Kategorie: E-COMMERCE | GOOGLE | SEO | SOCIAL MEDIA | EMAIL |BRANDING | CONTENT | NARZĘDZIA | MARKETING | RECENZJE

Pozycjonowanie Shoper – promocja sklepu w Google

reklama w internecie

SEO Shoper i pozycjonowanie sklepu internetowego

Pozycjonowanie Shoper to działania SEO, które służą wypromowaniu sklepu w wyszukiwarce internetowej. Na pozycjonowanie sklepu Shoper składa się zarówno promowanie witryny w Google jak i działania w samym sklepie. Te ostatnie polegają na przykład na ustawieniu metatagów, czyli tytułu i opisu strony – powinny one mieć odpowiednią ilość znaków, aby dobrze wyświetlały się w wynikach wyszukiwania.

REKLAMA:

sprawdź kursy online

Koniec reklamy.

Pozycjonowanie Shoper jest zresztą jednym ze sposobów promocji sklepu w internecie, ale bardzo skutecznym i jednym z najpopularniejszych. Jest to jednak sposób wymagający trochę czasu, bo zanim witryna się dobrze zindeksuje i będzie wyświetlać na określone frazy, może minąć kilka miesięcy.

Pozycjonowanie w sklepie internetowym Shoper wymaga przede wszystkim zaangażowania i wiedzy z zakresu SEO.

Przede wszystkim konieczne jest stworzenie optymalnej struktury i treści na stronie sklepu, tak aby była lepiej widoczna w wyszukiwarkach internetowych.

W tym celu należy stworzyć odpowiednie mapy tematycne, aby zdobywać tzw. topical authority, oraz używać odpowiednich słów kluczowych, aby podnieść pozycję strony w wynikach wyszukiwania na dane frazy. Następnie można wykorzystać linki zwrotne i inne techniki SEO, aby jeszcze bardziej wzmocnić pozycję strony. Ważne jest również, aby sklep był stale uaktualniany i stale dodawane były nowe treści.

Poprzez regularne aktualizacje i dostosowywanie sklepu do zmieniających się trendów w wyszukiwaniu można zwiększyć jego widoczność w wynikach wyszukiwania.

Co to jest Shoper?

Shoper to coraz popularniejsza platforma sprzedażowa. Platforma wykorzystywana szczególnie do sprzedawania w formie dropshipingu, gdzie można sprzedawać produkty nie musząc ich pakować tylko korzystając z zewnętrznych hurtowni. Ale nie tylko, bo można sprzedawać metodą standardową.

Sklep Shoper, aby można było z niego korzystać w dowolny sposób, jest zintegrowany z wieloma innymi platformami sprzedażowymi, takimi jak allegro, szybkie płatności czy system obsługi magazynu lub obsługi faktur. Sklep Shoper ma kilka wariantów cenowych, a każdy z wariantów jest dedykowany do innych potrzeb i innej wielkości sklepu.

Każdy wariant ma inne funkcjonalności. Można wybrać na przykład responsywną wersję sklepu, czyli wyjątkowo czytelną, dopasowaną do okna przeglądarki, dopasowaną zarówno do tabletu, jak i telefonu.

Dobrze wyglądającą zarówno na komputerze, jak i laptopie czy mniejszym urządzeniu przenośnym. Można też wybrać sklep Shoper na Facebooku. Wadą sklepu Shoper jest to, że działa na licencji i ma mniejsze możliwości modyfikacji niż zwykły sklep na przykład na platformie WordPress.

lejek content marketingowy sales funnel reklama SEO

Niemniej jednak ma również możliwości zmian w wyglądzie. Jest tutaj możliwość wyboru spośród wielu szablonów. Można też wybrać indywidualny projekt graficzny.

NEWSLETTER:
Zapisz się, aby otrzymywać świeże wiadomości i być krok przed innymi!

Zapisz się powyżej.

Pozycjonowanie Shoper – po co?

