Kategorie: E-COMMERCE | GOOGLE | SEO | SOCIAL MEDIA | EMAIL |BRANDING | CONTENT | NARZĘDZIA | MARKETING | RECENZJE

Reklama na YouTube -Kampanie reklamowe wideo online

reklama w internecie

Jak działa reklama na YouTube?

YouTube to popularny serwis internetowy do oglądania filmów, który powstał w 2005 roku. Platforma to wykorzystuje przesyłanie strumieniowe do tego, aby oglądający mogli bezproblemowo odtwarzać najróżniejsze materiały wideo.

Technologia działająca w serwisie sprawia, iż widzowie mogą oglądać dostępne materiały bez konieczności pobierania ich. Pliki udostępniane na platformie nie obciążają urządzenia na którym są wyświetlane. Serwis opiera swoją działalność na użytkownikach, którzy samodzielnie udostępniają treści.

Osoby udostępniające treści mogą to robić hobbystycznie lub działać jako profesjonalni twórcy. W serwisie najczęściej udostępniane są materiały związane z rozrywką, ale zakres dostępnych treści jest znacznie szerszy. Użytkownicy mogą udostępniać na platformie muzykę, zabawne filmy, materiały edukacyjne lub interesujące wywiady.

Udostępnianie filmów w serwisie jest bezpłatne i po założeniu konta każdy może skorzystać z tej opcji. Warto tutaj wspomnieć, iż do oglądania dostępnym materiałów wideo w serwisie nie jest wymagana rejestracja. Użytkownicy po zarejestrowaniu mają jednak dodatkowo uprawnienia. Zarejestrowani użytkownicy mogą komentować i oceniać filmy, które oglądają.

Każda zarejestrowana osoba może również stworzyć własny kanały, gdzie będzie udostępniać interesujące materiały wideo. W przyszłości osoba ciesząca się popularnością może rozpocząć zarabianie na udostępnianych treściach. Często osoby działające na YouTube są w stanie godnie żyć z wyświetlanych reklam i nawiązanych współprac. Aktualnie firmy często korzystają z możliwości reklamowania się w serwisie YouTube.

W ten sposób przedsiębiorstwa mogą skutecznie dotrzeć do odbiorców, którzy skorzystają z ich oferty. Serwis YouTube to nowoczesna platforma, która zdobyła niezwykła popularność na świecie. Najpopularniejsi twórcy generują miliony, a nawet miliardy wyświetleń na swoich filmach.

Platforma pozwala zbudować olbrzymie zasięgi i wykorzystać je do zarabiania pieniędzy. Serwis został zaprojektowany przez trójkę przedsiębiorczych programistów. Przy tworzeniu platformy udział brał Jawed Karim, Steve Chen i Chad Hurley. Aktualnie serwis znajduje się w rękach amerykańskiego holdingu o nazwie Alphabet Inc. Jest to konglomerat, który jest zarządzany przez jedną z największych firm informatycznych na świecie – Google.

Serwis stał się popularny na całym świecie pod zarządem amerykańskiej spółki, która intensywnie promuje ten projekt. YouTube prężnie działa również w Polsce, gdzie liczni twórcy dodają interesujące materiały i działają w najróżniejszych branżach. Wspomniani twórcy często posiadają ogromne zasięgi, które pozwalają im wykorzystanie ich do działań marketingowych.

Wśród najbardziej popularnych twórców tworzą się zżyte społeczności, które śledzą ich poczynania. Jest to dobra wiadomość dla firm, które chcą wykorzystać platformę do promowania. Serwis daje możliwość wykorzystania go do działań marketingowych i wypromowania swojego biznesu. Istnieje kilka rodzajów reklamy, którą można zastosować w przypadku platformy YouTube. Przedsiębiorcy najczęściej decydują się na skorzystanie z systemu reklamowego Google Ads lub bezpośrednio nawiązują współpracę z rozpoznawalnymi twórcami.

Nierzadko zdarza się także, że poszczególne marki same zakładają kanał na platformie YouTube i podejmują tam działanie. W ten sposób marka tworzy atrakcyjny content dla widzów i jednocześnie odnosi z tego korzyści w postaci większej rozpoznawalności. Każdy ze sposobów działania na platformie wymaga innego podejścia i posiada zróżnicowany stopień trudności.

