Kategorie: E-COMMERCE | GOOGLE | SEO | SOCIAL MEDIA | EMAIL |BRANDING | CONTENT | NARZĘDZIA | MARKETING | RECENZJE

Social media marketing -co to? [przykłady + definicja]

social media społecznościowe

Czym jest social media marketing?

Social media to pojęcie odnoszące się do mediów społecznościowych, które służą do komunikowania się i nawiązywania interakcji z użytkownikami Internetu.

Rozwój mediów społecznościowych zmienił sposób życia współczesnych ludzi i umożliwił im komunikowanie się z każdego miejsca na świecie, gdzie istnieje dostęp do Internetu.

marketing internetowy online cyfrowy digital

Popularne stało się posiadanie profili społecznościowych, gdzie można dzielić się ze swoim życiem z innymi. Internauci z własnej inicjatywy udostępniają na swoich profilach społecznościowych ważne wydarzenia z codziennego życia.

REKLAMA:

sprawdź kursy online

Koniec reklamy.

Największe serwisy społecznościowe są aktualnie miejscem, gdzie każdego dnia miliardy ludzi komunikują się między sobą, wymieniają poglądy i śledzą wydarzenia ze świata.

NEWSLETTER:
Zapisz się, aby otrzymywać świeże wiadomości i być krok przed innymi!

Zapisz się powyżej.

Ogromne społeczności budowane wokół największych portali społecznościowych, to potencjalna grupa odbiorców dla reklam. Przedsiębiorstwa wykorzystują obecnie media społecznościowe do reklamowania swoich produktów i usług. Social media są nieodłącznym elementem długoterminowych kampanii marketingowych prowadzonych w sieci, gdzie firmy mogą budować swój pozytywny wizerunek wśród internautów.

Media społecznościowe zmieniły sposób prowadzenia biznesu i komunikowania się największych firm z klientami. Znane marki chętnie korzystają z serwisów społecznościowych, aby komunikować się ze swoimi fanami i zyskać ich zaufanie.

Warto tutaj wspomnieć, iż z mediów społecznościowych chętnie korzystają osoby młode, które często dokonują zakupów poprzez Internet. Rozwój mediów społecznościowych doprowadził do powstania terminu, jakim jest social media marketing.

ikony mediów społęcnzościowych social media ads

Jest to termin, który odnosi się do marketingu internetowego i opisuje sposoby zdobywania uwagi użytkowników Internetu. Social media marketing pomaga przedsiębiorstwom promować swoje strony internetowe w sieci i generować na nich wartościowy ruch.

lejek content marketingowy sales funnel reklama SEO

Mając profile społecznościowe w największych serwisach społecznościowych, firmy mogą pozyskiwać z nich ruch bezpośrednio na swoją stronę www. Wygenerowany ruch z profili społecznościowych przekłada się najczęściej na sprzedaż i wpływa korzystnie na efekt SEO. Obecnie działające algorytmy korzystnie spoglądają na ruch, który jest generowany z profili społecznościowych. Strony mające linki prowadzące z największych serwisów społecznościowych, mogą zyskać wyższe pozycje w wyszukiwarce Google.

Jakie serwisy społecznościowe wykorzystuje się do promowania w sieci?

lejek marketingowy sprzedażowy reklama

Social media marketing to element kampanii reklamowej, która służy budowaniu zasięgu w sieci. Celem zastosowanie tej formy marketingu internetowego jest wykorzystanie największych portalu społecznościowych i wygenerowanie z nich ruchu.

Firmy najczęściej do promowanie w sieci wykorzystują te serwisy społecznościowe, które zrzeszają największą liczbę użytkowników. Aktualnie największym gigantem wśród portali społecznościowych jest Facebook, który posiada miliardy użytkowników na świecie.

