Kategorie: E-COMMERCE | GOOGLE | SEO | SOCIAL MEDIA | EMAIL |BRANDING | CONTENT | NARZĘDZIA | MARKETING | RECENZJE

Pozycjonowanie WordPress SEO -tylko jak? [najpopularniejszy CMS]

seo search engine optimization

Czym jest WordPress SEO?

WordPress to popularny CMS, czyli z angielskiego Content Management System, który służy projektowania stron internetowych. Jest to system zarządzania treścią, gdzie każdy użytkownik może założyć własny portal internetowy.

Oprogramowanie powstało w 2003 roku, gdzie jego możliwości były jeszcze mocno ograniczone. Z czasem WordPress uległ licznym modyfikacjom, które spowodowały, że jest to proste i tanie rozwiązanie do budowania stron internetowych.

Najczęściej WordPressa wykorzystuje się do projektowania blogów, ale odpowiednie wtyczki do oprogramowania mogą rozbudować strukturę witryny. Często trafimy na strony, które po zastosowaniu odpowiedniego szablonu działają jak e-sklep.

REKLAMA:

sprawdź kursy online

Koniec reklamy.

Jest to stosunkowo proste i tanie rozwiązanie dla początkujących osób, które chcą rozpocząć swoją działalność w internecie. WordPress nie wymaga od swoich użytkowników olbrzymich umiejętności z zakresu programowania i analizy kodu.

Warto tutaj wspomnieć, iż WordPress jest oferowany bezpłatnie, a jedynie niektóre jego rozszerzenia są płatne dla użytkowników. Jest to jedno z najpopularniejszych narzędzi, które wykorzystuje się do projektowania stron internetowych, e-sklepów i blogów. 

Jak działają szablony przeznaczone na WordPressa?

Rozwój systemu zarządzania treścią o nazwie WordPress doprowadził do momentu, gdzie zaczęto powszechnie wykorzystywać do budowy stron specjalne szablony.

Nowoczesne szablony WordPress to gotowe już projekty wstępnie przygotowanych stron, które opierają się o ten system. Szata graficzna takiej strony jest nowoczesna i dostosowana do najnowszych standardów od firmy Google.

Najczęściej szablony projektuje się wstępnie o panujące zasady SEO. Jedną z głównych zasad jest przygotowanie szablonów do strony responsywnej. W ten sposób czytelnicy strony internetowej mogą korzystać z niej na swoich urządzeniach mobilnych, jak smartfony, iPady lub tabletach.

Szablony często są wykorzystywane przez właścicieli sklepów internetowych, którzy w ten sposób znacząco oszczędzają na kosztach związanych z budową witryny od podstaw. Zaprojektowanie strony internetowej od podstaw wiąże się z olbrzymimi kosztami, dostosowaniem kodu, poprawą błędów i zatrudnieniem webmastera.

NEWSLETTER:
Zapisz się, aby otrzymywać świeże wiadomości i być krok przed innymi!

Zapisz się powyżej.

Decydując się na WordPress można pominąć niepotrzebne koszty i wykorzystać zaoszczędzone pieniądze na marketing internetowy. Warto tutaj wspomnieć, że WordPress oferuje wiele darmowych szablonów, które są dostępne dla użytkowników. Darmowe szablony to idealne rozwiązanie dla blogerów, którzy na początku nie chcą generować niepotrzebnych wydatków.

szkolenie konsulting doradztwo biznesowe

Blogerzy z reguły na początku nie generują zysków ze sprzedaży produktów lub świadczenia usług. Z czasem jeśli ich blog wygeneruje większy ruch, to mogą zmodyfikować i unowocześnić swoją stronę internetową.

Płatne szablony to idealne rozwiązanie dla sklepów internetowych i stron, które prowadzą biznes w internecie. W tym wypadku istotne jest to, by strona była oryginalna, wyróżniała się od konkurencji i była nowoczesna.

W Polsce płatne szablony można kupić w internecie, a ich ceny nie są wygórowane. Niekiedy licencję na dany używanie danego szablonu można wykupić już od kilkudziesięciu dolarów.

Często można trafić na atrakcyjną promocję lub konkurs, gdzie wygramy interesujący nas szablon WordPress za darmo. Jedną z firm oferujących sprzedaż szablonów WordPress jest strona należąca Themeforest.

