Jakie są wady mediów społecznościowych?
Zawartość strony (spis treści)
- 1 Jakie są wady mediów społecznościowych?
- 2 Czym są media społecznościowe?
- 3 Jak działają serwisy społecznościowe?
- 4 Jaki wpływ na społeczeństwo mają social media?
- 5 Jak social media wspierają sprzedaż w Internecie?
- 6 Jakie negatywne zjawiska są związane z funkcjonowaniem portali społecznościowych?
- 7 Jakie zalety mają social media?
Historia mediów społecznościowych rozpoczęła się pod koniec XX wieku, gdy został do użytku oddany pierwszy serwis społecznościowy.
Portal nosił nazwę Six Degrees i został stworzony dokładnie w 1997 roku. Twórcą serwisu był amerykański biznesmen Andrew Weinreich, który specjalizował się w rozwijaniu sieci społecznościowych.
REKLAMA:
Koniec reklamy.
Serwis Six Degrees umożliwiał zarejestrowanym użytkownikom stworzenie profilu i umieszczenie tam informacji o sobie. Użytkownicy mogli poprzez swoje konto w serwisie nawiązywać znajomości z innymi osobami i prowadzić z nimi konwersację. Serwis szybko stał się popularny, a użytkownicy chętnie komunikowali się poprzez swoje konta z przyjaciółmi, członkami rodziny lub znajomymi, których dopiero poznali.
NEWSLETTER:
Zapisz się, aby otrzymywać świeże wiadomości i być krok przed innymi!
Zapisz się powyżej.
Aktualnie serwis SixDegrees.com jest uważany za pierwszy tego typu projekt, który zapoczątkował erę tworzenia portali społecznościowych. Współcześnie serwisy społecznościowe odgrywają znaczącą rolę w codziennym życiu ludzi. Powstały liczne portale społecznościowe, które posiadają miliardy zarejestrowanych użytkowników i daję im możliwość skorzystania z najróżniejszych funkcji.
W następnych latach po zamknięciu serwisu Six Degrees pojawiały pojawiały się kolejne projekty, jak MySpace, LinkedIn lub Facebook. Warto tutaj wspomnieć, iż serwis SixDegrees.com już na początku istnienia zatrudniał około stu pracowników i posiadał ponad kilka milionów zarejestrowanych kont. Projekt został wykupiony w 1999 roku, następnie zamknięty, a potem znów przywrócony do funkcjonowania.
W XX wieku pojawiły się również pierwsze platformy blogowe, które umożliwiły ludziom zakładanie bloga i tworzenie własnego contentu. Platformy blogowe zapoczątkowały popularny trend, gdzie użytkownicy Internetu chętnie zakładali blogi, aby dzielić się na nich swoimi przemyśleniami.
Jedną z pierwszych platform umożliwiających stworzenie bloga był amerykański serwis blogowy o nazwie Blogger. Projekt został powołany do życia w 1999 roku przez spółkę Pyra Labs. Obecnie spółka jest zależna od firmy Google, która wykupiła ją w 2003 roku. Twórcą platformy Blogger był amerykański programista komputerowy Evan Williams, który w późniejszych latach zaangażował się projekt o nazwie Twitter.
Blogger to platforma blogowa, która po wykupieniu przez firmę Google była nieustannie rozwijana. Firma Google pozwala użytkownikom założyć bloga, który jest widoczny pod domeną blogspot.com. Użytkownicy mogą podpiąć do swojego bloga własną domenę, którą wykupią u dostawcy. Platforma Blogger jest popularna na całym świecie, a blogowanie dla niektórych osób stało się sposobem na życie.
Media społecznościowe są obecnie najczęściej kojarzone z portalami społecznościowymi. Warto jednak zaznaczyć, iż pojęcie jest znacznie szersze i obejmuje aplikacje internetowe, blogi, fora dyskusyjne oraz pozostałe strony www. Aktualnie na podium znajdują się portale społecznościowe, które są zarządzane przez spółkę Meta Platforms.
