roku i nieustannie zachęca twórców do dodawania ciekawych materiałów wideo.

reklama w internecie

Zarejestrowani użytkownicy mogą zakładać konta, gdzie następnie będą zarabiali za dodawane treści. Zarabianie na YouTube jest możliwe dzięki firmie Google, która zarządza serwisem i podpięła do niego swój autoryzowany system reklamowy.

REKLAMA:

sprawdź kursy online

Koniec reklamy.

Twórcy mogą zarabiać na wyświetleniach od swoich widzów, którzy są odbiorcami treści reklamowych. Pomiędzy twórcami trwa zażarta rywalizacja, aby pojawić się w proponowanych treściach wyświetlanych użytkownikom serwisu.

lejek content marketingowy sales funnel reklama SEO

Każdy twórca chce zdobyć największą oglądalność i liczbę subskrypcji. Im więcej dany posiadacz kanału posiada subskrybentów, tym efektywniej przekłada się to na zyski. Miarą sukcesu na YouTube jest zdobycie specjalnego przycisku do powieszenia na ścianie, który twórca może otrzymać za określoną liczbę wyświetleń. Pierwszą nagrodę można otrzymać już od stu tysięcy subskrybentów na kanale.

lejek marketingowy sprzedażowy reklama

W osiągnięciu sukcesu na YouTube może pomóc odpowiednie pozycjonowanie. Popularne jest wykorzystanie pozycjonowania do ułatwienia pracy algorytmom działającym w serwisie YouTube. Twórcą znane jest pojęcie YouTube SEO, gdzie wykorzystuje się techniki służące lepszej optymalizacji filmów i tworzenia opisów pod nimi.

Jak działa SEO w serwisie YouTube?

Właściciele popularnych kanałów w serwisie YouTube muszą zadbać o to, aby ich filmy docierały do odbiorców.

ikony mediów społęcnzościowych social media ads

Niestety większość filmów zazwyczaj zostanie pominięta przez algorytmy pracujące dla YouTube i wygenerują niskie wyświetlenia. Początkowo dla odniesienia sukcesu może być konieczne wykorzystanie pozycjonowania w serwisie, które będzie sprzyjać wygenerowanym wynikom i pozwoli lepiej odnaleźć dany materiał wideo.

marketing internetowy online cyfrowy digital

Warto tutaj wspomnieć, iż serwis lepiej odbiera filmy, które są należycie opisane. Każdy dodawany materiał ma możliwość stworzenia opisu, który znajduje się pod udostępnionym filmem.

Opis filmu ułatwia użytkownikowi znalezienie najważniejszych informacji i jednocześnie jest sygnałem dla algorytmów pracujących dla YouTube. Popularni twórcy często poświęcają odpowiednią ilość czasu, aby przygotować opis danego filmu i dodatkowo urozmaicić go poprzez słowa kluczowe, które są powiązane z tematyką filmu.

brand branding marka osobista

Kolejną czynnością, która skutecznie wspiera proces pozycjonowania w serwisie YouTube jest regularnie umieszczanie filmów na swoim kanale. Niektórzy twórcy dodają filmy sporadycznie w różne dni tygodnia. Niekiedy jest to tylko jeden filmy w tygodniu, a czasami nawet w miesiącu.

marketing mix online

Amerykański serwis zdecydowanie preferuje twórców, którzy dbają o swój kanał i dodają na nim regularnie materiały wideo. Wskazane jest dodawanie filmów przynajmniej kilka razy w ciągu tygodnia. Dodatkowo najlepiej dodawać filmy o stałych porach dnia i wybierać konkretne dni tygodnia.

Jest to pomoc dla użytkowników, którzy mogą oczekiwać filmu w danym dniu tygodnia. Udostępnianie filmów w stałe dni tygodnia odbije się korzystnie na ilości wyświetleń i zachęci oglądających użytkowników do subskrypcji.

social media społecznościowe

Inną kwestią jest fakt, że algorytmy również zauważą naszą regularność w dodawaniu filmów. Materiały które będą pojawiały się częściej w serwisie zostaną umieszczone wyżej i YouTube świadomie zasugeruje ich obejrzenie potencjalnym widzom.

NEWSLETTER:
Zapisz się, aby otrzymywać świeże wiadomości i być krok przed innymi!

Zapisz się powyżej.