Popularna jest także strona od TemplateMonster, gdzie do wyboru mamy kilka tysięcy płatnych szablonów. Warto tutaj wspomnieć, iż często wraz z szablonem możemy wykupić fachową pomoc.

Wówczas w razie pojawienia się problemów ze stroną będziemy mogli skontaktować się ze specjalistą, który pomoże nam rozwiązać dany problem.

pozycjonowanie strony internetowej

Projektowanie sklepu w oparciu o wtyczki WordPress

WordPress posiada szereg wtyczek, które znacząco poprawiają korzystanie z tego systemu zarządzania treścią. Należy tutaj wspomnieć, że wtyczki pozwalają na WordPressie przygotować profesjonalny sklep internetowy. Dostępność wtyczek dla użytkowników tego systemu nieustannie rośnie.

Warto tutaj wspomnieć, że dostępne dla użytkowników są nie tylko wtyczki płatne, ale również darmowe. Wybór wtyczek jest przeogromny, a dostępnych jest ich ponad kilkadziesiąt tysięcy. Wtyczki do WordPressa są potrzebne do odpowiedniej optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarek.

W ten sposób konkretny serwis jest lepiej pozycjonowany i wzbija się na wyższe pozycje w wyszukiwarce. Warto wspomnieć tutaj o pojęciu WordPress SEO, które ma związek z pozycjonowaniem stron internetowych.

Specjaliści od SEO często wykorzystują blogi projektowane na WordPressie, jako zaplecze do pozycjonowania. Jest to prosty sposób na zbudowanie takiego profesjonalnego zaplecza, które jest przygotowane bez większych kosztów.

Omawiając temat wtyczek jedną z najpopularniejszych jest WooCommerce. Jest to specjalna wtyczka, która pomaga w przygotowaniu profesjonalnie działającego sklepu internetowego na systemie CMS o nazwie WordPress. Wtyczkę wystarczy zainstalować na istniejącej już strony internetowej, aby rozszerzyć jej możliwości. Koszt przygotowania sklepu internetowego opartego o WordPress i wtyczkę WooCommerce jest niewygórowany.

lead generation generowanie leadów

Właściciele e-sklepów mogą odpowiednio dostosować go do wymogów stawianych przez wyszukiwarkę Google i swoich klientów. Wymogi stawiane przez klientów nieustannie rosną, a klienci znacznie częściej do zakupów zaczynają używać urządzeń mobilnych.

Strony oparte o WordPress można odpowiednio dopasować do wymogów związanych z ich elastycznością. Sklepy dbają o to, by ich strona idealnie prezentowała się na urządzeniach typu iPhone lub tablet. 

Jak pozycjonować stronę na WordPress?

Pozycjonowanie strony opartej o WordPressa wygląda podobnie, jak witryny projektowanej od podstaw przez webmastera.

W pierwszej kolejności należy dokładnie przeprowadzić audyt, który wykaże ewentualne błędy na stronie. Naprawienie błędów zostanie docenione przez Google i jej użytkowników. Kluczowe jednak w pozycjonowaniu strony opartej o WordPress będzie pisanie wartościowych tekstów. Content odgrywa identyczne znacznie na każdej stronie internetowej, który zaczyna walczyć o pozycję w wyszukiwarce.

Content należy przygotować zgodnie z zawartością strony. Mając profesjonalny sklep internetowy na stronie można jednocześnie prowadzić blog tematyczny.

Klienci często szukając danego produktu trafią na blog i zainteresują się dokonaniem zakupów właśnie u nas. Pozycjonowanie strony zbudowanej na WordPressie nie obędzie się bez jej linkowania. Odpowiedni link building jest kluczowy do tego, by osiągnąć szczyt na liście pozycji. Należy jednak pamiętać, aby linki pochodziły jedynie ze stron, które prezentują jakąś wartość. W tym wypadku nie liczy się już ilość, a jakość.

Pozyskując bezwartościowe linki z niesprawdzonych stron możemy doprowadzić do sytuacji, że spadniemy w pozycjach. Linkując swoją witrynę internetową musimy zwrócić uwagę, aby odbywało się to również w jej wnętrzu. Warto umieszczać linki w tekście, które będą prowadziły do innych interesujących treści na stronie. Należy jednak zachować w tym umiar, by nie przesadzić. Zbyt duża ilość dodanych linków wewnętrznych może sprawić, że pogorszy się czas ładowania danej witryny internetowej.