Amerykański konglomerat technologiczny ma w swoim posiadaniu projekty o nazwie Facebook, Instagram, Messenger i Whatsapp. Głównym projektem spółki jest Facebook, który został założony przez amerykańskiego programistę Marka Zuckerberga. W późniejszych latach spółka wykupiła inne projekty.
W 2012 roku firma należąca do Marka Zuckerberga wykupiła Instagram, który skrupulatnie rozwija i dodaje do niego nowe funkcje. Kolejnym wykupionym projektem była aplikacja Whatsapp, którą Facebook pozyskał w 2014 roku. Whatsapp zostały wykupiony przez Facebooka za kwotę szesnastu miliardów dolarów. Obecnie oba wykupione projekty są chętnie używane i zainstalowane na urządzeniach mobilnych. Instagram to popularna aplikacja do udostępniania zdjęć, a Whatsapp służy do komunikowania się i wysyłania plików drogą elektroniczną.
W ostatnich latach błyskawicznie rozwija się aplikacja, która została stworzona przez chińskich programistów. Aplikacja o nazwie TikTok zyskała światową popularność i jest chętnie wybierane przez młodych użytkowników. Wymienione media społecznościowe to jedne z tych, która najmocniej oddziałują na współczesne społeczeństwo. Ich oddziaływanie jest najsilniejsze w krajach, które są lepiej rozwinięte i istnieje powszechny dostęp do Internetu. Statystyki pokazują, że czas poświęcany na aplikacje internetowe nieustannie się wydłuża.
Młode społeczeństwo chętnie spędza długie godziny na popularnych serwisach społecznościowych, aplikacjach i komunikatorach. Niestety pierwsze badania pokazują, iż nadmierne spędzanie czasu na platformach społecznościowych odbija się niekorzystnie na naszym zdrowiu fizycznych i psychicznym.
Czym są media społecznościowe?
Media społecznościowe do pojęcie, które pochodzi od amerykańskiego określenia social media. Jest to termin, który kojarzony jest z największymi serwisami społecznościowymi.
Social media to określenie, które jest jednak znacznie szersze i można nim objąć kilka innych projektów funkcjonujących w sieci. Do mediów społecznościowych należy zaliczyć blogi, fora tematyczne, portale społecznościowe, aplikacje, komunikatory, strony służące do udostępniania opinii i projekty, które opierają swoje funkcjonowanie o technologię Web 2.0. Media społecznościowe to projekty, które zrzeszają ludzi i umożliwiają im komunikowanie się w przestrzeni Internetu.
Popularne media społecznościowe umożliwiają natychmiastowe publikowanie treści za ich pośrednictwem. Zarejestrowani użytkownicy mogą z ich pomocą dzielić się opinią na najróżniejsze tematy, chwalić swoim życiem, wyrażać poparcie dla wygłaszanych poglądów, uczyć się, zakładać grupy tematyczne, nawiązywać znajomości i prowadzić konwersację. Media społecznościowe znacząco ułatwiły komunikację międzyludzką, gdzie praktycznie zostały zniesione wszelkie bariery. Ludzie mogą za pośrednictwem wybranych mediów społecznościowych komunikować się między sobą z dowolnego miejsca na świecie. Komunikacja pomiędzy użytkownikami może być prowadzona lokalnie lub globalnie. Jedynym ograniczeniem dla użytkowników korzystających z social mediów jest Internet.
Mając dostęp do sieci internauci mogą bezproblemowo użytkować swoje ulubione serwisy społecznościowe, aplikacje lub komunikatory. Warto tutaj wspomnieć, iż media społecznościowe to najczęściej bezpłatne projekty, gdzie użytkownicy nie płacą za korzystanie z nich. Dla wielu osób komunikacja za ich pośrednictwem to oszczędność pieniędzy.
