Kategorie: E-COMMERCE | GOOGLE | SEO | SOCIAL MEDIA | EMAIL |BRANDING | CONTENT | NARZĘDZIA | MARKETING | RECENZJE

Pozycjonowanie wizytówki firmy w Google -jak robić to w Mapach?

seo search engine optimization

Czym jest pozycjonowanie wizytówki?

Wizytówka Google jest profilem danego przedsiębiorstwa w wyszukiwarce. Właściciel może w swojej wizytówce umieścić najważniejsze informacje, które ułatwią kontakt i znalezienie siedziby firmy.

lead generation generowanie leadów

Wśród informacji podanych w wizytówce Google najczęściej znajduje się adres firmy, numer telefonu, strona internetowa i mapa. Dodatkowo wizytówka zbiera również  opinie o danej firmie, co pozwala użytkownikom wybrać lepsze miejsce. Jeśli opinie będą pozytywne, to prawdopodobnie odbije się to na większym ruchu w naszej firmie. Im więcej zyskamy pozytywnych opinii Google na swojej wizytówce, tym zdobędziemy większe zaufanie klientów.

REKLAMA:

sprawdź kursy online

Koniec reklamy.

Właściciele firm muszą dbać zatem o swoje wizytówki, aby znajdowały się one możliwie najwyżej na liście wyszukiwań. Niestety w większych miastach zazwyczaj znajduje się większa konkurencja, która znacząco utrudnia wypozycjonowanie swojej wizytówki na sam szczyt. Przedsiębiorcy mogą jednak pozycjonować wizytówkę, aby prześcignąć konkurencję.

Czytaj więcej o:

Jak pozycjonować wizytówkę firmy w Google?

Pozycjonowanie wizytówki najlepiej zacząć od uzupełnienia wszystkich kluczowych informacji, które się na niej znajdują. Najważniejsze jest dodanie swojego numeru telefonu, adresu i pozostałych danych kontaktowych. Przydatne może być podanie odnośnika do swojej strony internetowej, gdzie będzie znajdowało się więcej informacji.

pozycjonowanie strony internetowej

Klienci lubią sprawdzić wcześniej zakładkę opisującą daną firmę i dokładnie prezentującą cennik. Warto tutaj dodać, iż w pełni uzupełniona wizytówka zwyczajnie dobrze się prezentuje przed potencjalnym klientem. Im więcej będzie informacji dla klienta, tym wzbudzi to w nim większe zaufanie. Kolejną kwestią jest zaznaczenie na mapie miejsca, gdzie znajduje się siedziba naszej firmy.

W ten sposób klient będzie miał ułatwione dotarcie do firmy i skorzystanie z jej usług. Dobre wrażenie robią również zdjęcia, które można dodać w swojej wizytówce. Należy tutaj zadbać o jakość zdjęć, aby były one nierozmazane i prezentowały się w nienaganny sposób.

NEWSLETTER:
Zapisz się, aby otrzymywać świeże wiadomości i być krok przed innymi!

Zapisz się powyżej.

Możemy w tym celu poprosić kogoś zaprzyjaźnionego, kto ma dobry aparat, o wykonanie kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu zdjęć przedstawiających nasz obiekt na wizytówce. Dobre zdjęcia sprawią, że dana osoba prędzej wybierze się do danego obiektu. Jest to niezwykle ważne dla hoteli, restauracji, salonów kosmetycznych lub fryzjerskich.

google analytics

Z pomocą pięknie wykonanych zdjęć można wiele zyskać w oczach potencjalnych klientów i dodatkowo odbije się to na pozycji wizytówki w sieci. Wyszukiwarka Google doceni także opinie zadowolonych klientów, którzy wystawią ją po skorzystaniu z naszej oferty. Najwyżej w rankingu znajdują się firmy, które mają dobrą ocenę od swoich klientów. Warto tutaj pamiętać o tym, że klienci zwracają bardzo uwagę na negatywne opinie w mapach Google.

Niekiedy nawet kilka negatywnych opinii może spowodować, że klient wybierze inna firmę. Pozycjonując wizytówkę musimy również pamiętać o słowach kluczowych. Frazy kluczowe mają olbrzymie znaczenie podczas pozycjonowania i wyszukiwania informacji w Internecie. Opisując swoją firmę w wizytówce warto zadbać o nasycenie słowami kluczowymi i podanie nazwy miasta.

W ten sposób wpłyniemy na pozycjonowanie lokalne, gdzie będziemy mieli przewagę na konkurencję w swoim mieście. Hasła kluczowe należy jednak umieszczać w tekście rozważnie, aby nie spowodować sztucznego nasycenia nimi. Nadmierna ilość słów kluczowych jest źle odbierana przez Google i jednocześnie przez klientów szukających informacji o naszej firmie.