Najprostszą formą reklamowania się na YouTube jest zdecydowanie Google Ads. Planując jednak swoje działania marketingowe firmy powinny uwzględnić również inne opcje. Google Ads to rozwiązanie idealne dla początkujących firm, które chcą błyskawicznie pojawić się w przestrzeni Internetu.

Jak platforma YouTube stała się popularna?

YouTube stał się platformą znaną na całym świecie. Od momentu opublikowania pierwszego filmu w 2005 roku liczba użytkowników serwisu wzrosła niewyobrażalnie.

Każdego dnia miliardy osób na świecie korzystają z platformy, aby obejrzeć w niej ulubiony filmy. Często użytkownicy subskrybują ulubione kanały i regularnie oglądają udostępniane przez twórców materiały wideo. Znaczącą zmianą w historii serwisu było jego wykupienie przez amerykańską firmę informatyczną o nazwie Google.

Już w tamtym momencie platforma generowała olbrzymie wyświetlenia, które z czasem jeszcze wzrosły. Wykupienie platformy przez Google przyśpieszyły jej rozwój, a firma skupiła się na działaniach marketingowych.

Platforma została zakupiona w 2006 roku za miliardy dolarów amerykańskich. Była to jedna z największych transakcji w historii, którą dokonała amerykańska spółka Google. Do rozwoju platformy w największym stopniu przyczynili się jednak sami użytkownicy.

Platformę YouTube można określić mianem serwisu Web 2.0. Jest to określenie na strony internetowe, które opierają swoją działalność o content generowany przez użytkowników. Użytkownicy samodzielnie tworzą i udostępniają interesujące treści. W ten sposób serwis internetowy może działać i generować wyświetlenia. Daje to ogromną niezależność użytkownikom, którzy budują dany serwis internetowy i odpowiadają za jego zasięgi. W przypadku YouTube strategia budowy serwisu opartego o Web 2.0 przyjęła się perfekcyjnie, a użytkownicy chętnie udostępniali tam interesujące materiały.

Platforma nie wymaga od użytkowników rejestracji, co dodatkowo ułatwia korzystanie z niej. Praktycznie każda osoba po wpisaniu domeny jest przekierowana na YouTube i może śledzić ulubione materiały wideo. Każdy niezarejestrowany użytkownik może oglądać ulubione filmy, ale wiąże się to z oglądaniem płatnych reklam.

YouTube udostępnia użytkownikom opcję, gdzie za skromną opłatę mogą wykupić licencję na wersję serwisu bez uciążliwych reklam. Pokazywane reklamy w serwisie dają zarobić spółce Google i twórcą, co pozwala im tworzyć lepszy content. Jednocześnie zyskują reklamodawcy, którzy generują lepszą sprzedaż i zwiększają swoje zasięgi w przestrzeni Internetu. Platforma YouTube jest jednym z najlepszych portali społecznościowych do tego, aby prowadzić tam działania reklamowe. Dla reklamodawców ogromnym ułatwieniem jest również duży wybór kanałów, które dostarczają widzom najróżniejszy content.

W ten sposób każda marka jest w stanie znaleźć twórców, którzy są w stanie zareklamować ich produkt lub usługę. Każdego dnia w serwisie pojawiają się nowe filmy, gdzie może jednocześnie ukazać się reklama. Ilość reklam pokazanych na filmie jest zależna od jego długości i prezentowane contentu. W przypadku najlepszych twórców w dłuższym materiale wideo może pojawić się nawet do kilku reklam. Platforma YouTube to idealne miejsce do tego, aby wypromować tam swoją osobę lub biznes.

Nawiązanie odpowiedniej współpracy ze znanymi youtuberami pozwala przynieść oczekiwane zyski. Ogromna liczba użytkowników, prostota przy obsłudze platformy, twórcy chętnie udostępniający tam treści i liczni reklamodawcy sprawili, że serwis prężnie się rozwija. Planując swoje działania marketingowe w Internecie warto uwzględnić platformę YouTube, gdyż daje firmom niezliczone korzyści.