Połączenie wykonane za pomocą komunikatora o nazwie Whatsapp z dowolnego miejsca na świecie jest bezpłatne i pozwala zaoszczędzić pieniądze. Użytkownicy mogą dzwonić do siebie za pośrednictwem Internetu, gdzie w odróżnieniu od połączeń telefonicznych musieliby zapłacić.
Niestety początkowe założenia, jakie przypisywane były portalom społecznościowym zmieniły się i znacząco odbiegały od funkcji, które miały początkowo ułatwić życie ludziom. Obecnie większość ludzi nie korzysta z portali społecznościowych jedynie wtedy, gdy wynika to z takiego zapotrzebowania. Popularne stało się korzystanie z mediów społecznościowych dla przyjemności, śledzenia poczynań innych użytkowników, chwalenia się swoimi osiągnięciami i nierzadko do prowadzenia bezsensownych rozmów dla zabicia czasu.
Naukowcy zaobserwowali negatywny wpływ nadmiernego spędzania czasu na portalach społecznościowych i komunikatorach. Negatywne skutki wpływają na sposób funkcjonowania naszego umysłu i umiejętności prowadzenia konwersacji z innymi ludźmi w realnym życiu. Portale społecznościowe mogą negatywnie wpłynąć na nasze relacje w prawdziwym życiu, które diametralnie się pogorszę poprzez zaniedbanie wynikające z braku czasu i obecności.
Jak działają serwisy społecznościowe?
Rolą serwisów społecznościowych jest wykorzystanie ich do nawiązywania kontaktów i budowania relacji międzyludzkich. Budowane relacje za pośrednictwem serwisów społecznościowych najczęściej opierają się na podobnych zainteresowaniach. Nierzadko ludzi mających konta społecznościowe łączy z innymi użytkownikami wspólne życie prywatne lub zawodowe.
Portale społecznościowe pozwalają użytkownikom sprawnie wymieniać się najważniejszymi informacjami, które często bezpośrednio dotyczą ich życia. Współcześnie działające serwisy społecznościowe często posiadają aplikacje, które umożliwiają ich instalację na telefonach komórkowych lub innych urządzeniach mobilnych. Łatwa dostępność do serwisów zachęca użytkowników do instalacji popularnych aplikacji na swoich telefonach komórkowych.
Warunkiem jest posiadanie odpowiedniego systemu operacyjnego i dostępu do Internetu. Warto tutaj wspomnieć, iż w większości przypadków internauci samodzielnie tworzą kontent na serwisy, gdzie dokonali rejestracji. Działanie największych portali społecznościowych opiera się o content, który bezpośrednio pochodzi od samych użytkowników.
Właściciele serwisów dodatkowo zachęcają użytkowników do tego, aby dostarczali content. Niektóre serwisy, jak popularny YouTube, pozwalają swoim użytkownikom monetyzować wyświetlenia i samodzielnie udostępniać materiały.
Twórcy mogą zarabiać poprzez udostępnianie w serwisie YouTube interesujących materiałów wideo. Najwięksi twórcy są w stanie bezproblemowo się utrzymać z zarobków, które są im oferowane z samych wyświetleń. Dodatkowo twórcy mogą nawiązywać interesujące współprace, które są kolejnym źródłem ich dochodów.
Ostatnie badania przeprowadzone na terenie Stanów Zjednoczonych pokazały, iż marzeniem młodych osób nierzadko jest zostanie popularnym YouTuberem, Instagramerem lub TikTokerem.
Jest to poniekąd znak czasów, gdzie media społecznościowe stały się wyznacznikiem sukcesu. Młode osoby marzą o byciu znanym i lubianym w świecie mediów społecznościowych. Wracając do serwisów społecznościowych, to kolejną wspólną cechą jest posiadanie własnego profilu. Większość serwisów działających w Internecie wymaga od swoich użytkowników założenia konta i podania kilku informacji o sobie.
Stworzony profil umożliwia użytkownikom dostęp do funkcji, które oferuje wybrany serwis społecznościowy. Internauci często nieświadomie podają liczne informacje prywatne, które są następnie przetwarzane przez wybrany portal.