REKLAMA:

sprawdź narzędzia marketingowe

Koniec reklamy.

Po co są wizytówki Google?

Wizytówki Google są niezwykle ważne, gdyż pozwalają użytkownikom znaleźć interesujące ich miejsca. W wizytówce znajduje się szereg potrzebnych informacji do skorzystania z oferty danej firmy i jednocześnie można od razu sprawdzić opinie. Jest to pomocne dla przedsiębiorców i użytkowników Internetu, gdzie obie strony na tym zyskują. Firma może przedstawić się w Internecie i dotrzeć do większej grupy odbiorców.

Musi jednak zadbać o jakość swoich usług, gdyż opinie będą widoczne na ich wizytówce. W przypadku osób szukających informacji na temat danej firmy, będą oni mogli znaleźć je w jednym miejscu. Wizytówki Google znacząco ułatwiają kontakt, umawianie wizyt i rozwiązywanie problemów. Warto tutaj wspomnieć, iż wizytówka Google jest całkowicie darmowa. Każdy właściciel biznesu może założyć taką wizytówkę dla siebie i nie będzie pobierana za to żadna opłata.

Co zrobić żeby firma była widoczna w Google?

Widoczność w Internecie najłatwiej zwiększyć poprzez stworzenie własnej strony internetowej. Posiadanie własnej witryny umożliwia użytkownikom Internetu znalezienie interesujących ich firm i informacji na ich temat.

Większość biznesów oprócz zwykłej strony wizytówki tworzy jednocześnie sklep internetowy. W ten sposób znacząco zwiększa swoją sprzedać i dociera do większej grupy odbiorców. Posiadanie własnej strony www wiąże się jednak z optymalizacją, pozycjonowaniem i marketingiem internetowym.

Jest to skomplikowany proces, który zajmuje bardzo dużo czasu. Oprócz poświęconego czasu na wypozycjonowanie danej strony www potrzebne są również pieniądze na marketing i przeprowadzenia fachowego audytu. Nie posiadając jednak witryny internetowej na starcie tracimy na tym i konkurencja nas wyprzedza.

Dodatkowo stroną internetową będziemy mogli umieścić na swojej wizytówce Google. Zainteresowane osoby będą mogły zaglądać na taką wizytówkę i klikać w link, który odeśle ich do naszej strony www lub e-sklepu. Mając serwis internetowy możemy rozważyć także skorzystanie z płatnej reklamy.

Obecnie popularna jest reklama kontekstowa, która pozwala reklamodawcom dotrzeć do konkretnej grupy odbiorców. Najbardziej popularna reklama kontekstowa jest obecnie oferowana przez Google Ads. Firma Google posiada rozbudowany system reklamy, które wyświetla się w wyszukiwarce i na współpracujących stronach z programem Google Adsense.

Jak wygląda pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie stron internetowych to długotrwały proces, który należy zacząć od stworzenia poprawnego kodu i przygotowania projektu zgodnego ze standardami Google. Zasady Google dokładnie określają jak powinna wyglądać strona i prezentować się dla użytkowników.

Każda strona internetowa powinna posiadać poprawny kod źródłowy i szybko się ładować dla odwiedzających. Dłuższy czas ładowania zniechęca nie tylko użytkowników Internetu, ale także powoduje spadek pozycji w rankingu.

Kluczowe dla wyszukiwarki jest również to, czy dana strona posiada responsywny projekt. Jeśli strona jest dostosowana do urządzeń mobilnych, to na starcie zyskuje w oczach wyszukiwarki i użytkowników. Przygotowanie odpowiedniego projektu strony internetowej do jednak dopiero początek długiej drogi. Pozycjonowanie obejmuje pozyskiwanie cennych odnośników z innych witryn internetowych i pisanie wartościowego contentu.

Regularnie naszą witrynę będzie odwiedzał robot sprawdzający jej zawartość. Jeśli strona będzie posiadała niedociągnięcia, to odbije się to na jej ostatecznych pozycjach. Uzyskane pozycje przez daną stronę www są nieustannie aktualizowane. Jeśli przestaniemy dbać o zawartość strony i wartościowy content, to spadnie nasza ocena w oczach robota Google. Algorytmy Google są w tej kwestii surowe i mogą nałożyć kary na dany serwis internetowy.

Co powinieneś teraz zrobić

Oto wskazówki co dalej:

  1. Aby być na bieżąco z materiałami daj nam follow w social media.
  2. Jeśli chcesz na bieżąco u nas publikować to skontaktuj się przez zakładkę kontakt.
  3. A może chcesz zamieścić u nas artykuł sponsorowany, lub współpracować?
  4. Sprawdź materiał naszego partnera w tym miesiącu:
pozycjonowanie seo reklama marketing

Podobał Ci się ten artykuł?

Reklama:

pozycjonowanie seo reklama marketing
,