Kategorie: E-COMMERCE | GOOGLE | SEO | SOCIAL MEDIA | EMAIL |BRANDING | CONTENT | NARZĘDZIA | MARKETING | RECENZJE

Reklamy Google -jak działają i jak je ustawiać?

co to jest google

Jak działają reklamy Google?

Reklamy wyświetlane w wyszukiwarce Google to skuteczny sposób dotarcia do dużej grupy odbiorców. Każdego dnia z największej wyszukiwarki na świecie korzystają miliony użytkowników, którzy szukają w niej najróżniejszych informacji.

reklama i kampania Google Ads Reklamy Google

Statystyki pokazują, że w ciągu jednego dnia w wyszukiwarkę wpisywanych jest ponad trzy i pół miliarda fraz. Obecnie właściciele stron mogą pojawić się w wyszukiwaniach poprzez próbę pozycjonowania lub skorzystania z płatnej reklamy. Pozycjonowanie jest długotrwałym procesem, który nie zawsze przynosi oczekiwane efekty.

REKLAMA:

sprawdź kursy online

Koniec reklamy.

Niekiedy wystarczy drobny błąd, aby robot Google postanowił ukarać wybraną stronę internetową spadkiem pozycji w rankingu. Szczególnie utrudnione zadanie mają przedsiębiorstwa, które startują z biznesem i chcą wypromować swoją stronę www w Internecie.

Pojawienie się w wyszukiwarce Google w naturalnych wynikach wyszukiwania wymaga wykonania szeregu czynności. Stronę trzeba odpowiednio przygotować do pozycjonowania, co wymaga nakładu środków i czasu.

NEWSLETTER:
Zapisz się, aby otrzymywać świeże wiadomości i być krok przed innymi!

Zapisz się powyżej.

Początkowo firmy mogą skorzystać z innego sposobu, jakim jest reklama od firmy Google. System reklamowy nosi nazwę Google Ads i umożliwia reklamodawcom pojawienie się w wynikach wyszukiwania w największej wyszukiwarce internetowej na świecie. Reklamodawcy mogą w prosty sposób skorzystać z systemu reklamowego, który jest przejrzysty i intuicyjny.

ikony mediów społęcnzościowych social media ads

W systemie można zaprojektować profesjonalną kampanię reklamową, która wygeneruje ruch na daną stronę internetową. Reklamodawcy mogą reklamować swoją witrynę lub sklep internetowy poprzez linki sponsorowane, banery pojawiające się na innych stronach lub w serwisie YouTube.

marketing internetowy online cyfrowy digital

Reklamę można odpowiednio skonfigurować i ustawić w niej pożądane parametry. Promując swoją stronę poprzez linki sponsorowane sprawimy, że pojawi się ona na górze w wynikach wyszukiwania.

Aktualnie Google umożliwia pojawienie się na górze w wynikach wyszukiwania maksymalnie czterem odnośnikom. Linki sponsorowane pojawiają się w formie tekstowej i przenoszą użytkownika na reklamowaną stronę.

lejek content marketingowy sales funnel reklama SEO

Warto tutaj wspomnieć, iż reklamy mogą pojawiać w innych miejscach w wyszukiwarce. Nierzadko zobaczymy reklamy w wyszukiwarce Google, które będą pojawiały się na spodzie, obok rankingu stron lub na samej górze w postaci banerów ze zdjęciem sprzedawanego produktu. Innym sposobem jest promowanie swojego bloga, witryny lub sklepu internetowego, poprzez serwisy współpracujące z autoryzowanym systemem reklamowym od firmy Google.

lejek marketingowy sprzedażowy reklama

Aktualnie firma Google współpracuje z liczną rzeszą serwisów, które udostępniają u siebie powierzchnię reklamową w zamian za udział w zyskach od reklamodawców. Współpraca odbywa się poprzez Google Adsense, które działa już od 2003 roku. Google Adsense to popularny serwis reklamowy, które umożliwia zarabianie na wyświetleniach zainteresowanym właścicielom stron www. Właściciele serwisów internetowych pozwalają, aby wyświetlały się u nich reklamy kontekstowe.

marketing mix online

Wśród wyświetlanych formatów pojawiają się elastyczne reklamy tekstowe, bannery lub treści wideo. Reklamodawcy mogą samodzielnie stworzyć reklamę, która następnie będzie pojawiała się na współpracujących stronach w ramach Google Adsense. Innym sposobem reklamowania jest serwis o nazwie YouTube. W serwisie należącym do spółki Google popularne jest wyświetlanie krótkich reklam w formie wideo.

Ile kosztuje reklama w Google?