Social media mają niebagatelny wpływ na współczesne społeczeństwo i sposób jego funkcjonowania. Serwisy społecznościowe początkowo przyniosły liczne plusy dla ludzi, którzy mogli korzystać z ich dobrodziejstw. Użytkownicy mogli dzielić się za ich pośrednictwem swoimi zainteresowaniami, wiedzą i bezproblemowo komunikować się.
Zatarte zostały ograniczenia, które początkowo znacząco utrudniały komunikację pomiędzy ludźmi. Za pośrednictwem mediów społecznościowych mogli się ze sobą komunikować obywatele najróżniejszych krajów, gdzie polityka i położenie geograficznie nie utrudniały im tego. Największe portale bezproblemowo działają na terenie najróżniejszych krajów, gdzie obywatele muszą posiadać jedynie dostęp do Internetu.
Portale społecznościowe i komunikatory, to prosty sposób na bezpłatną komunikację, gdzie najczęściej potrzebny jest do rejestracji jedynie adres e-mail. W przypadku niektórych serwisów i aplikacji, może być potrzebne podanie numeru telefonu komórkowego. Współcześnie działające media społecznościowe mają znaczący wpływ na kształtowanie młodzieży i ich poglądów. Nierzadko media społecznościowe służą zaspokojeniu potrzeb emocjonalnych i ułatwiają integracją najróżniejszych grup ludzi. Media społecznościowe odgrywają istotną rolę w pracy, życiu rodzinnym, budowaniu relacji, nauce i rozrywce.
Niestety w ostatnich latach coraz częściej są widoczne negatywne skutki korzystania z mediów społecznościowych. Niekorzystne skutki najczęściej obejmują młode osoby, które najchętniej korzystają z social mediów. Warto tutaj wspomnieć, iż niektóre kraje ograniczyły dostęp do wybranych mediów społecznościowych na swoim terenie.
Przykładem jest aplikacja TikTok, gdzie dostęp do niej został ograniczony w Indonezji, Indiach, Bangladeszu i Pakistanie. Uzasadnieniem było, iż aplikacja dostarcza nieobyczajne treści swoim użytkownikom.
Dodatkowo aplikacja została ukarana wysoką karą pieniężną przez rząd Stanów Zjednoczonych. Udowodniono, że aplikacja wykradała prywatne dane użytkowników, którzy często nie przekraczają dwudziestu czterech lat. Użytkownikami aplikacji TikTok są w głównej mierze osoby młode. Dodatkowo popularne stało się cenzurowanie niewygodnych informacji, które internauci samoistnie publikują w popularnych serwisach społecznościowych. Nierzadko za łamanie regulaminu i publikowanie niewygodnych informacji w serwisach społecznościowych, autorzy otrzymują kary w postaci ograniczenia wyświetleń, braku monetyzacji lub usunięciu konta.
Praktyki związane z cenzurą są wykorzystywane przez większość popularnych mediów społecznościowych, a uzasadnienie stosowania tej metody niekiedy budzi wątpliwości. Niekiedy na funkcjonowanie niektórych portali społecznościowych ma bezpośrednio sama polityka. Niektóre kraje ograniczają obecnie funkcjonowanie wybranych serwisów, a preferują swoje.
Przykładem może być Rosja, gdzie uniemożliwiono działanie amerykańskim serwisom o nazwie Facebook, Instagram oraz Twitter. W Rosji popularne jest korzystanie z serwisu o nazwie VKontakte. Jest to rosyjski portal społecznościowy, który został stworzony w 2006 roku i obecnie znajduje się wśród kilkunastu najchętniej odwiedzanych.
Z portalu głównie korzystają obywatele Rosji i krajów, które należących kiedyś do bloku wschodniego.
