Kategorie: E-COMMERCE | GOOGLE | SEO | SOCIAL MEDIA | EMAIL |BRANDING | CONTENT | NARZĘDZIA | MARKETING | RECENZJE

Snapchat -co to jest i jak działa ta aplikacja?

ikony mediów społęcnzościowych social media ads

Czym jest i jak działa Snapchat?

Snapchat to komunikator internetowy, który został oddany do użytku w 2011 roku. Serwis służy użytkownikom do wysyłania filmów, plików graficznych i komunikowania się pomiędzy sobą.

Obecnie Snapchat najczęściej jest pobierany na telefony komórkowe. Twórcy zaprojektowali przejrzystą aplikację mobilną, która działa na smartfonach z odpowiednim oprogramowaniem.

marketing internetowy online cyfrowy digital

Aplikacja jest prosta do pobrania poprzez internetowy sklep Google. Użytkownik musi jedynie wyszukać aplikację w internetowym sklepie Google Play i pobrać ją następnie na swoje urządzenie.

REKLAMA:

sprawdź kursy online

Koniec reklamy.

Snapchat działa sprawnie na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym iOS i Android. Większość nowych telefonów posiada wbudowane te systemy operacyjne u siebie. Aplikacja wyróżnia się od innych serwisów tym, iż wysyłane zdjęcia i filmy są widoczne jedynie przez pewien czas.

NEWSLETTER:
Zapisz się, aby otrzymywać świeże wiadomości i być krok przed innymi!

Zapisz się powyżej.

Umożliwia to użytkownikom zachowanie większej prywatności. Niestety współcześnie nierzadko dochodzi do wycieku danych z najróżniejszych serwisów społecznościowych i komunikatorów. Aplikacja zanotowała olbrzymi wzrost zarejestrowanych kont na przestrzeni ostatnich lat.

lejek content marketingowy sales funnel reklama SEO

Pomimo młodego wieku Snapchat odnotował miliony zarejestrowanych kont na całym świecie. W roku 2018 z aplikacji korzysta każdego dnia nawet sto osiemdziesiąt sześć milionów osób. Średnia czasu spędzana na aplikacji przez użytkowników wynosi ponad godzinę w ciągu dnia. Jest to olbrzymia liczba w porównaniu z innymi serwisami społecznościowymi, które działają obecnie w Internecie.

lejek marketingowy sprzedażowy reklama

Snapchat to aplikacja przeznaczona głównie dla młodych osób. Najczęściej rejestrują się w niej osoby, które nie przekroczyły dwudziestu czterech lat. Regulamin reguluje kwestie związane z wiekiem osób, które chcą założyć konto w serwisie. Każdy użytkownik musi zatwierdzić podczas rejestracji, że zaznajomił się z regulaminem i posiada odpowiedni wiek. 

Jak powstał Snapchat?

Snapchat powstał na terenie Stanów Zjednoczonych z inicjatywy dwóch osób. Aplikację zaprojektowali studenci Uniwersytetu Stanforda w 2011 roku. Twórcami aplikacji byli Evan Spiegel i Bobby Murphy. W późniejszych latach do projektu przyłączył się także Reggie Brown. Jest to jeden z właścicieli firmy, która osiągnęła milionowe zyski ze swojego projektu. Obecnie aplikacja należy do firmy, która nazywa się Snap Inc. Jest to firma z amerykańskim kapitałem, która zajmuje się mediami społecznościowymi i ich rozwojem.

marketing mix online

Firma powstała w momencie stworzenia aplikacji i jej siedziba znajduje się w mieście Santa Monica na terenie Kalifornii. Obecnie przedsiębiorstwo chętnie inwestuje w nowe technologie i zajmuje się tworzeniem podobnych projektów do Snapchata. 

Co to jest Snapchat i na czym polega?

Snapchat jest jedną z najbardziej popularnych aplikacji społecznościowych na całym świecie. Każdego dnia w aplikacji logują się miliony osób, gdzie większość z nich nie przekroczyła dwudziestego czwartego roku życia.

social media społecznościowe

Użytkownicy korzystają z aplikacji najczęściej do wysyłania swoich zdjęć i udostępniania krótkich materiałów wideo. Każda osoba, która przekroczyła trzynasty rok życia może dokonać rejestracji swojego konta. Osoby mające mniej niż ustalony regulaminowo wiek nie mogą dokonać rejestracji na portalu. Warto tutaj wspomnieć, iż osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę od swoich rodziców, aby założyć konto w aplikacji Snapchat.