Jak umieścić reklamę na YouTube?

Reklama na YouTube to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy działają w Internecie. Poprzez umiejętne korzystanie z reklamy w serwisie można poprawić rozpoznawalność marki, zwiększyć sprzedaż i wypromować swój e-sklep. Najszybszym sposobem do reklamowania swojego biznesu jest skorzystanie z Google Ads. Jest to specjalny system reklamowy, który został stworzony w 2000 roku przez firmę Google.

Początkowo system nosił nazwę Google AdWords, ale z czasem amerykańska firma postanowiła zmienić nazwę i wprowadzić nowe opcje dla reklamodawców. System reklamowy najczęściej jest kojarzony z możliwością promowania swojego strony internetowej lub e-sklepu w wyszukiwarce Google. Warto jednak pamiętać, iż Google Ads umożliwia również promowanie swojej strony www poprzez inne serwisy internetowe lub platformę YouTube. W przypadku platformy YouTube emitowane są najczęściej reklamy wideo, które pojawiają się przed i w trakcie wyświetlania danego filmu.

Reklamodawca korzystający z Google Ads dostaje możliwość stworzenia specjalnej kampanii wideo, która następnie pojawi się w serwisie YouTube. Reklama wideo jest niezwykle skuteczna i lepiej oddziałuje na odbiorcę. Profesjonalnie przygotowana kampania wideo dociera do tych odbiorców w serwisie YouTube, którzy mogą być zainteresowani danym produktem lub usługą. Reklamy emitowane są na licznych kanałach YouTube, które współpracują z Google w ramach ich specjalnego programu. Reklamy wideo intensywniej oddziałują na zmysły widzów i są w stanie skutecznie przykuć ich uwagę. Reklamodawca dostaje dużą niezależność przy konfigurowaniu swojej kampanii wideo.

Konfigurując kampanię reklamodawca ma wpływ na forma wyświetlanej reklamy i wybór odpowiednich kanałów do jej emisji. Warto tutaj wspomnieć, iż Google Ads oferuje również inne rodzaje kampanii, które reklamodawca ma do wyboru. Do dyspozycji reklamodawcy są kampanie w sieci wyszukiwania, produktowe, promujące jego aplikacje, inteligentne i w sieci reklamowej. Każda z poszczególnych kampanii daje inne możliwości dla reklamodawcy, które samodzielnie powinien przeanalizować. Kampanie wideo skutecznie wpływają na sprzedaż i perfekcyjnie przedstawiają dany produkt lub usługę.

Poprzez odpowiednio stworzoną reklamę można zachęcić użytkowników serwisu YouTube do podjęcia działania i skorzystania z danej oferty. Wśród zalet skorzystania z takiej kampanii wideo poprzez Google Ads, należy wymienić tutaj przede wszystkim zwiększenie sprzedaży. Reklamodawca wpływa na odbiorcę i jego świadomość. Ludzie podświadomie zaczynają z czasem kojarzyć naszą markę i powiązane z nią produkty lub oferowane usługi.

Zaletą jest również wygenerowanie lepszej konwersji na stronie internetowej. Ruch na stronie znacząco wzrasta, co przekłada się na lepsza pozycję w rankingu Google i widoczność strony. W przypadku sklepów internetowych znacząco wzrasta sprzedaż, a ludzie krócej zastanawiają się nad podjęciem decyzji o zakupie.

Kampania wideo wykorzystująca YouTube do działania jest kierowana w bezpośrednio do zainteresowanych osób. Google Ads wykorzystuje tutaj dane zbierane dobrowolnie od użytkowników, aby lepiej skierować treści reklamowe. Targetowanie reklamy pod użytkownika pozwala reklamodawcy zaoszczędzić jego pieniądze.

Reklama nie trafia do osób, które nie są nią zainteresowani. Uciążliwe reklamy są źle kojarzony, a użytkownicy traktują je jako spam. Reklamodawca podczas konfigurowania może samodzielnie ustalić liczne parametry, które poprawią klikalność danej reklamy. Tworząc kampanię wideo na YouTube reklamodawca może wybrać odpowiednie frazy kluczowe, tematykę kanałów lub zdecydować o lokalizacji, gdzie dana reklama się pojawi.