Jak wypromować swój kanał na YouTube?

Wypromowanie swojego kanału w serwisie YouTube to długa droga, gdzie trzeba pokonać liczną konkurencję. Początkowo trzeba określić tematykę kanału, którą będziemy chcieli rozwijać. Warto tutaj pamiętać, iż niektóre tematy są już popularne na YouTube i istnieją liczne konta udostępniające filmy związane z daną branżą.

reklama i kampania Google Ads

Przykładem mogą być kanały, które są związane z tematyką podróżowania, gotowania lub fitness, gdzie konkurencja jest potężna i przebicie się przez nią może być utrudnione. Mając jednak interesujący pomysł na kanał warto iść w zaparte i dążyć do celu. Promowanie swojego kanału należy zacząć od przeanalizowania odpowiednich słów kluczowych, które zostaną wykorzystane do opisania filmu i tworzenia tytułów.

pozycjonowanie strony internetowej

YouTube zwraca uwagę na opisy, które są tworzone pod materiałami. Istotnym elementem jest zoptymalizowanie całego kanału i dodawanych filmów. Każdy film powinien być dodany do przygotowanej wcześniej playlisty i posiadać odpowiednią grafikę.

Popularni twórcy często używają charakterystycznych miniatur, które są widoczne na dodanym filmie. Użytkownicy nierzadko zwracają uwagę na chwytliwe nagłówki i miniatury, które zachęcają ich do kliknięcia. Do promowania swoich filmów możemy na początkowym etapie użyć płatnej reklamy.

Serwis YouTube pozwala twórcom reklamować się, gdzie dany film zostanie wyświetlony w propozycjach dla widza. Należy jednak pamiętać, że długoterminowo promowanie się w ten sposób może być zbyt kosztowne i zwyczajnie nieopłacalne. Jest to sposób, który można wykorzystać na samym początku, gdy zdobycie pierwszych obserwujących jest niezwykle trudne.

sprzedaż biznes marketing

Mając już pierwszych subskrybujących, YouTube będzie im wyświetlał dodawane przez nas filmy w sugerowanych wynikach. Warto tutaj wspomnieć, iż YouTube podstawia użytkownikom do wyświetlenia te materiały, które są zgodne z ich preferencjami. Serwis jest w stanie ocenić preferencje użytkowników na podstawie oglądanych przez nich filmów i obserwowanych kanałach. Jeśli dany materiał zdobędzie szczególną popularność, to YouTube automatycznie będzie go chętnie pokazywał innym użytkownikom.

lead generation generowanie leadów

Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem, aby wypromować swój kanał jest tworzenie interesujących materiałów. Tworząc ciekawe z punktu widzenia użytkownika treści, będzie on następnie samodzielnie podejmował działania służące promowaniu naszego kanału.

REKLAMA:

sprawdź narzędzia marketingowe

Koniec reklamy.

Popularni twórcy w serwisie YouTube nierzadko zbierają wokół siebie wierną grupę fanów, którzy na bieżąco śledzą ich poczynania w Internecie i udostępniane materiały wideo. Obecnie YouTuber to jeden z popularnych zawodów, który chcą licznie wykonywać osoby w młodym wieku. Posiadanie własnego kanału na YouTube może pomóc wypromować swoją osobę, założony biznes lub inicjatywę.

seo search engine optimization YouTube SEO

Tworząc kanał na YouTube nie możemy zapomnieć o SEO, które odgrywa istotną rolę w odniesieniu sukcesu na popularnej amerykańskiej platformie do udostępniania filmów. Początkowo wystarczy zadbać o podstawy, jak słowa kluczowe znajdujące się w opisie, odpowiednia długość udostępnionego filmu, wyróżniająca grafika i ciekawy content do pokazania.

Co powinieneś teraz zrobić

Oto wskazówki co dalej:

  1. Aby być na bieżąco z materiałami daj nam follow w social media.
  2. Jeśli chcesz na bieżąco u nas publikować to skontaktuj się przez zakładkę kontakt.
  3. A może chcesz zamieścić u nas artykuł sponsorowany, lub współpracować?
  4. Sprawdź materiał naszego partnera w tym miesiącu:
pozycjonowanie seo reklama marketing

Podobał Ci się ten artykuł?

Reklama:

pozycjonowanie seo reklama marketing