Reklama prowadzona w wyszukiwarce Google to koszt, który jest zależny od kilku czynników. Firmy decydujące się na reklamę mogą samodzielnie ustalić budżet, który będą chciały przeznaczyć na swoją kampanię reklamową w wyszukiwarce.

reklama w internecie

Reklamy Google w postaci linków sponsorowanych pojawiają się poprzez wcześniejszy dobór odpowiednich słów kluczowych w swojej kampanii. Reklamodawcy wybierający popularne słowa kluczowe muszą mieć świadomość, że ich kampania okaże się droższa. Popularne słowa kluczowe są chętnie wybierane przez reklamodawców, którzy chcą wypromować na nich swoją stronę. Najpopularniejsze frazy kluczowe przekładają się na wyświetlenia na stronie internetowej.

Reklamodawcy są zmuszeni konkurować ze sobą poprzez stawki, które pozwolą na pojawienie się ich strony. Dla niektórych reklamodawców stawki mogą okazać się zbyt wysokie. W odpowiednim doborze słów kluczowych może reklamodawcom pomóc udostępniony w panelu Google Ads specjalny planer.

Profesjonalny planer słów kluczowych pozwala na wyszukiwanie najlepszych fraz, gdzie reklamodawcy może zobaczyć prognozowane wyświetlenia w skali miesiąca. Warto tutaj wspomnieć, iż nawet nieduże firmy mogą rozważyć reklamowanie się poprzez Google Ads.

W przypadku mniejszych firm wystarczy określić odpowiedni budżet, który będą chciały przeznaczyć na reklamę w wyszukiwarce Google. Kampanię reklamową w wyszukiwarce można rozpocząć już od kilkuset złotych. Reklamodawca może międzyczasie monitorować efekty swojej kampanii i wprowadzać ewentualne zmiany. Jeśli kampania okaże się skuteczna, to warto rozważyć jej kontynuowanie lub przeznaczenie większej sumy pieniędzy.

pozycjonowanie strony internetowej

Największe przedsiębiorstwa przeznaczają na swoje kampanie reklamowe w wyszukiwarce Google dziesiątki tysięcy złotych.

Jak zablokować niechciane reklamy?

Reklamy Google potrafią być uciążliwe dla osób, które chcą skupić się jedynie na samodzielnie wyszukanych treściach. Dla niektórych osób sugerowane treści są denerwujące i utrudniają im korzystanie z ulubionej przeglądarki internetowej. Dodatkowo wchodzi tutaj kwestia prywatności i ochrony niektórych danych. Podczas korzystania z Internetu nierzadko zbierane są dane, które służą następnie do dostarczania nam spersonalizowanych reklam.

marketing internetowy online cyfrowy digital

Niektórzy użytkownicy szukają rozwiązania, które pozwoli im zablokować niechciane reklamy i ochronie ich prywatność. Rozwiązaniem są specjalne wtyczki do przeglądarek internetowych, które każdy użytkownik samodzielnie może pobrać. Przykładem takiej wtyczki jest AdBlock, który umożliwia blokowanie uciążliwych reklam internetowych i ochroni przed nimi użytkownika. Wtyczka o nazwie AdBlock została stworzona przez amerykańskiego programistę, który zaprojektował ją pod przeglądarkę Google Chrome.

REKLAMA:

sprawdź narzędzia marketingowe

Koniec reklamy.

Twórcą wtyczki był Michael Gundlach, który udostępnił swoje rozszerzenie do darmowego pobierania. Obecnie wtyczka cieszy się ogromną popularnością i chętnie jest pobierana przez użytkowników korzystających z najróżniejszych przeglądarek internetowych.

co to jest google

W przypadku rozszerzenia przeznaczonego do przeglądarki Google Chrome odnotowano ponad kilkaset pobrań. Wtyczkę dla przeglądarki Google Chrome z łatwością można pobrać z oficjalnego sklepu internetowego o nazwie Chrome Web Store. Sklep oferuje możliwość pobierania licznych rozszerzeń, których w bazie znajduje się ponad kilkaset tysięcy.

Wtyczkę można pobrać również do innych przeglądarek internetowych, jak Mozilla Firefox, Opera lub Safari. Warto tutaj wspomnieć o przeglądarkach, które mają już wbudowaną blokadę uciążliwych reklam. Przykładem jest darmowa przeglądarka o nazwie Brave, która działa od 2019 roku.

Co powinieneś teraz zrobić

Oto wskazówki co dalej:

  1. Aby być na bieżąco z materiałami daj nam follow w social media.
  2. Jeśli chcesz na bieżąco u nas publikować to skontaktuj się przez zakładkę kontakt.
  3. A może chcesz zamieścić u nas artykuł sponsorowany, lub współpracować?
  4. Sprawdź materiał naszego partnera w tym miesiącu:
pozycjonowanie seo reklama marketing

Podobał Ci się ten artykuł?

Reklama:

pozycjonowanie seo reklama marketing