Ustalenie lokalizacji jest ważne w przypadku tych reklamodawców, którzy działają na lokalnym rynku. Niektóre przedsiębiorstwa nie mają aspiracji do podboju rynku, a działają jedynie na określonym terenie. W ich wypadku targetowanie reklamy ze względu na lokalizację użytkowników jest niebywale istotne.

Warto tutaj wspomnieć, iż każda kampania wideo w serwisie YouTube jest podsumowana w formie rozbudowanego raportu. W specjalnym raporcie reklamodawca otrzymuje najważniejsze informacje, które dotyczą skuteczności jego przeprowadzonej kampanii wideo.

Na podstawie danych reklamodawca jest w stanie ocenić, które parametry ustawił błędnie i czy dana kampanie jest dla niego opłacalna. W panelu Google Ads reklamodawca na bieżąco może monitorować kampanię, która puścić w serwisie YouTube. Z panelu Google Ads można obserwować liczbę wyświetleń danej reklamy, jej koszt i kliknięcia. Reklamodawca na bieżąco jest w stanie obserwować, jak wygląda jego budżet.

Monitorowanie budżetu daje reklamodawcy poczucie bezpieczeństwa, że każdego miesiąca przeznaczy na reklamę stałą kwotę. Reklama na YouTube to efektywny sposób budowania zasięgu w Internecie. Do skonfigurowania pierwszej kampanii wideo jest potrzebna rejestracja w systemie reklamowym Google Ads. Podczas zakładania konta w Google Ads będzie potrzebne kilka informacji, które dana osoba powinna podać.

Google Ads wymaga od użytkownika podania informacji o swoim przedsiębiorstwie, podaniu danych do rozliczania, miejsca zamieszkania i waluty, którą dana osoba się posługuje. Podczas tworzenia kampanii wideo w serwisie YouTube konieczne będzie również wybranie odpowiedniej formy rozliczania za wyświetlane reklamy. Większość reklamodawców najczęściej wybiera rozliczenie na podstawie kliknięć w daną reklamę. Reklamodawca ustala wtedy konkretną stawkę, którą zapłaci w przypadku kliknięcia w jego reklamę. Innym sposobem jest rozliczanie się za określoną liczbę wyświetleń. Najczęściej reklamodawca ustala wtedy, ile zapłaci za każde tysiąc wyświetleń jego reklamy.

Ile trwa reklama na YT?

Reklamy na YouTube to najczęściej krótkie materiały wideo, które prezentują dany produkt lub usługę. Czas takiej reklamy jest różny i zależy od decyzji reklamodawcy. W serwisie często są emitowane reklamy, które nie trwają dłużej niż sześć sekund. Zaletą takich reklam jest emitowanie ich w całości, a użytkownik nie posiada możliwości pominięcia ich. Reklamy trwające sześć sekund są również mniej uciążliwe dla oglądających filmy ludzi.

Treści reklamowe trwające sześć sekund są nazywane z języka angielskiego Bumper Ad. W przypadku dłuższych reklam użytkownik posiada już możliwość na to, aby zrezygnować z ich oglądania. Po kilku sekundach użytkownikowi pojawia się możliwość pominięcia danej reklamy.

W tym wypadku reklamodawca musi postarać się, aby zachęcić daną osobę do oglądania treści reklamowej. Pierwsze sekundy odgrywają kluczową rolę w tym, aby przykuć uwagę odbiorcy. Reklamy w serwisie YouTube mogą trwać kilka sekund lub nawet kilkadziesiąt minut. Długość poszczególnej reklamy jest zależna od reklamodawcy i jego strategii działania. Decydując się na konkretny format reklamodawca powinien ustalić wcześniej, jaki jest cel jego działania. Cel kampanii można już ustalić na etapie tworzenia kampanii wideo poprzez Google Ads.

