Kategorie: E-COMMERCE | GOOGLE | SEO | SOCIAL MEDIA | EMAIL |BRANDING | CONTENT | NARZĘDZIA | MARKETING | RECENZJE

Promowanie strony na Facebooku -co to? [definicja, przykłady]

social media społecznościowe

Jak wygląda promowanie strony na Facebooku?

Facebook to popularny serwis społecznościowy, który został założony przez grupę młodych studentów w Stanach Zjednoczonych.

Przy projekcie pracowali Mark Zuckerberg, Dustin Moskovitz, Andrew McCollum, Chris Hughes i Eduardo Saverin.

REKLAMA:

sprawdź kursy online

Koniec reklamy.

Twórcy oddali serwis do powszechnego użytku w 2004 roku. Obecnie jest to jeden z największych portali społecznościowych, który jest zarządzany przez spółkę Meta Platforms.

Spółka posiada w swoim zarządzaniu kilka innych znanych projektów, jak Instagram, komunikator Messenger lub Whatsapp.

Facebook to miejsce, gdzie każdego dnia logują się miliardy użytkowników. Portal daje swoim użytkownikom możliwość publikacji zdjęć, wysyłania plików, pobierania aplikacji i pisania wiadomości.

NEWSLETTER:
Zapisz się, aby otrzymywać świeże wiadomości i być krok przed innymi!

Zapisz się powyżej.

Rejestracja w serwisie jest prosta i intuicyjna, a warunkiem jest posiadanie adresu do swojej poczty elektronicznej. Użytkownik będzie także zobowiązany do podania kilku informacji o sobie i przejścia weryfikacji.

Do przejścia weryfikacji w serwisie potrzebny jest numer telefonu komórkowego, gdzie zostanie wysłany kod. Facebook znany jest obecnie na całym świecie, a użytkownicy mogą z niego korzystać w kilkuset wersjach językowych.

Czytaj kompendium: Promowanie strony na Facebooku

marketing internetowy online cyfrowy digital

Portal jest również popularny wśród firm i osób, które chcą się wypromować za jego pośrednictwem. Jedną z funkcji jaką daje Facebook jest możliwość założenia własnego fanpage’a.

Posiadanie oficjalnego profilu społecznościowego w serwisie daje liczne możliwości, które można wykorzystać do budowania zasięgu. Fanpage to miejsce, gdzie marki, instytucje lub popularne osoby mogą zbierać polubienia wśród użytkowników Facebooka. Z opcji tej najczęściej korzystają firmy, które mogą w ten sposób reklamować swoje produktu i usługi.

ikony mediów społęcnzościowych social media ads

Fanpage pozwala przedsiębiorstwom komunikować się z fanami, zbierać opinie i budować zżytą społeczność. Fani nierzadko utożsamiają się z wybranymi markami, gdzie chętnie sami podejmują działania reklamujące ich produkty. Aktualnie serwis Facebook to silne medium, które jest niezwykle ważne dla firm, które chcą być widoczne w Internecie.

Jak reklamować się na Facebooku?

reklama w internecie

Promowanie strony na Facebooku może odbywać się poprzez płatną reklamę, która jest oferowana przez serwis dla zainteresowanych osób. Autoryzowany system reklamowy o nazwie Facebook Ads powstał, aby umożliwić reklamodawcą stworzenie profesjonalnej kampanii promującej w serwisie. Płatna reklama na Facebooku jest targetowana pod kątem zainteresowań zarejestrowanych użytkowników. Serwis zbiera niektóre dane o swoich użytkownikach i widzi ich polubienia.

lead generation generowanie leadów

Na podstawie polubień i preferencji użytkowników Facebook może odpowiednie targetować reklamę. Spersonalizowana reklama jest znacznie bardziej skuteczna i lepiej odbierana przez internautów. Reklamodawca może w trakcie tworzenia swojej kampanii ustalić niektóre parametry odnośnie odbiorców jego reklamy. Wśród parametrów można określić dokładny obszar, płeć i wiek użytkowników. Warto tutaj wspomnieć, iż reklamodawca może ustalić dokładny budżet, który chce przeznaczyć na swoją kampanię reklamową.

Na przygotowaną kampanię reklamową można przeznaczyć nawet skromną sumę, która nie zostanie przekroczona w czasie emisji. Po skończonej kampanii reklamodawca otrzymuje pełen raport z efektów, które zostały osiągnięte. Efekty mogą być różne i zależą od wielu czynników.

lejek content marketingowy sales funnel reklama SEO

W przypadku reklamy lokalnej można dotrzeć do wielu zainteresowanych osób, które będą skłonne skorzystać z oferty danej firmy. Każdego dnia miliardy osób zaglądają na swoje profile społecznościowe, gdzie jednocześnie stają się odbiorcami treści reklamowych. Firmy mogą wykorzystać tą rzeszę ludzi do działań marketingowych i budowania globalnych zasięgów.

Jak promować swój fanpage?

brand branding marka osobista

Firmy posiadające fanpage na FB muszą zadbać o to, aby pojawili się tam obserwujący go użytkownicy. Pozyskanie fanów jest trudnym procesem i wymaga czasu. Niewskazane jest kupowanie polubień, które nie przekładają się na sprzedaż i poprawę wizerunku danej firmy.

lejek marketingowy sprzedażowy reklama

Fanpage powinien rozwijać się w sposób naturalny, gdzie stopniowo będzie powiększał swoje zasięgi. Przedsiębiorstwa mające zaufanie swoich klientów i ich wdzięczność, będą mogły liczyć, że fani samodzielnie zaczną odwiedzać fanpage. Zadowoleni klienci często chcą odwdzięczyć się poprzez napisanie opinii lub podarowanie polubienia na profilu społecznościowym danej firmy. Skutecznym sposobem na pozyskiwanie nowych fanów może być zorganizowanie konkursu z nagrodami.

Ciekawy konkurs zachęci użytkowników do tego, aby polubili fanpage i udostępnili znajdujące się tam posty innym osobom.

REKLAMA:

sprawdź narzędzia marketingowe

Koniec reklamy.

Mając fanpage należy pamiętać, aby regularnie dodawać na niego interesującą treść. Użytkownicy będą oczekiwali, że fanpage ich ulubionej firmy dostarczy im odrobinę rozrywki i zainteresowania.

promowanie strony na Facebooku

Mając fanpage warto przynajmniej dwa razy w ciągu dnia dodać ciekawy post, aby zmotywować fanów do podjęcia dyskusji i wyrażenia swojej opinii na dany temat. Im większy będzie fanpage, tym częściej można udostępniać na nim interesujące materiały. Warto jednak pamiętać, aby nigdy nie przesadzać z intensywnością, gdyż użytkownicy mogą odebrać to jako spam.

Co powinieneś teraz zrobić

Oto wskazówki co dalej:

  1. Aby być na bieżąco z materiałami daj nam follow w social media.
  2. Jeśli chcesz na bieżąco u nas publikować to skontaktuj się przez zakładkę kontakt.
  3. A może chcesz zamieścić u nas artykuł sponsorowany, lub współpracować?
  4. Sprawdź materiał naszego partnera w tym miesiącu:
pozycjonowanie seo reklama marketing

Podobał Ci się ten artykuł?

Reklama:

pozycjonowanie seo reklama marketing