Inną wadą serwisów społecznościowych może być nieświadome wykorzystanie danych zarejestrowanych użytkowników do działania na ich niekorzyść. Przykładem są przedsiębiorstwa, które śledzą tam poczynania kandydatów starających się o pracę na ich profilach społecznościowych i następnie na podstawie uzyskanych tam informacji odrzucają ich zgłoszenia.
Ostatnie badania pokazują także, że media społecznościowe mają ogromny wpływ na ludzką psychikę. Wśród osób nadużywających mediów społecznościowych zaobserwowano ich negatywny wpływ na własną samoocenę. U niektórych osób pojawia się uczucie osamotnienia i braku akceptacji. Szczególnie niebezpieczne jest zjawisko hejtu, gdzie młode i wrażliwe osoby muszą zmierzyć się z falą krytyki. Ludzie korzystający z popularnych serwisów często nie radzą sobie z tym zjawiskiem i popadają w depresję.
Zjawisko występowania depresji jest szczególnie widoczne u młodych osób, które spędzają na swoich social mediach zbyt wiele czasu. Osoby nadmiernie spędzające czas na swoich profilach społecznościowych są narażone na pojawienie się pewnej formy uzależnienia.
Niekiedy może być konieczne przejście przez długotrwałą psychoterapię, która pomoże poradzić sobie z problemem. Aktualnie nieustannie trwają badania, gdzie naukowcy przyglądają się skutkom korzystania z serwisów społecznościowych. Niektóre negatywne skutki mogą zostać ujawnione dopiero w przyszłych latach.
Portale społecznościowe stosunkowo młody wynalazek, gdzie nie mamy aktualnie możliwości zobaczenia skutków ich nadużywania u starszych osób. Niektóre wady mediów społecznościowych mogą zostać ujawnione dopiero po latach.
Social media często są wykorzystywane przez firmy do prowadzenia swoich kampanii marketingowych. Statystyki pokazują, że młode osoby powyżej osiemnastu lat chętnie dokonują zakupów drogą online. Użytkownicy w przedziale od osiemnastu do trzydziestu czterech lat to najliczniejsza grupa robiąca zakupy w Internecie.
Większość z tych osób posiada konta społecznościowe, gdzie przed dokonaniem decyzji o zakupie sugerują się wystawionymi opiniami na temat danej rzeczy. Firmy chętnie korzystają z możliwości zakładania konto społecznościowych na największych portalach, aby za ich pośrednictwem komunikować się z użytkownikami Internetu.
Najchętniej wybieraną platformą jest Facebook, gdzie przedsiębiorstwa mogą założyć swój fanpage. Firmy chętnie promują swój fanpage poprzez serwis Facebook, gdzie próbują zdobyć możliwie jak największe zasięgi i ilość osób obserwujących.
Fanpage jest wykorzystywany przez firmy to komunikacji z obserwującymi, zbierania opinii, prowadzenia kampanii reklamowych i promowania swoich produktów.
Profile społecznościowe potrafią znacząco ocieplić wizerunek danej firmy, która chce zdobyć zaufanie użytkowników i potencjalnie nowych klientów. Warto tutaj wspomnieć, iż największe marki chętnie korzystają z kampanii reklamowych, które są oferowane im poprzez serwisy społecznościowe. Omawiany Facebook posiada autoryzowany system reklamowy, który umożliwia promowanie swojego biznesu na portalu.
Facebook Ads oferuje swoim reklamodawcom możliwość tworzenia kampanii reklamowych, które są skierowane bezpośrednio do zainteresowanych internautów. W tym celu jest wykorzystywane reklama spersonalizowana, którą system kieruje do zarejestrowanych użytkowników na podstawie ich polubień.
Reklama może być targetowana pod kątem zainteresowań użytkownika, jego wieku lub płci. Facebook pobiera w tym celu dane, które są brane bezpośrednio od korzystających z serwisu osób. Użytkownicy świadomie wyrażają zgodę podczas rejestracji, że ich dane zostaną w tym celu wykorzystane.