Na etapie konfigurowania kampanii reklamodawca może wybrać, czy chce poprawić ruch na stronie, zwiększyć sprzedaż lub poprawić rozpoznawalność marki. Wybór konkretnej reklamy jest zależny od reklamodawcy, który posiada możliwość ustalenia czasu jej trwania. Przed dokonaniem wyboru należy przeanalizować grupę odbiorców reklamy, która będzie ją oglądać. Niekiedy dłuższa reklama lepiej wpłynie na świadomość odbiorcy i utkwi mu w pamięci. Reklamodawcy często podczas nagrywania reklamy decydują się na współpracę z rozpoznawalnym youtuberem.

NEWSLETTER:
Zapisz się, aby otrzymywać świeże wiadomości i być krok przed innymi!

Zapisz się powyżej.

Współpraca z popularnym twórcą zachęca ludzi do oglądania treści reklamowej i wpływa na ich zaufanie względem danej marki. Jeśli dany youtuber posiada popularny kanał w serwisie YouTube, to będzie mógł również wesprzeć działania reklamowe danej firmy u siebie.

Jak nawiązać współpracę z youtuberem?

Youtuber to popularny zawód, który stał się popularny na przestrzeni ostatnich lat. Jest to często wybierany zawód przez młode osoby, które pragną stać się sławne i zarabiać duże pieniądze. Osoba trudniąca się tym zawodem zajmuje się tworzeniem filmów i następnie umieszczaniem ich na platformie YouTube.

Udostępniane tam filmy potrafią wygenerować milionowe wyświetlenia, które nierzadko przekładają się na osiągane zarobki popularnych twórców. Większość youtuberów wraz z rozwojem swojego kanały decyduje się z czasem na współpracę. Jest to idealny moment dla firm, które pragną wypromować swoją markę i zwiększyć sprzedaż.

Nawiązanie współpracy z rozpoznawalnym youtuberem może przynieść przedsiębiorstwu liczne korzyści. Youtuber najczęściej jest twórcą, która zbiera wokół siebie pokaźną grupę osób. Wspomniane osoby śledzące danego twórcę ufają mu i chętnie się na nim wzorują. Jeśli znany twórca skorzysta z naszej usługi lub kupi konkretny produkt, to prawdopodobnie inne osoby oglądające go, będą się nim następnie sugerować przy podjęciu decyzji o zakupie.

Przedsiębiorstw współpracując z danym youtuberem może znacznie poprawić swój wizerunek, który ulegnie ociepleniu. Popularne marki współpracując z rozpoznawalnymi twórcami często przesyłają im swoje produkty do tego, aby mogli je wypróbować.

W zamian dany twórca może nakręcić materiał o naszym produkcie i zaprezentować go w swoim filmie na YouTube. Często podczas takiego materiału twórca poleca link do naszej strony internetowej i zachęca ludzi do odwiedzenia e-sklepu. Firma chcąc zachęcić użytkowników serwisu do odwiedzin sklepu internetowego może im dodatkowo zaoferować niewielki rabat. W ten sposób oglądające osoby docenią ten gest i chętniej dokonują zakupów widząc w tym potencjalną okazję.

Nawiązanie współpracy ze znanym youtuberem można dokonać na kilka sposobów. Niekiedy popularni youtuberzy są reprezentowani przez specjalne agencje influencer marketingu. Profesjonalne agencje reprezentują wówczas poszczególnych twórców i nawiązują współpracę z daną marką w ich imieniu. Korzystając z usług takiej profesjonalnej agencji musimy liczyć się z większym kosztem.

Agencja influencer marketingu doliczy dla siebie prowizję, którą będziemy zmuszeniu pokryć. Ułatwieniem w tym wypadku jest większy wybór wśród twórców z którymi można nawiązać współpracę. Warunki takiej współpracy są ściśle ustalone w przygotowanej umowie, które obie strony muszą podpisać. Innym rozwiązaniem może być poszukiwanie popularnego twórcy na własną rękę. W tym wypadku zajmie nam to zdecydowanie więcej czasu i będziemy musieli samodzielnie przygotować umowę o współpracy.

Poszukiwanie odpowiedniego youtubera najlepiej rozpocząć od przeglądania kanałów w konkretnej tematyce. Na szczęście w serwisie YouTube nie brakuje kanałów, które są prowadzone w nawet najbardziej niszowej tematyce.

