Kategorie: E-COMMERCE | GOOGLE | SEO | SOCIAL MEDIA | EMAIL |BRANDING | CONTENT | NARZĘDZIA | MARKETING | RECENZJE

Pozycjonowanie reklama – co wybrać?

lead generation generowanie leadów

Pozycjonowanie reklama? SEO, SEM, czy PPC?

Dzisiaj odpowiemy na te pytania!

Pozycjonowanie, czy płatna reklama w wyszukiwarce – co wybrać?

Przedsiębiorcy chcący wypromować swój biznes nierzadko wybierają do tego Internet, który daje nieograniczone możliwości marketingowe.

seo search engine optimization

Rozwój Internetu spowodował przeniesienie się wielu biznesów do sieci, gdzie prowadzona jest sprzedaż drogą online. Marki mogą wykorzystać Internet do zwiększenia swoich zysków i rozszerzenia działalności.

Biznes prowadzony w drogą online wymaga od przedsiębiorców posiadania strony www lub sklepu internetowego. Strona www to filar każdego biznesu i wizytówka w Internecie, którą użytkownicy mogą znaleźć.

lejek content marketingowy sales funnel reklama SEO

Pojawienie się w Internecie wymaga jednak wypromowania swojej strony, aby wyszukiwarka mogła uwzględnić ją w wynikach wyszukiwania. Jest to najczęściej długotrwały proces, gdzie robot indeksujący musi odwiedzić stronę i sprawdzić jej zawartość.

REKLAMA:

sprawdź kursy online

Koniec reklamy.

Przedsiębiorcy mogą przyspieszyć ten proces i wykorzystać do promowania swojej strony internetowej płatną reklamę. Przykładem jest system reklamowy, który należy do firmy Google i pozwala właścicielom stron promować się w największej wyszukiwarce na świecie.

NEWSLETTER:
Zapisz się, aby otrzymywać świeże wiadomości i być krok przed innymi!

Zapisz się powyżej.

System reklamowy o nazwie Google Ads działa od 2000 roku i umożliwia pokazanie swojej strony w wyszukiwarce. Właściciele stron mogą pozyskiwać w ten sposób ruch, który generują z linków sponsorowanych.

co to jest google

Reklama poprzez Google Ads pokazuje pierwszorzędnie serwisy internetowe, które zapłacą za reklamę. Dopiero w dalszej kolejności pojawiają się strony, które wyskakują w naturalnych wynikach wyszukiwania. Użytkownicy najczęściej klikają w te strony, które są najwyżej na liście wyszukiwań.

reklama i kampania Google Ads

Aktualnie wyszukiwarka Google pokazuje nawet do czterech stron, które pojawiają się na górze listy. Dodatkowo linki sponsorowane mogą pojawić się na dole lub na boku. Osobom szukającym konkretnego produktu mogą ukazać się banery reklamujące dany produkt, gdzie pod spodem będzie znajdował się link sponsorowany do sklepu internetowego.

brand branding marka osobista

Płatna reklama poprzez Google Ads jest najszybszym sposobem, aby błyskawicznie pojawić się w przestrzeni Internetu i zacząć generować wartościowy ruch na swojej stronie www. Warto jednak pamiętać, iż promowanie tym sposobem swojej strony jest kosztowne i na dłuższą metę może być nieopłacalne. Osoba korzystająca z Google Ads musi należycie skonfigurować swoją kampanię reklamową i wybrać odpowiednie hasła kluczowe.

marketing mix online

Pozycjonowanie to proces dłuższy, ale długoterminowo bardziej opłacalny. Firmy nierzadko decydują się na połączenie tych dwóch sposobów, aby zwiększyć skuteczność swojej kampanii marketingowej.

Jak działa pozycjonowanie?

lejek marketingowy sprzedażowy reklama

Pozycjonowanie to proces, gdzie celem jest osiągnięcie możliwie najwyższej pozycji na konkretne frazy kluczowe w wyszukiwarce.

Najważniejszą wyszukiwarką internetową jest Google, która jest używana przez największą liczbę użytkowników.