Pobieranie tych danych budzi jednak pewne kontrowersje, a platformy społecznościowe są zobowiązane do przestrzegania przepisów prawa regulujących te kwestie. Większość krajów reguluje kwestie związane z wykorzystaniem danych użytkowników posiadających konta na portalach społecznościowych. Unia Europejska wydała w tym celu specjalne rozporządzenia o ochronie danych.
Wspomniane rozporządzenia o ochronie danych osobowych użytkowników Internetu oficjalnie weszło w życie w 2018 roku pod nazwą RODO. W wydanym rozporządzeniu znajdują się dokładne przepisy, które regulują sposób przetwarzania danych osobowych, które są dobrowolnie udostępniane przez internautów. Celem rozporządzenia jest ochrona osób fizycznych, które nierzadko nieświadomie udostępniali swoje dane, a firmy wykorzystywały to do swoich celów.
Jakie negatywne zjawiska są związane z funkcjonowaniem portali społecznościowych?
Współcześnie znane są już powszechnie wady mediów społecznościowych, które wynikają z ich nadużywania. Jednym z negatywnych zjawisk, które można zaobserwować na popularnych portalach społecznościowych jest spam. Wspomniany spam stał się popularnym zjawiskiem na przestrzeni ostatnich lat i wykorzystuje do tego kanały social media.
Celem spamu jest najczęściej próba wypromowania określonej strony www, produktu lub usługi. Spamowanie ma na celu zwiększyć dochody wybranej firmy i wypromować daną markę.
Wyświetlenia są zdobywane poprzez nachalną kampanię reklamową, gdzie wykorzystuje się do tego marketing wirusowy w jego najgorszej formie. Niestety spam najczęściej nie wnosi żadnej wartości dla internautów i jej niepożądaną przez nich formą reklamy. Największe portale społecznościowe podjęły walkę ze spamem, aby ograniczyć możliwość jego występowania.
Twitter stworzył w tym celu specjalny system, gdzie użytkownicy mogą zgłaszać pojawiający się spam. Serwis błyskawicznie podejmuje działania i usuwa nieprzyjemne dla użytkowników treści.
Warto tutaj wspomnieć, iż większość firm świadomie nie korzysta z tego typu rozwiązań, gdyż długoterminowe jest to nieskuteczne. Przedsiębiorstwa wolą reklamować się poprzez marketing, który dostarcza internautom wartościowe i interesujące z ich punktu widzenia treści. Inną kwestią jest fakt, że wyszukiwarka Google preferuje wartościowy content, który jest lepiej odbierany.
Popularny stał się content marketing, gdzie do zdobycia uwagi odbiorców wykorzystuje się interesujące treści.
Omawiając wady mediów społecznościowych nieuczciwym byłoby pomijanie ich zalet. Serwisy społecznościowe przynoszą również korzyści dla ludzi, które znacząco ułatwiają im codzienne życie. Pierwszą zaletą jest możliwość podtrzymywania relacji ze swoimi bliskimi i przyjaciółmi. Przed powstaniem portali społecznościowych utrzymanie stałego kontaktu było znacząco utrudnione. Telefony komórkowe ułatwiły komunikację, ale dalej było to ograniczone pewnymi czynnikami.
Portale społecznościowe i komunikatory, jak Skype, Whatsapp lub Facebook Messenger, pozwalają na nieograniczony kontakt, gdzie barierą jest jedynie dostęp do Internetu. Użytkownicy mogą wykonywać do siebie połączenia wideo, gdzie widzą drugą osobę. Komunikatory skutecznie zastępują telefony komórkowe i pozwalają na wysyłanie wiadomości tekstowych z każdego miejsca na świecie.
Transmisja danych jest błyskawiczna i zależy od posiadanego łącza internetowego.
Osoby mające dostęp do słabszego Internetu mogą mieć problem, aby połączenie poprzez wybrany komunikator było dobre jakościowo. Kolejną przydatną funkcją jest możliwość odnowienia dawnych relacji, które utrzymywaliśmy w przeszłości. Dawniej utrzymanie kontaktów było trudniejsze i nierzadko tworzone relacje znikały z czasem.