Obok serwisu Facebook istotny jest Twitter, LinkedIn, Instagram lub YouTube. Wymienione serwisy nieznacznie różnią się od siebie i dają swoim użytkownikom inne funkcje. Facebook to serwis, który działa już na rynku od 2004 roku. Serwis został założony przez amerykańskiego programistę Marka Zuckerberga.

marketing mix online

Użytkownicy serwisu mogą korzystać z licznych funkcji, które znacząco ułatwiają im codzienne życie i komunikację ze znajomymi. Facebook to miejsce, gdzie każdy użytkownik po dokonaniu rejestracji może udostępniać zdjęcia, wysyłać wiadomości tekstowe, pliki, nawiązywać znajomości, reklamować swój biznes lub śledzić poczynania innych osób.

Serwis stał się popularnym miejscem do prowadzenia działań marketingowych przez firmy, które chcą wypromować się w sieci. Firmy mogą założyć w serwisie własny fanpage, gdzie następnie zbierają obserwujących i promują swoją markę. Fanpage umożliwia przedsiębiorstwom kreowanie wiarygodnego wizerunku, który zachęca ludzi do korzystania z jej usług.

reklama w internecie

Warto tutaj wspomnieć, iż założenie własnego fanpage’a jest bezpłatne i mogą tego dokonać najróżniejsze instytucje, przedsiębiorstwa lub prywatne osoby chcące się wypromować. Najtrudniejszym etapem jest promocja swojego fanpage’a i pozyskanie pierwszych fanów. Najczęściej firmy korzystają wówczas z autoryzowanej reklamy, która jest oferowane przez serwis.

Reklamodawcy mogą promować swój fanpage poprzez Facebook Ads, gdzie mają możliwość stworzenia kampanii reklamowej. Reklama najczęściej pojawia się w formie postów sponsorowanych, które są targetowane pod potencjalnie zainteresowanego treścią użytkownika.

reklama i kampania Google Ads

Facebook Ads działa na zasadzie spersonalizowanych reklam, gdzie reklamodawca może samodzielnie ustawić różne parametry. Serwis zbiera od użytkowników niektóre dane i ma dostęp ich polubień. Na podstawie polubień system reklamowy jest wstanie dopasować reklamy do zainteresowań użytkowników.

Jak reklamować się w social mediach?

Elon musk twitter

Reklamowanie się poprzez social media wymaga wybranie do tego odpowiednich kanałów. Aktualnie w sieci istnieje wiele serwisów społecznościowych, które umożliwiają prowadzenie działań marketingowych za ich pośrednictwem. W pierwszej kolejności powinniśmy wybrać taki serwis społecznościowy, który posiada najliczniejszą liczbę użytkowników. Im więcej użytkowników posiada dany portal, tym więcej potencjalnych odbiorców zobaczy nasz profil społecznościowy. Największe firmy najczęściej posiadają przynajmniej kilka profili społecznościowych w największych serwisach.

REKLAMA:

sprawdź narzędzia marketingowe

Koniec reklamy.

Nierzadko zatrudniają specjalistów do spraw social media, którzy zajmują się prowadzeniem ich profili. Każdy profil społecznościowy musi dostarczać swoim fanom treść i zdecydowanie nie może być pozostawiony sam sobie. Użytkownicy obserwujący dany profil oczekują każdego dnia treści, która będzie dla nich interesująca i wywołuje określoną reakcję.

social media marketing społecznościowe

Mając profil społecznościowy warto zakładać tematy, gdzie obserwujący będą mogli się wypowiedzieć i podzielić swoją opinią na dany temat. Social media to źródło darmowych opinii, które mogą być przydatne dla danej firmy w jej rozwoju i odpowiednim zaplanowaniu strategii marketingowej.

Co powinieneś teraz zrobić

Oto wskazówki co dalej:

  1. Aby być na bieżąco z materiałami daj nam follow w social media.
  2. Jeśli chcesz na bieżąco u nas publikować to skontaktuj się przez zakładkę kontakt.
  3. A może chcesz zamieścić u nas artykuł sponsorowany, lub współpracować?
  4. Sprawdź materiał naszego partnera w tym miesiącu:
pozycjonowanie seo reklama marketing

Podobał Ci się ten artykuł?

Reklama:

pozycjonowanie seo reklama marketing
,