Pozostałe wyszukiwarki internetowe generują jedynie skromny ruch, które pochodzi z pozostałych około dziesięciu procent użytkowników. Właściciele stron wybierają słowa kluczowe, które mogą przynieść im najwięcej wyświetleń na stronie.

sprzedaż biznes marketing

Najwięcej wyświetleń na witrynę przynoszą trzy pierwsze pozycje w wyszukiwarce Google. Strony internetowe znajdujące się poza pierwszą dziesiątką są praktycznie niezauważalne przez użytkowników. Walka toczy się pierwszą dziesiątkę na liście wyszukiwań, która przynosi największe korzyści i jest kluczowa, aby wypromować się w Internecie.

Firmy chcące przebić się przez konkurencję muszą postawić na pozycjonowanie reklama w tej formie jest efektywna i generuje naturalny ruch. Pozycjonowanie należy zacząć od optymalizacji swojej strony pod kątem wyszukiwarek internetowych. Optymalizacja to czynność, gdzie trzeba dostosować stronę do panujących wymogów Google.

Firma Google nie posiada jasnych zasad odnośnie elementów wpływających na skuteczny efekt w pozycjonowaniu. Specjaliści SEO posiadają jednak wiedzę, która umożliwia im odpowiednie dostosowanie swojej strony www pod wyszukiwarkę i przyśpieszenie procesu jej indeksowania.

Najczęściej stronę tworzy się w zgodzie z wprowadzonymi przez Google algorytmami. Na przestrzeni lat firma Google wprowadziła wiele algorytmów, które zmieniły sposób pozycjonowania stron internetowych.

Od momentu powstania wyszukiwarki Google w 1998 roku firma wprowadziła szereg aktualizacji i algorytmów, które miały na celu usprawnić sposób jej działania.

Wśród wprowadzonych zmian znalazły się algorytmy o nazwie PageRank, Google Panda, Google Pingwin, Google Koliber lub Phantom. Algorytmów byłe znacznie więcej, a Google nieustannie wprowadza do nich aktualizacje.

Jak rozpocząć pozycjonowanie swojej strony internetowej?

Pozycjonowanie strony najlepiej rozpocząć od odpowiedniego zoptymalizowania jej kodu źródłowego. Kod powinien być przejrzysty i poprawny, aby strona www mogła działać sprawnie. Błędu można znaleźć poprzez przeprowadzenie profesjonalnego audytu, który wykryje ewentualne problemy.

Po sprawdzeniu kodu źródłowego można przejść dalej i zacząć analizować słowa kluczowe. Dobór odpowiednich fraz kluczowych będzie istotny w procesie pozycjonowanie, gdzie robot Google będzie sprawdzał ich natężenie.

Odpowiednie słowa kluczowe powinny znaleźć się na różnych podstronach i menu. Najważniejsze słowa kluczowe powinny powtarzać się, aby robot Google mógł je dostrzec.

Istotne jest tutaj linkowanie wewnętrzne, gdzie odnośniki będą odesłały użytkownika do konkretnych miejsc na stronie. Robot sieciowy analizuje wszystkie linki wewnętrzne i ich natężenie. Linki wewnętrzne powinny być umieszczone także w postach, które będą regularnie dodawana w serwisie.

REKLAMA:

sprawdź narzędzia marketingowe

Koniec reklamy.

Najlepiej umieszczać linki pod konkretnym słowem kluczowym, które jest związane tematycznie z naszą stronę. Inną kwestią są linki zewnętrzne, które również są niezbędne w procesie pozycjonowania swojej strony internetowej.

pozycjonowanie reklama

Odnośniki zewnętrzne najlepiej pozyskiwać ze stron powiązanych tematycznie, które istnieją już dłuższy czas w przestrzeni Internetu. Mocny link zewnętrzny z wartościowej strony www daje ogromną moc pozycjonerską i efektywnie wspiera SEO.

Co powinieneś teraz zrobić

Oto wskazówki co dalej:

  1. Aby być na bieżąco z materiałami daj nam follow w social media.
  2. Jeśli chcesz na bieżąco u nas publikować to skontaktuj się przez zakładkę kontakt.
  3. A może chcesz zamieścić u nas artykuł sponsorowany, lub współpracować?
  4. Sprawdź materiał naszego partnera w tym miesiącu:
pozycjonowanie seo reklama marketing

Podobał Ci się ten artykuł?

Reklama:

pozycjonowanie seo reklama marketing
,