Oglądając filmy na danym kanale należy zwrócić na ich jakość i dbałość o szczegóły. Istotną kwestią są również obserwujący, którzy oglądają dany kanał i śledzą poczynania jego twórcy. Tym co z pewnością interesuje potencjalnego reklamodawcę są również wyświetleń pod filmami. Im więcej wyświetleń i subskrybujących użytkowników posiada dany kanał, tym lepiej przekłada się to na potencjalną współpracę. Niekiedy problemem może być znalezienie odpowiedniego kanału do współpracy w przypadku wąskiej tematyki lub wymagającej wykształcenia w konkretnej dziedzinie.

Na platformie YouTube zdecydowanie przeważają kanały rozrywkowe, związane ze sportem, odżywianiem i trybem życia. Zdecydowanie mniej znajdziemy tam kanałów, które będą związane z inwestowaniem, mechaniką samochodową lub informatyką. Jest to spowodowane tym, iż zdecydowanie łatwiej prowadzić kanał, który nie wymaga specjalistycznej wiedzy w danej dziedzinie. Jeśli jednak znajdziemy już odpowiednie kanał w serwisie YouTube, to należy poszukać na nim informacji o kontakcie z danym twórcą.

Większość twórców podaje na swoim kanale adres e-mail lub strony internetowej. W ten sposób możemy próbować skontaktować się z youtuberem i wysłać mu wiadomość z ofertą współpracy. W wiadomości najlepiej podać jak najwięcej szczegółów, aby zachęcić danego twórcę do odpisania i podjęcia negocjacji. Większość twórców jest z reguły zainteresowana współpracą, gdyż są to dla nich dodatkowe pieniądze, które często przekraczają dochód z Google AdSense.

Decydując się na współpracę powinniśmy umożliwić youtuberowi spokojną pracę i nie ingerować w jego twórczość. Każdy odpowiedzialny twórca musi dbać o swój wizerunek i nie może nachalnie reklamować produktów danej firmy. Za nachalną reklamą nie przepadają również sami widzowie, którzy mogą wyrazić dezaprobatę poprzez negatywne komentarze.

Współpraca ze znanym youtuberem to jeden z najlepszych sposobów na wykorzystanie potencjału, który drzemie w platformie YouTube. Popularni twórcy chętnie reklamują produkty szanowanych firm, które dbają o jakość swoich produktów. Każda współpraca to dodatkowy dochód dla youtuberów, co pozwala im rozwijać swój kanał i działać dalej w branży. Współpraca z twórcami na YouTube to obustronna korzyść, gdzie youtuber i dana marka zyskują. Taka forma współpracy nie posiada pośredników i może być w rezultacie niezwykle opłacalna. Nierzadko takie współprace trwają latami, a dana marka jest utożsamiana z konkretnym twórcą w serwisie YouTube.

Ile kosztuje promowanie filmu na YouTube?

Firma może się promować w serwisie YouTube na różne sposoby. Jednym ze sposobów jest możliwość stworzenia własnego kanału, gdzie dana marka będzie udostępniać interesujący content.

Z tej możliwości często korzystają większe przedsiębiorstwa, które na kanale udostępniają interesujące wywiady ze znanymi osobistościami lub sponsorują popularnych sportowców. W tle najczęściej znajdują się charakterystyczne barwy i logotyp, który jest znakiem rozpoznawczym danej marki.

Przykładem jest tutaj austriacka firma Red Bull, która intensywnie działa na platformie YouTube i posiada tam swój kanał. Austriackie przedsiębiorstwo zajmuje się sprzedażą napojów energetycznych, które są popularne w wielu krajach. Ich popularny napój energetyczny jest kojarzony z kreatywnymi reklamami i sportami ekstremalnymi.