REKLAMA:

sprawdź narzędzia marketingowe

Koniec reklamy.

Ile kosztuje strona na WordPress?

Przygotowanie strony internetowej z pomocą WordPressa to niewielki wydatek w porównaniu, gdy chcemy zlecić ją od podstaw.

WordPress jest darmowy i można korzystać z niego w wersji bezpłatnej dla użytkowników. Jest to perfekcyjne rozwiązanie dla osób, które chcą zacząć blogować i zacząć dzielić się swoimi przeżyciami z codziennego życia. Jedynym kosztem związanym z blogowaniem może być podpięcie własnej domeny i hostingu. Jest to indywidualna decyzja każdej osoby, która chce założyć stronę internetową na WordPressie.

Koszt wykupienia domeny internetowej jest niewielki i zdecydowanie warto go ponieść. W ten sposób będziemy budowali własną markę w sieci i nikt nie podkupi nam nazwy w internecie poprzez wybranie podobnej domeny. Najpopularniejszym rozszerzeniem w Polsce jest domena krajowa. W Polsce domena krajowa kończy się na .pl. Jeśli końcówka .pl będzie już zajęta, to możemy z łatwością wybrać inną nazwę domeny.

Popularne końcówki wybierane przez osoby z Polski to także .com, .eu lub .org. Wybierając sprzedawcę domeny nie należy ulegać chwilowym promocjom. Bardzo często atrakcyjna cena dla domeny jest oferowana jedynie przez najbliższy rok. Kolejny rok rozliczeniowy może nas wynieść znacznie więcej. Najtańsze domeny są jednak do znalezienia już od kilkunastu złotych. Założenie strony może wiązać się z koniecznością wykupienia hostingu.

W tym wypadku koszt będzie już większy i musimy na ten cel przeznaczyć przynajmniej kilkaset złotych. Im większa będzie nasza strona internetowa, tym prawdopodobnie będziemy musieli ponieść większy koszt związany z hostingiem. W przyszłości jednak wybór odpowiedniego hostingu nam się zwróci.

Strony mające dobry hosting działają znacznie sprawniej i szybciej się ładują. Przygotowując stronę na WordPressie warto doliczyć również koszt szablony i niektórych wtyczek. Kupując płatny szablon już na starcie wyprzedzamy konkurencję i się wyróżnimy.

Płatne szablony są odpowiednio zoptymalizowane pod wyszukiwarki, posiadają ciekawą szatę graficzną i są unikatowe. Korzystając z darmowych szablonów musimy liczyć się z tym, że prawdopodobnie ktoś inny ma identycznie wyglądającą stronę jak nasza. 

Czym jest Yoast SEO?

Przydatnym narzędziem do podczas budowy strony WordPress jest wtyczka Yoast SEO. Jest to specjalne narzędzie, które pomaga w monitorowaniu działań na stronie. Z wtyczki mogą korzystać zarówno początkujące osoby, jak i profesjonalni webmasterzy.

Narzędzie podpowiada, co należy zmienić w funkcjonowaniu strony. Yoast SEO pozwala lepiej zoptymalizować dodawaną treść na serwis internetowy i sprawić, aby była ona przyjazna dla algorytmów Google. Korzystają z tego obie strony, gdyż użytkownicy dostają wartościową treść, właściciel strony otrzymuje tym samym wyższą pozycję w wyszukiwarce.

Narzędzie jest dostępne dla swoich użytkowników w wersji bezpłatne, ale wiąże się to z pewnymi ograniczeniami. Istnieje możliwość wykupienia płatnej wersji narzędzia, które oferuje więcej funkcji do zastosowania.

Co powinieneś teraz zrobić

Oto wskazówki co dalej:

  1. Aby być na bieżąco z materiałami daj nam follow w social media.
  2. Jeśli chcesz na bieżąco u nas publikować to skontaktuj się przez zakładkę kontakt.
  3. A może chcesz zamieścić u nas artykuł sponsorowany, lub współpracować?
  4. Sprawdź materiał naszego partnera w tym miesiącu:
pozycjonowanie seo reklama marketing

Podobał Ci się ten artykuł?

Reklama:

pozycjonowanie seo reklama marketing