Kategorie: E-COMMERCE | GOOGLE | SEO | SOCIAL MEDIA | EMAIL |BRANDING | CONTENT | NARZĘDZIA | MARKETING | RECENZJE

Prowadzenie facebook fanpage -co to? [cennik, oferta, przykłady]

social media społecznościowe

Prowadzenie facebook fanpage to zarządzanie Twoim wizerunkiem.

Dzięki temu możesz zdobywać nowych klientów i budować rozpoznawalność w internecie.

Jak powinno wyglądać prowadzenie fanpage’a na Facebooku?

Facebook stał się największym portalem społecznościowym na świecie, gdzie każdego dnia na swoje konta logują się miliardy zarejestrowanych użytkowników.

ikony mediów społęcnzościowych social media ads

Portal chętnie wybierają firmy, które mogą za jego pośrednictwem założyć swój fanpage. Mając fanpage na FB marki mogą komunikować się z internautami, zbierać opinie, organizować konkursy, promować nowe produktu i prowadzić działania marketingowe.

REKLAMA:

sprawdź kursy online

Koniec reklamy.

Fanpage to wirtualna wizytówka firmy, która pozwala użytkownikom odnaleźć daną markę i zapoznać się z jej ofertą. Facebook to istotny portal społecznościowy pełniący kluczową rolę dla wielu marek, które chcą efektywnie promować się w Internecie.

NEWSLETTER:
Zapisz się, aby otrzymywać świeże wiadomości i być krok przed innymi!

Zapisz się powyżej.

Jak powstał Facebook?

Facebook to portal społecznościowy, który został oddany do użytku w 2004 roku. Projekt powstał z inicjatywy kilku osób, ale najważniejszą postacią stojąca za serwisem jest Mark Zuckerberg.

Amerykański przedsiębiorca miał wizję na swój projekt i planował od początku podbić z nim świat. Początkowo serwis posiadał ograniczone możliwości i służył jedynie jako pomoc w komunikacji pomiędzy osobami studiującymi na Uniwersytecie Harvarda.

brand branding marka osobista

Projekt szybko podbił jednak kolejne uczelnia, aż zyskał światową sławę. Zarejestrowani użytkownicy w serwisie mogą bezpłatnie korzystać z licznych funkcji, które są im oferowane.

Każdy użytkownik może komunikować się z innymi, udostępniać swoje zdjęcia, pliki, zakładać grupy tematyczne lub używać aplikacji, które współpracują z serwisem. Aktualnie serwis społecznościowy należy do spółki Meta Platforms, która ma swoją siedzibę w Stanach Zjednoczonych.

marketing internetowy online cyfrowy digital

Serwis działa na całym świecie i jest dostępny w ponad kilkuset wersjach językowych. Niektóre kraje ograniczyły jednak korzystanie z serwisu i uniemożliwiają swoim obywatelom rejestrację. Przykładem są kraje arabskie, jak Arabia Saudyjska, Egipt lub Katar.

Jak prowadzić swój fanpage na Facebooku?

lejek content marketingowy sales funnel reklama SEO

Prowadzenie Facebook fanpage jest bezpłatne i wymaga jedynie zarejestrowanego konta w serwisie. Rejestracji może dokonać osoba fizyczna, firma lub instytucja.

lejek marketingowy sprzedażowy reklama

Największe firmy nierzadko rejestrują na Facebooku swoje konta, aby skorzystać z możliwości założenia fanpage’a. Miliardy użytkowników mających konta w serwisie często śledzą ulubione marki i podejmują samodzielnie działania mające na celu ich promocję. Firmy mogą w ten sposób zrzeszać swoich fanów i bezpośrednio się z nimi komunikować.

marketing mix online

Social media pozwalają markom ocieplić swój wizerunek, który jest niezwykle ważny podczas budowania swojej obecności w sieci. Oprócz serwisu Facebook przydatne są również inne portale społecznościowe i komunikatory, które można wykorzystać w do działań marketingowych. Wśród znanych portalu społecznościowych znajdują się Twitter lub Instagram, który jest własnością spółki kontrolującej Facebooka.

reklama w internecie

Spółka Meta Platforms wykupiła Instagram, który obecnie nieustannie  rozwija i promuje. Z komunikatorów przydatny jest Messenger, który umożliwia wykonywanie połączeń drogą online i pisanie wiadomości. Messenger okazuje się nieoceniony w kontakcie z klientami, gdzie można używać go do ich obsługi.

Facebook Messenger został oddany do użytku w 2011 roku i jest zarządzany przez spółkę Meta. Aktualnie jest to jeden z największych komunikatorów, który pozwala w prosty sposób komunikować się, zapisywać znajomości na liście kontaktów i wysyłać pliki.

Jak często dodawać posty na swój fanpage FB?

Fanpage to miejsce, gdzie użytkownicy śledzą poczynania swoich polubionych wcześniej osób lub marek. Firmy posiadające fanpage muszą zadbać, aby pojawiały się tam interesujące treści, które zatrzymają ich fanów.

Wskazane jest, aby przynajmniej dwa razy w ciągu dnia dodać interesujący post na swoim fanpage’u. Należy unikać zbyt częstego udostępniania postów, gdyż może to zrazić do siebie fanów.

lead generation generowanie leadów

Użytkownicy Facebooka nie przepadają za spamem, który jest irytujący i raczej powoduje odwrotny efekt od zamierzonego. Największe marki najczęściej zatrudniają w tym celu specjalistów, którzy zajmują się prowadzeniem ich kont społecznościowych. Pomocny może okazać się doświadczony copywriter lub specjalista do spraw social mediów, który będzie pisał interesujące posty, a następnie je udostępniał.

Obecnie profile społecznościowe odgrywają istotną rolę w długoterminowej strategii marketingowej każdej firmy. Obecność w największych serwisach społecznościowych przynosi liczne korzyści i dodatkowo generuje ruch na oficjalną stronę www lub sklep internetowy. Warto tutaj wspomnieć, iż ruch generowany w ten sposób przekłada się na zyski.

REKLAMA:

sprawdź narzędzia marketingowe

Koniec reklamy.

Nierzadko użytkownicy samodzielnie polecają wybrane produkty lub usługi danej marki. Polecenia w ten sposób są lepiej odbierane przez internautów i cieszą się większym zaufaniem. Niektóre portale społecznościowe umożliwiają założenie sklepu internetowego lub pozwalają na udostępnienie odnośników do aukcji. Przykładowy sklep internetowy można założyć na Instagramie, gdzie często swoją sprzedaż prowadzą popularne marki odzieżowe. Własny fanpage na FB to olbrzymia korzyść dla każdej firma, gdzie koszty związanego z jego prowadzeniem są marginalne.

prowadzenie facebook fanpage

Mniejsze firmy z powodzeniem mogą samodzielnie prowadzić swoje profile społecznościowe i zachęcać użytkowników do dawania polubień.

Czy podobał Ci się ten wpis pt. „Prowadzenie facebook fanpage”?

Co powinieneś teraz zrobić

Oto wskazówki co dalej:

  1. Aby być na bieżąco z materiałami daj nam follow w social media.
  2. Jeśli chcesz na bieżąco u nas publikować to skontaktuj się przez zakładkę kontakt.
  3. A może chcesz zamieścić u nas artykuł sponsorowany, lub współpracować?
  4. Sprawdź materiał naszego partnera w tym miesiącu:
pozycjonowanie seo reklama marketing

Podobał Ci się ten artykuł?

Reklama:

pozycjonowanie seo reklama marketing