Przedsiębiorstwo poniekąd słynie ze sponsorowania najróżniejszych wydarzeń, gdzie sportowcy występują w ich barwach i logo. Najczęściej są to wydarzenia, które dotyczą uprawiania sportów ekstremalnych. Taktyka firmy przyniosła ogromną rozpoznawalność austriackiej marce i sprawiła, iż jej napoje znajdują się w ponad kilkuset krajach na całym świecie. Na kanale YouTube firma pokazuje różne wydarzenia związane ze sportami ekstremalnymi i pojedynczymi sportowcami. Niektóre filmy na ich kanale generują milionowe wyświetlenia, co przynosi firmie olbrzymi rozgłos.

W tym wypadku firma ma wpływ na udostępniane materiały, zarządza kanałem i samodzielnie nawiązuje współpracę. Większość kosztów związanych z promowaniem filmu jest związanych ze sponsorowaniem danego wydarzenia lub sportowca. Własny kanał w serwisie YouTube może założyć praktycznie każdy i zacząć tam promować swój biznes. W ten sposób ludzie poznają lepiej daną firmę i mogą jej zaufać. Osoby promujące swój biznes poprzez kanał na YouTube mogą stworzyć wokół siebie wizerunek eksperta w danej branży, co przełoży się korzystnie na rozpoznawalność marki.

Jeśli jednak dana firma nie zdecyduje się na prowadzenie własnego kanału, to dobrym pomysłem jest nawiązanie współpracy z popularnym twórcą. Na platformie YouTube nie brakuje popularnych twórców, którzy chętnie taką współpracę nawiążą i wykorzystają swoje zasięgi do prowadzenia działań marketingowych. Ze względu na dużą ilość twórców poszczególne firmy nie powinny mieć problemów w nawiązaniu korzystnej dla siebie współpracy.

Firmy chcące promować się w serwisie YouTube mogą także skorzystać z płatnej reklamy Google Ads. System reklamowy od firmy Google oferuje reklamodawcom możliwość reklamowania się na platformie YouTube. W tym wypadku reklamodawca rozlicza się za pojedyncze kliknięcia w reklamę lub liczbę wyświetleń. Stawkę za pojedyncze kliknięcie ustala sam reklamodawca, co przełoży się na widoczność jego reklamy.

Najczęściej koszt związany z jednym kliknięciem w reklamę oscyluje w granicach kilkunastu groszy. Reklama na YouTube nie jest droga, a korzyści z niej płynące są ogromne. Warunkiem jest jednak rozsądne dysponowanie środkami na marketing w serwisie. Każda współpraca z youtuberem powinna być przemyślana, a jego twórczość dokładnie prześwietlona. Twórcy mający wizerunek kojarzący się negatywnie wśród internautów, raczej nie przyniosą korzyści firmie. Nawiązując współpracę najlepiej postawić na sprawdzonych twórców, którzy dbają o swój wizerunek, udostępniany content i potrzeby widzów.

Jaki wpływ na ludzi i rynek reklamy ma YouTube?

YouTube zmienił rynek reklamy i znacząco wpłynął na życie współczesnych ludzi. Przed powstaniem serwisu ilość portali działających w podobny sposób była niewielka i ludzie nie mogli samodzielnie publikować materiałów wideo. YouTube umożliwił ludziom dzielenie się twórczością i udostępnianie interesujących treści. Platforma wielu osobom otworzyła furtkę do tego, aby zmienić swoje życie.

Jednocześnie funkcje działające na platformie były na tyle proste, iż ludzie chętnie z nich korzystali. Rejestracja na platformie i dodanie filmu nie wymagało specjalnych umiejętności. Użytkownicy nie chcący się rejestrować mogli korzystać z serwisu społecznościowego bez rejestracji. Na przestrzeni lat jakość filmów nieustannie rosła, a twórcy często do nagrywania materiałów wykorzystywali profesjonalny sprzęt.

REKLAMA:

sprawdź narzędzia marketingowe

Koniec reklamy.

Aktualnie nierzadko dochodzi do sytuacji, iż niektóre kanały na YouTube przewyższają oglądalnością programy emitowane w telewizji. Od momentu powstania platformy jej popularność wzrosła niebotycznie. Każdego dnia miliony użytkowników oglądają treści zamieszczone w serwisie. Szacuje się, iż przeciętny zarejestrowany użytkownik spędza na oglądaniu serwisu ponad godzinę w ciągu dnia. Do rozwoju platformy przyczyniła się również jej wersja mobilna. YouTube działa także w formie aplikacji, którą można pobrać na swój telefon komórkowy z odpowiednim systemem operacyjnym.