Serwisy społecznościowe umożliwiły ludziom odnajdywanie znajomości sprzed lat, a dodatkowo pozwoliły na nawiązywanie nowych. Internauci mogą znaleźć swoich dawnych kolegów z klasy, przyjaciół lub sympatie, a następnie dodać ich do listy znajomych. W Polsce do niedawna popularny był serwis o nazwie nasza-klasa.pl, gdzie zarejestrowani użytkownicy mogli wyszukać swoich dawnych kolegów z klasy.
Serwis przez lata cieszył się popularnością i był jednym z pierwszych serwisów społecznościowych działających w Polsce. Nasza-klasa.pl została założona w 2006 roku i działała przez lata, aż padała decyzja o jej zamknięciu. Spadek popularności był spowodowany między innymi powstaniem innych serwisów, jak Facebook, Twitter lub Instagram.
Obecnie funkcje Facebooka są znacznie szersze, a użytkownicy mogą korzystać z licznych funkcji, które po rejestracji zostaną im udostępnione. Inną zaletą serwisów społecznościowych jest możliwość poznania drugiej połówki, która obdarzy nas miłością i zostanie z nami do końca życia.
Ludzie chętnie korzystają z popularnych serwisów społecznościowych, aby z ich pomocy nawiązać nową znajomość. Przykładem mogą być aplikacje randkowe, gdzie użytkownicy nawiązują znajomości, prowadzą rozmowy i umawiają się na spotkania w realnym życiu.
Zalety portali społecznościowych nie ograniczają się jedynie do możliwości poznawania ludzi i utrzymywania z nimi kontaktu. Wśród możliwości jakie dają serwisy społecznościowe należy wymienić ich wartość dla biznesu.
Nawet niewielkie firmy, które dopiero startują ze swoją działalnością mogą reklamować się poprzez social media. Portale społecznościowe pozwalają pokazać się w przestrzeni Internetu i wypromować swój biznes.
Ludzie chętnie dzielą się opiniami na temat ulubionych firm i pomagają w ich promowaniu. Badania pokazują, że wielu użytkowników przed podjęciem decyzji o dokonaniu zakupu szuka wcześniej opinii w mediach społecznościowych. Ostatnią kwestią jest możliwość śledzenia informacji o znanych osobach.
REKLAMA:
Koniec reklamy.
Media społecznościowe to miejsce, gdzie swoje profile posiadają największe osobistości ze świata polityki, mediów i sportu. Znane osobistości chętnie komunikują się poprzez swoje konta społecznościowe z fanami. Warto tutaj wspomnieć, iż największe konta społecznościowe są niekiedy śledzone przez miliony osób. W Polsce najchętniej śledzoną gwiazdą w mediach społecznościowych jest znany piłkach Robert Lewandowski.
Dla wielu osób media społecznościowe to miejsce, gdzie mogą śledzić najważniejsze wydarzenia ze świata. Przykładem jest Twitter, który służy do monitorowania najważniejszych wydarzeń na świecie i decyzji politycznych. Użytkownicy Twittera błyskawicznie informują się o wydarzeniach poprzez krótkie wiadomości.
Udostępniane tweety mogą liczyć maksymalnie dwieście osiemdziesiąt znaków. Użytkownicy serwisu chętnie wysyłają sobie wspomniane tweety, które pojawiają się na profilach obserwowanych przez nich osób.
Co powinieneś teraz zrobić
Oto wskazówki co dalej:
- Aby być na bieżąco z materiałami daj nam follow w social media.
- Jeśli chcesz na bieżąco u nas publikować to skontaktuj się przez zakładkę kontakt.
- A może chcesz zamieścić u nas artykuł sponsorowany, lub współpracować?
- Sprawdź materiał naszego partnera w tym miesiącu:
Podobał Ci się ten artykuł?