Kategorie: E-COMMERCE | GOOGLE | SEO | SOCIAL MEDIA | EMAIL |BRANDING | CONTENT | NARZĘDZIA | MARKETING | RECENZJE

Czym jest wtyczka Yoast SEO?

seo search engine optimization

Czym jest wtyczka Yoast SEO?

Wtyczka Yoast SEO została wydana w 2007 roku, aby poprzez integrację z oprogramowaniem WordPress usprawnić optymalizację powstających tam stron www i sklepów internetowych.

Instalacja wtyczki na danej stronie internetowej umożliwia poprawne wykonanie procesu optymalizacji i przeprowadzenie zmian w kodzie źródłowym pod kątem wyszukiwarek.

Zobacz Rankmath – Najlepsza według mnie wtyczka SEO wordpress.

REKLAMA:

sprawdź kursy online

Koniec reklamy.

Wtyczka błyskawicznie zyskała popularność i była chętnie pobierana przez webmasterów projektujących serwisy internetowe. Obecnie wtyczka jest traktowana jako jedno z podstawowych narzędzi SEO i jest niezbędna do wykonania poprawnego pozycjonowania. Warto tutaj wspomnieć, że wtyczka Yoast SEO jest dostępna w wersji darmowej i premium.

Bezpłatna wersja posiada ograniczone funkcje, które można rozszerzyć poprzez wykupienie stosownej licencji.

NEWSLETTER:
Zapisz się, aby otrzymywać świeże wiadomości i być krok przed innymi!

Zapisz się powyżej.

Wykupując licencję można znacząco rozszerzyć funkcje omawianego narzędzia SEO, które pozwalają lepiej zoptymalizować swoją stronę internetową. Wśród dodatkowych funkcji, które znajdziemy w płatnej wersji Premium znajduje się dostęp do specjalnej akademii, gdzie znajdują się materiały edukujące, które omawiają tematy związane z SEO.

Dodatkowo Yoast SEO w wersji płatnej daje możliwość podglądu do powiązanych ze stroną profili społecznościowych na popularnych platformach Facebook i Twitter. Obecnie profile społecznościowe są nieodłącznym elementem istnienia każdej strony www i sklepu internetowego.

lejek content marketingowy sales funnel reklama SEO

Profile społecznościowe generują ruch na wybraną witrynę internetową i służą pozyskiwaniu linków zewnętrznych. Linki przekładają się na wartość w kontekście SEO i wspierają proces pozycjonowania danej strony. Wśród innych opcji w wersji Premium znajduje się specjalny planer słów kluczowych i funkcja monitorująca linki znajdujące się w obrębie danej strony www. Wtyczka jest nieustannie rozwijana od momentu powstania i firma zarządzająca projektem nieprzerwanie wprowadza do swojego narzędzia potrzebne aktualizacje. 

Zobacz Rankmath – Najlepsza według mnie wtyczka SEO wordpress.

Jakie oprogramowanie jest kompatybilne z wtyczką Yoast SEO?

lejek marketingowy sprzedażowy reklama

Yoast SEO to wtyczka, która jest dostępna dla webmasterów korzystających z darmowego oprogramowania WordPress. Wspomniany WordPress to popularny system zarządzania treścią, który został oddany do użytku w 2003 roku. Początkowo oprogramowanie miało służyć wyłącznie do tworzenia blogów, które były popularne w tamtych latach. WordPress powstał z inicjatywy amerykańskich programistów, którzy pracowali dla Automattic Inc. System był jednak intensywnie rozwijany na przestrzeni lat i zyskał światową popularność.

Obecnie z darmowego CMS-a chętnie korzystają webmasterzy, którzy chcą zaprojektować bardziej zaawansowane serwisy internetowe lub nawet profesjonalne e-sklepy. Warto tutaj wspomnieć, iż jedną z zalet darmowego oprogramowania WordPress są liczne wtyczki, które można pobrać na etapie tworzenia strony internetowej.

social media społecznościowe

Wtyczki są nierzadko tworzone przez osoby prywatne, które lubią to darmowe oprogramowanie i chcą je rozwijać. WordPress jest wydany na specjalnej licencji GNU, która pozwala bezpłatnie korzystać z tego systemu zarządzania treścią i modyfikować go.

Aktualnie webmasterzy projektujący strony internetowej oparte o oprogramowanie WordPress mogą korzystać z ponad kilku tysięcy płatnych i darmowych wtyczek. Wśród tysięcy wtyczek znajduje się omawiane narzędzie Yoast SEO, które znacząco wspiera optymalizację każdej strony korzystających z platformy WordPress.

Zobacz Rankmath – Najlepsza według mnie wtyczka SEO wordpress.