Platforma w ten sposób postanowiła śledzić trendy, gdzie znaczna część użytkowników ogląda materiały wideo na urządzeniach mobilnych. YouTube przynosi także korzyści przedsiębiorcom, którzy chcą rozpocząć działalność w sieci. Przeniesienie biznesu do Internetu zazwyczaj oznacza większe zyski i możliwości marketingowe.

W ostatnich latach na znaczeniu zyskały social media, które są często wykorzystywane do działań marketingowych. Jedną z wiodących platform jest tutaj YouTube, który umożliwia przedsiębiorcom promowanie swoich produktów i usług. Reklamowanie w serwisie YouTube jest banalnie proste i wystarczy do tego aktywne konto w Google Ads.

Firma Google dba o rozwój platformy i prawidłowe targetowanie treści reklamowych. Reklamowanie się w serwisie YouTube to skuteczny sposób na poprawienie rozpoznawalności firmy. Reklama w serwisie jest znacznie skuteczniejsza, niż tradycyjne banery reklamowe. Treści reklamowe są najczęściej przygotowane w formie wideo, gdzie odbiorca widzi ruchomy obraz i słyszy dźwięki. Reklama przygotowana w ten sposób jest efektywniejsza i łatwiej oddziałuje na świadomość odbiorcy.

Reklamodawcy mogą samodzielnie przygotować reklamę, którą wykorzystają następnie w kampanii wideo. Przygotowując taką reklamę można skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji marketingowej lub współpracy ze znanym twórcą na YouTube. Warto tutaj wspomnieć, iż YouTube to nie jedyna platforma, która posiada milionowe zasięgi wśród użytkowników. Liczba serwisów jest znacznie większa, a wiodącą platformą na rynku jest Facebook.

Wspomniany Facebook posiada zupełnie inne funkcje, niż omawiany YouTube. Serwis znajduje się jednak na pierwszym miejscu pod względem zarejestrowanych użytkowników. Z tego powodu przedsiębiorcy powinni pamiętać, aby działając w sieci rozszerzyć swoją reklamą o inne media społecznościowe. Wśród popularnych mediów społecznościowych znajdziemy takie serwisy jak Twitter, LinkedIn, Snapchat lub Instagram. W ostatnich latach na znaczeniu zyskał również TikTok. Jest to chińska aplikacja, która powstała w 2016 roku.

Aplikacja została stworzona głównie po to, aby nieść rozrywkę młodym użytkownikom Internetu. Filmy udostępniane w aplikacji TikTok zazwyczaj nie przekraczają kilkudziesięciu sekund. Młode osoby chętnie oglądają w aplikacji śmieszne filmy, teledyski muzyczne lub krótkie porady związane z ubiorem. Chińska aplikacja posiada własny system reklamowy, który nazywa się TikTok Ads. Wspomniany system jest skierowany do firm, które chcą wypromować swój biznes.

Działając w Internecie warto pamiętać o tym, aby korzystać z różnych platform, które maksymalnie zwiększą nasze zasięgi. W ten sposób biznes będzie szybciej się rozwijał, a firma wygeneruje większą sprzedaż. Media społecznościowe dają możliwość reklamowania się niewielkim kosztem, co każde przedsiębiorstwo powinno wykorzystać. Rozwijanie firmy bez reklamy w sieci jest w dzisiejszych czasach praktycznie niemożliwe do osiągnięcia.

Co powinieneś teraz zrobić

Oto wskazówki co dalej:

  1. Aby być na bieżąco z materiałami daj nam follow w social media.
  2. Jeśli chcesz na bieżąco u nas publikować to skontaktuj się przez zakładkę kontakt.
  3. A może chcesz zamieścić u nas artykuł sponsorowany, lub współpracować?
  4. Sprawdź materiał naszego partnera w tym miesiącu:
pozycjonowanie seo reklama marketing

Podobał Ci się ten artykuł?

Reklama:

pozycjonowanie seo reklama marketing
,