Oczywiście jedna kwestia to wybrać produkt i założyć sklep, a inna dotrzeć z nim do klienta. Tutaj jest wiele dróg. Można na przykład sprzedawać od razu, stawiając na reklamę, na przykład na Facebooku lub Google Adwords. Ale można też wybrać drogę długodystansową, ale trwalszą, czyli pozycjonowanie Shoper.

lejek marketingowy sprzedażowy reklama

Pozycjonowanie Shoper – pod tą frazą można znaleźć w internecie wiele ofert firm pozycjonujących lub interaktywnych gotowych wypromować nam sklep w wyszukiwarkach, głównie w wyszukiwarce Google. Pozycjonowanie polega na takiej promocji sklepu w Google (na konkretną frazę – np. drewniane zabawki), aby można było sklep znaleźć już na pierwszej stronie wyszukiwań, a najlepiej na pierwszym miejscu, które generuje aż 90% wszystkich wejść internautów!

Dzięki pozycjonowaniu zyskujemy przewagę konkurencyjną, zyskujemy nowych klientów (a wręcz przy zupełnie nowej marce, nowym sklepie, jakichkolwiek!), budujemy prestiż marki – bo klienci uważają witryny na pierwszych miejscach wyszukiwania za bardziej profesjonalne, prestiżowe od innych. Pierwsze miejsca w wynikach wyszukiwania mówią o sklepie to, że jest to dobry sklep i warto mu zaufać.

Metatagi – bardzo ważne w pozycjonowaniu Shoper

Dodajmy jeszcze, że jednym z ważniejszych elementów pozycjonowania Shoper są metatagi, od których warto zacząć pozycjonowanie sklepu. Od uzupełnienia metatagów warto rozpocząć swoją przygodę z pozycjonowaniem Shopera.

Co to są metatagi? To na przykład tytuł podstrony i jej krótki opis. Informacje te służą zarówno pozycjonowaniu, jak i mogą przekonać klientów do wejścia do sklepu. Owe działania można nazwać bazowymi, bez których nie można przejść do dalszych działań SEO, obejmujących pozycjonowanie w wyszukiwarce.

Bo musimy wiedzieć, że na SEO, na pozycjonowanie Shoper, składa się zarówno pozycjonowanie witryny w wyszukiwarce jak o optymalizacja, czyli działania na stronie, które służą dopasowaniu jej do wymagań Google.

Meta tagi są bardzo ważne do algorytmu Google. Mogą dotyczyć całego sklepu jak i pojedynczych produktów. Warto tutaj też dodać, że meta title, wyświetlający się w wyszukiwarce tuż pod adresem witryny, nie powinien być dłuższy niż 60 znaków. Powinien być podobny i tożsamy do nazwy produktu. Z kolei meta description może być dłuższy, ale do 150 znaków.

Jeśli meta description ma do 150 znaków ze spacjami, to nie zostanie skrócony wyszukiwarce podczas przeglądania wyników.

Metatagi można zoptymalizować w panelu Shoper. Najlepiej jest dodać metatagi ręcznie przy wprowadzaniu nowych produktów. W przypadku dużych sklepów może to być rzeczywiście bardzo czasochłonne, ale można też wykorzystać automatyzację z użyciem plików CSL.

REKLAMA:

sprawdź narzędzia marketingowe

Koniec reklamy.

Można powiedzieć, że pozycjonowanie w Google to dosyć żmudna praca, ale jednocześnie wdzięczna. Bo efekty są naprawdę spektakularne. Przede wszystkim nie warto się zniechęcać.

Pozycjonowanie Shoper może być naprawdę efektywne, a aby zachować cierpliwość przy pozycjonowaniu, warto zawsze myśleć o tym, że każdy krok zbliża nas w kierunku dotarcia do klienta. Warto też podczas pozycjonowania myśleć o kliencie odwiedzającym nasz sklep Shoper, podobno wówczas szanse na podbicie Google jeszcze bardziej rosną.

Co powinieneś teraz zrobić

Oto wskazówki co dalej:

  1. Aby być na bieżąco z materiałami daj nam follow w social media.
  2. Jeśli chcesz na bieżąco u nas publikować to skontaktuj się przez zakładkę kontakt.
  3. A może chcesz zamieścić u nas artykuł sponsorowany, lub współpracować?
  4. Sprawdź materiał naszego partnera w tym miesiącu:
pozycjonowanie seo reklama marketing

Podobał Ci się ten artykuł?

Reklama:

pozycjonowanie seo reklama marketing