Jak oceniana jest wtyczka Yoast SEO?

reklama w internecie

Wtyczka Yoast SEO zaraz po stworzeniu zostały ciepło przyjęta przez społeczność korzystającą z WordPressa. Obecnie statystyki pokazują, że Yoast SEO jest jedną z najchętniej pobieranych wtyczek w Internecie. Rozszerzenie zostało pobrane ponad trzysta milionów razy i ciągle jest chętnie instalowane przez webmasterów. Ciekawostką jest, iż plugin wspierający optymalizację strony został oceniony przez osoby korzystające z wtyczki na pięć gwiazdek.

co to jest google

Na oficjalnej domenie WordPress.org można sprawdzić opinie na temat wtyczki i dodatkowo ją pobrać. Wtyczkę Yoast SEO możemy również pobrać bezpośrednio ze strony, która należy do jej twórców. Podłączenie wtyczki do swojej strony www opartej o WordPressa jest proste i można to zrobić w kilku prostych krokach. Liczne filmy instruktażowe pokazujące proces instalacji wtyczki można znaleźć w serwisie YouTube.

Jak kształtowała się historia popularnej wtyczki Yoast SEO?

Popularna wtyczka została stworzona przez znanego programistę i przedsiębiorcę, który pochodził z Holandii.

Za projekt stworzenia wtyczki odpowiada Joost de Valk, który słynie z tworzenia wtyczek kompatybilnych z oprogramowaniem WordPress. Twórca wtyczki początkowo pracował jako specjalista SEO i wykorzystał doświadczenie do zaprojektowania zaawansowanej wtyczki pod platformę WordPress. Początkowo wtyczka nosiła inną nazwę, która została ostatecznie zmieniona w 2012 roku na Yoast SEO.

marketing internetowy online cyfrowy digital

Dodatkowo wraz ze zmianą nazwy, początkowo bezpłatna wtyczka zwiększyła swoje funkcje i wprowadzono jej płatną wersję działającą do dziś. Na etapie rozbudowywania wtyczki nie obyło się bez problemów technicznych, gdzie w 2015 roku znaleziono błędy związane z działaniem rozszerzenia. Znalezione błędy narażały osoby korzystające z wtyczki na ataki hakerów.

brand branding marka osobista

Problem został jednak szybko rozwiązany i obecnie wtyczka jest w pełni bezpieczna. O niezawodności rozszerzenia świadczą jego opinie w Internecie i zyski, które firma wygenerowała na przestrzeni lat.

Firma zarządzająca wtyczka zatrudnia obecnie ponad kilkuset pracowników, którzy nieprzerwanie pracują nad rozszerzeniem w siedzibie zarejestrowanej na terenie Holandii.

Jak wyglądają statystyki korzystania z wtyczki?

Aktualnie wtyczka jest traktowana jako jedna z najbardziej popularnych na świecie. Już na samym starcie wtyczka była chętnie pobierana i szybko się rozwijała.

Obecnie miliony serwisów internetowych na świecie mają zainstalowaną wtyczkę, która nieustannie przesyła najważniejsze statystyki związane z ich funkcjonowaniem. Jest to wtyczka, która obowiązkowo powinna być zainstalowana na każdej stronie www, której właściciel chce wypromować ją w największej wyszukiwarce Google.

Zobacz Rankmath – Najlepsza według mnie wtyczka SEO wordpress.

REKLAMA:

sprawdź narzędzia marketingowe

Koniec reklamy.

Wtyczka pomaga w odpowiednim dobraniu słów kluczowych, sprawdzeniu link buildingu i kodu źródłowego.

Każdy z wymienionych elementów ma ogromne znaczenie na etapie optymalizacji strony internetowej pod kątem wyszukiwarek. Z wtyczki może korzystać praktycznie każdy, które chce wypozycjonować swojego bloga, stronę www lub e-sklep.

yoast seo

Narzędzie sprawdzi się w zarówno przypadku początkujących webmasterów, jak i tych bardziej zaawansowanych. Wtyczka skutecznie będzie monitorować cały proces optymalizacji i wykaże najważniejsze błędy. Korzystając z wtyczki webmasterzy mogą znacząco usprawnić swoja pracę. Obecnie koszt wtyczki to niecałe kilkaset dolarów w skali roku, a jej funkcje znacząco wpłyną na efekty w pozycjonowaniu.

Co powinieneś teraz zrobić

Oto wskazówki co dalej:

  1. Aby być na bieżąco z materiałami daj nam follow w social media.
  2. Jeśli chcesz na bieżąco u nas publikować to skontaktuj się przez zakładkę kontakt.
  3. A może chcesz zamieścić u nas artykuł sponsorowany, lub współpracować?
  4. Sprawdź materiał naszego partnera w tym miesiącu:
pozycjonowanie seo reklama marketing

Podobał Ci się ten artykuł?

Reklama:

pozycjonowanie seo reklama marketing
,