Kategorie: E-COMMERCE | GOOGLE | SEO | SOCIAL MEDIA | EMAIL |BRANDING | CONTENT | NARZĘDZIA | MARKETING | RECENZJE

Co to jest sklep Shopify i jak go uruchomić?

shopify sklep internetowy e-commerce

Czym jest Shopify?

Shopify to nowoczesna platforma, która umożliwia stworzenie profesjonalnego sklepu internetowego i prowadzenie handlu drogą online.

Przetestuj Shopify.

Platforma pozwala zaprojektować od podstaw elegancko wyglądający sklep internetowy, gdzie następnie właściciel może podpiąć własną domenę. Sklep online stworzony z pomocą Shopify jest w pełni dostosowany do najnowszych wymogów Google.

reklama w internecie

Właściciel e-sklepu może samodzielnie konfigurować ustawienia i wprowadzać zmiany. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które prowadzą stacjonarny punkt sprzedaży i jednocześnie chcą zwiększyć zyski. Firma będąca właścicielem platformy Shopify jest pochodzi z Kanady i posiada tam zarejestrowaną działalność. Jednocześnie nazwa firmy jest identyczna, jak platformy sprzedażowej.

REKLAMA:

sprawdź kursy online

Koniec reklamy.

Przedsiębiorstwo z Kanady oferuje swoje usługi w wielu krajach na całym świecie. Celem platformy jest maksymalne ułatwienie założenia własnego sklepu online i prowadzenie z jego pomocą sprzedaży w Internecie. Dodatkowo właściciele e-sklepów mogą podpiąć płatności online pod swój sklep i skorzystać z narzędzi upraszczających komunikację z klientami.

Przetestuj Shopify.

Firma Shopify pomaga również w marketingu internetowym przedsiębiorcą, który są zainteresowani taką usługą. Obecnie z platformy sprzedażowej kanadyjskiej firmy korzysta ponad milion przedsiębiorców z kilkuset krajów.

Ile kosztuje prowadzenie sklepu Shopify?

Platforma Shopify posiada prosty sposób rozliczania ze swoimi klientami, którzy chcą założyć swój pierwszy sklep online. W tym celu firma przygotowała kilka pakietów, które każdy przedsiębiorca może dopasować do swoich oczekiwań. Najtańszy pakiet zaczyna się od kilkudziesięciu dolarów.

Jest to najtańsza opcja, która sprawdzi się w przypadku niewielkich e-sklepów, które będą miały ograniczony ruch na stronie i kila podstawowych produktów. Większe sklepu muszą jednak wybrać pakiet, który będzie dopasowany do ich potrzeb i umożliwia im zagraniczną ekspansję.

NEWSLETTER:
Zapisz się, aby otrzymywać świeże wiadomości i być krok przed innymi!

Zapisz się powyżej.

Najdroższy pakiet na platformie Shopify kosztuje w okolicy kilkuset dolarów i daje właścicielowi e-sklepu duże możliwości rozwoju. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy pracowników platformy, który pomogą nam dopasować konkretny pakiet cenowy do potrzeb.

pozycjonowanie strony internetowej

Czy Shopify działa w Polsce?

Shopify to platforma o globalnym zasięgu, która działa w wielu krajach na całym świecie. Obecnie platforma działa również w Polsce i umożliwia korzystanie z jej oferty. Użytkownicy korzystający z platformy mają możliwość ustawienia wersji w języku polskim. Jest to świetna platforma dla początkujących sprzedawców, którzy chcą zacząć swój pierwszy biznes online. Olbrzymią zaletą dla osób z Polski jest prostot konfiguracja swojego e-sklepu i panel obsługi w języku polskim.

Przetestuj Shopify.

Jak zacząć z Shopify?

Rejestracja w platformie Shopify jest prosta i wymaga podania jedynie kilku podstawowych danych. W pierwszej kolejności musimy podać swój adres e-mail oraz stworzyć hasło, które będzie uprawniało nas w przyszłości do używania e-sklepu.

lead generation generowanie leadów

Platforma poprosi nas także o wypełnienie ankiety, podanie numeru telefonu komórkowego i wymyślenie nazwy dla swojego sklepu online. Po uzupełnieniu potrzebnych danych będziemy mogli przejść do aplikacji. W aplikacji użytkownik może skonfigurować swój sklep i podpiąć pod niego domenę.

W panelu z łatwością uzupełnimy listę produktów i stworzymy opisy pod konkretne produkty.

Warto tutaj wspomnieć, iż platforma Shopify umożliwia skorzystanie z dwutygodniowego okresu próbnego. Jest to idealne rozwiązanie do osób, które zastanawiają się na wykupieniem pakietu w platformie, który pozwoli im prowadzić sprzedaż online.

Jaki jest koszt stworzenia sklepu internetowego?

Stworzenie własnego sklepu online jest skomplikowanym procesem, gdy chcemy to zrobić samodzielnie od podstaw. Wówczas najczęściej właściciele e-sklepów wybierają specjalny system zarządzania treścią o nazwie WordPress.

Korzystając z WordPressa można wgrać gotowy już szablon i podpiąć pod niego potrzebne wtyczki. Najczęściej użytkownicy wybierają płatne szablony WordPress, które są zaprojektowane pod e-commerce. Jedną z popularnych platform sprzedających szablony WordPress do tworzenia sklepów online jest Themeforest. WordPress wymaga jednak pewnej wiedzy i umiejętności edytowania kodu źródłowego strony.

REKLAMA:

sprawdź narzędzia marketingowe

Koniec reklamy.

W przypadku omawianej platformy Shopify użytkownik ma mocno ułatwiony proces tworzenia swojego e-sklepu. Warto tutaj wspomnieć, iż decydując się na sklep oparty o system zarządzania treścią o nazwie WordPress, będziemy musieli samodzielnie podpiąć domenę i wykupić hosting. Postawienie strony www na własnym hostingu i podpięcie pod nią domeny może być dla niektórych osób problemem nie do przejścia.

shopify sklep internetowy e-commerce

Dodatkowo trzeba wówczas pamiętać o tym, aby regularnie opłacać wykupiony wcześniej hosting i domenę. Osoba chcąca założyć własny sklep internetowy musi być przygotowana na wydatek rzędu kilku tysięcy złotych.

Jest to koszt, który wiąże się z wykupieniem domeny, hostingu, szablonu, opłacenia pracy webmastera i marketingu internetowego. Dokładna cena jest jednak zależna od wielkości danego sklepu online i planu działania, który obrał jego właściciel.

Co powinieneś teraz zrobić

Oto wskazówki co dalej:

  1. Aby być na bieżąco z materiałami daj nam follow w social media.
  2. Jeśli chcesz na bieżąco u nas publikować to skontaktuj się przez zakładkę kontakt.
  3. A może chcesz zamieścić u nas artykuł sponsorowany, lub współpracować?
  4. Sprawdź materiał naszego partnera w tym miesiącu:
pozycjonowanie seo reklama marketing

Podobał Ci się ten artykuł?

Reklama:

pozycjonowanie seo reklama marketing