Kategorie: E-COMMERCE | GOOGLE | SEO | SOCIAL MEDIA | EMAIL |BRANDING | CONTENT | NARZĘDZIA | MARKETING | RECENZJE

Twitter -co to jest ćwierkacz?

Elon musk twitter

Czym jest Twitter?

Twitter jest jednym z najbardziej popularnych serwisów społecznościowych na świecie. Został stworzony przez grupę przedsiębiorczych programistów ze Stanów Zjednoczonych i oddany do użytku w 2006 roku.

Jednym z głównych założycieli serwisu był Jack Dorsey, amerykański programista, który w późniejszych latach przez długi czas pełnił funkcję dyrektora generalnego.

social media społecznościowe

Przy projekcie swój wkład mieli także Evan Williams, Biza Stone i Noah Glass. Twitter jest prostym serwisem społecznościowym, który umożliwia użytkownikom wysyłanie krótkich wiadomości. Użytkownik może pisać i odczytywać krótkie tweety, które nie mogą przekraczać dwustu osiemdziesięciu znaków. Napisane tweety wyświetlają się następnie użytkownikom, którzy polubili profil danej osoby lub instytucji. Niezwykłym ułatwieniem dla użytkowników Twittera jest sposób oznaczania wiadomości.

REKLAMA:

sprawdź kursy online

Koniec reklamy.

Wykorzystuje się do tego specjalny system tagów. Tag jest to najczęściej krótkie słowo kluczowe, które użytkownik może przypisać do danej wiadomości. Ułatwia to grupowanie informacji, które dotyczą jednej tematyki. Obecnie z serwisu można z łatwością korzystać poprzez aplikację mobilną. Aplikację można pobrać na telefony komórkowe, które posiadają odpowiedni system operacyjny. 

Jak rozwijał się Twitter?

Pierwszym pomysłodawcą wstępnego projektu był Jack Dorsey, który planował stworzyć prosty serwis ułatwiający komunikację dla niewielkiej grupy osób. Pomysłodawca przedstawił następnie wstępny plan innym osobom, które dołączyły do projektu. Po zakupieniu domeny w 2006 roku zaczęły się intensywne prace nad serwisem społecznościowym.

Jack Dorsey był pierwszą osobą, która opublikowała później w serwisie pierwszą wiadomość. Twitter z założenia miał być prostym serwisem, gdzie użytkownicy będą wysyłali do siebie krótkie wiadomości i wymieniali się ciekawostkami ze świata. Ciekawostką jest, iż początkowo serwis Twitter miał służyć użytkownikom jako niewielka platforma do mikroblogowania.

Obecnie serwis wygląda zupełnie inaczej i jest jednym z największych mediów społecznościowych na świecie. Firma zaraz po starcie zaczęła notować szybki wzrost i serwis stał się niezwykle popularny. Już w 2007 roku Twitter notował nawet kilkaset tysięcy opublikowanych wiadomości co trzy miesiące. Liczba wysyłanych tweetów każdego dnia nieustannie rosła, aż wiadomości pojawiały się w milionach.

Elon musk twitter

Obecnie każdego dnia użytkownicy dodają miliony tweetów, gdzie wymieniają się newsami ze świata i poglądami na najróżniejsze kwestie. Niestety kilkukrotnie z Twittera wykradziono dane, ale serwis nieustannie usprawnia swoje systemy zabezpieczeń. Obecnie Twitter jest uważany za jeden z najbardziej liberalnych serwisów, gdzie użytkownicy mogą swobodnie wymieniać się swoimi poglądami bez uciążliwej cenzury.

Kto najczęściej używa serwisu Twitter?

Twitter jest często wykorzystywane przez osoby, które są szeroko powiązane ze światem polityki, sportu i mediów. Obecnie wielu znanych polityków posiada konto na Twitterze, gdzie komunikuje się za jego pomocą ze swoimi wyborcami. Jedną ze znanych osób ze świata polityki, która posiadała konto na Twitterze był Donald Trump.

marketing mix online

Były amerykański prezydent posiadał konto, gdzie często udostępniał swoje poglądy i komentował bieżące wydarzenia. Liczne kontrowersje na świecie wywołało zablokowanie konta przez zarząd Twittera. Jest to niespotykana sytuacja na skalę światową, gdzie serwis społecznościowy może znacząco przyczynić się na sposób prowadzenia polityki danego kraju. W późniejszym czasie konto byłego prezydenta zostało jednak przywrócone.

NEWSLETTER:
Zapisz się, aby otrzymywać świeże wiadomości i być krok przed innymi!

Zapisz się powyżej.

Twitter jest również przydatny dla wielu instytucji, firm i czasopism. Nierzadko konto na Twitterze jest prowadzone przez specjalistów od marketingu, którzy reprezentują daną osobę lub instytucję. Wśród znanych osobistości posiadających konto w serwisie Twitter, należy wymienić takie postacie, jak Barack Obama, Katy Perry, Justin Bieber, Cristiano Ronaldo, Elon Musk, Lady Gaga, Narendra Modi lub Taylor Swift. Wymienione osobistości ze świata polityki, sportu i celebrytów, posiadają miliony śledzących ich poczynania użytkowników.

Obserwujący mogą subskrybować wybrane konta, gdzie następnie dostają powiadomienia o ich aktywności. Umożliwia to użytkownikom bycie z wieloma informacjami ze świata na bieżąco. Nierzadko aktualności na Twitterze śledzą dziennikarze, którzy wykorzystują wypowiedzi znanych osobistości do przygotowania materiałów opublikowanych w telewizji i prasie.

Ciekawostką jest, iż olbrzymi udział w tworzeniu serwisu posiada obecnie Elon Musk. Amerykański filantrop, przedsiębiorca i właściciel Tesli, postanowił kupić akcje serwisu społecznościowego o nazwie Twitter.

REKLAMA:

sprawdź narzędzia marketingowe

Koniec reklamy.

Elon Musk posiada obecnie prawie dziesięć procent akcji firmy zarządzającej serwisem Twitter. Obejmując akcje w 2022 roku Elon Musk stał się największym udziałowcem serwisu. Decyzja o kupnie akcji przez amerykańskiego przedsiębiorcę zachęciła innych inwestorów do nabycia akcji Twittera.

Jeszcze tego samego roku Elon Musk złożył propozycję wykupienia pozostały akcji, co jednak nie spotkało się dobrym przyjęciem przez niektóre środowiska.

Co powinieneś teraz zrobić

Oto wskazówki co dalej:

  1. Aby być na bieżąco z materiałami daj nam follow w social media.
  2. Jeśli chcesz na bieżąco u nas publikować to skontaktuj się przez zakładkę kontakt.
  3. A może chcesz zamieścić u nas artykuł sponsorowany, lub współpracować?
  4. Sprawdź materiał naszego partnera w tym miesiącu:
pozycjonowanie seo reklama marketing

Podobał Ci się ten artykuł?

Reklama:

pozycjonowanie seo reklama marketing