Jest to spowodowane bezpieczeństwem użytkowników, gdyż w serwisie mogą pojawiać się nieodpowiednie treści. Dodatkowo Snapchat to aplikacja, która wprowadziła możliwość kontroli rodzicielskiej. Rodzic dziecka może sprawdzić, jakich znajomych ma ono na swoim profilu i z kim się kontaktuje.

reklama w internecie

Kontrola przez rodzica jest jednak mocno ograniczona. Snapchat to aplikacja, która jest jednak uważana za bezpieczną i spełniającą odgórne normy w zakresie poszanowania dla prywatności użytkowników. Przesyłane wiadomości są chronione i odpowiednio szyfrowane. Największe bezpieczeństwo zapewniają znikające wiadomości, które zostają skasowane po określonym czasie. Każdy wysłany materiał wideo, zdjęcie lub inny plik, znika po określonym czasie i nie jest już widoczny dla innych. Użytkownik samodzielnie może ustawić wiele parametrów, które dotyczą jego bezpieczeństwa i prywatności. Zakładając konta należy zadbać o stworzenie silnego hasła.

co to jest google

Stworzone hasło do aplikacji powinno zawierać małe i duże litery, a także znaki specjalne. Silne hasło znacząco utrudni potencjalnemu intruzowi włamanie na konto i szpiegowanie naszych wiadomości. 

Czy Snapchat jest bezpłatny?

Aplikacja Snapchat jest całkowicie bezpłatna dla osób, które chcą z niej korzystać. Każda zainteresowana osoba może pobrać aplikację poprzez sklep internetowy należący do firmy Google.

Pobranie aplikacji jest krótkie i proste do skonfigurowania na swoim telefonie komórkowym. Warunkiem do korzystania z aplikacji jest sprawny Internet. Komunikowanie się poprzez aplikację i wysyłanie plików jest możliwe jedynie wtedy, gdy będziemy podłączeni do sieci. Każdy nowy użytkownik musi pamiętać, że aplikacja będzie wymagała od niego przeprowadzenia procesu weryfikacji. Specjalna weryfikacja służy do zwiększenia bezpieczeństwa i pomaga w walce ze spamem.

REKLAMA:

sprawdź narzędzia marketingowe

Koniec reklamy.

Do przeprowadzenia weryfikacji podczas instalacji aplikacji będzie potrzebny telefon. Na wpisany numer telefonu zostanie wysłana wiadomość SMS, gdzie będzie podana treść potrzebna do tego procesu. Warto tutaj wspomnieć, że na terenie niektórych krajów została wprowadzona płatna wersja Snapchata. Użytkownicy mogą wówczas wykupić płatną wersję, która zaoferuje im więcej funkcji.

Snapchat

Uprawnieni do korzystania z płatnej wersji aplikacji są obywatele zamieszkujący Stany Zjednoczone, Australię, Kanadę, Wielką Brytanię, Francję, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Niemcy. W Stanach Zjednoczonych koszt wykupienia takiej płatnej licencji wynosi zaledwie kilka dolarów w skali miesiąca.

Płatna subskrypcja daje użytkownikowi dodatkowo możliwości, które może wykorzystać. Jedną z opcji jest możliwość zobaczenia znajomych, którzy zaglądali na nasz profil. Dodatkowo użytkownik może sprawdzić lokalizację swoich znajomych, gdzie widzi ich aktualne położenie.

Co powinieneś teraz zrobić

Oto wskazówki co dalej:

  1. Aby być na bieżąco z materiałami daj nam follow w social media.
  2. Jeśli chcesz na bieżąco u nas publikować to skontaktuj się przez zakładkę kontakt.
  3. A może chcesz zamieścić u nas artykuł sponsorowany, lub współpracować?
  4. Sprawdź materiał naszego partnera w tym miesiącu:
pozycjonowanie seo reklama marketing

Podobał Ci się ten artykuł?

Reklama:

pozycjonowanie seo reklama marketing