Kategorie: E-COMMERCE | GOOGLE | SEO | SOCIAL MEDIA | EMAIL |BRANDING | CONTENT | NARZĘDZIA | MARKETING | RECENZJE

Pinterest -co to jest i jak działa ten portal SM?

ikony mediów społęcnzościowych social media ads

Jak działa Pinterest i czy jest bezpłatny?

Pinterest to portal społecznościowy, który powstał w 2008 roku. Początkowo trwały jednak pracę nad wdrożeniem i wprowadzeniem potrzebnych aktualizacji.

reklama w internecie

Użytkownicy posiadający konta w serwisie mogą za jego pomocą dzielić się interesującymi filmami, obrazami lub plikami w formacie GIF. Kilkusekundowe pliki GIF są to animacje, które można błyskawicznie wyświetlić w serwisie ze względu na ich szybki czas ładowania.

Nazwa serwisu nawiązuje do angielskich słów – pin i interest. Każdy użytkownik mający konto w serwisie może przypinać swoje treści i udostępniać je innym.

REKLAMA:

sprawdź kursy online

Koniec reklamy.

Udostępniane treści określane są mianem pina. Użytkownicy najczęściej tworzą długie tablice, gdzie umieszczają interesujące ich materiały. Serwis powstał z inicjatywy trzech osób, Paula Sciarra, Evana Sharpa i Bena Silbermanna.

Ostateczny projekt serwisu został oddany dla użytkowników w 2010 roku. Twórcy błyskawicznie podjęli pracę na mobilną wersją serwisu, która została ukończona rok później.

NEWSLETTER:
Zapisz się, aby otrzymywać świeże wiadomości i być krok przed innymi!

Zapisz się powyżej.

Obecnie Pinterest jest możliwy do pobrania na telefony komórkowe, które posiadają odpowiedni system operacyjny. Wskazane jest posiadanie systemu iOS lub Android. Aplikację można z łatwością pobrać na swój telefon komórkowy poprzez Google Play. Pinterest jest dostępny dla użytkowników w wielu wersjach językowych.

Aplikację można pobrać w języku Greckim, Rosyjskim, Ukraińskim, Szwedzkim, Tajskim, Duńskim, Czeskim, Portugalskim, Francuskim, Indonezyjskim, Malajskim, Słowackim, Węgierskim, Niemieckim lub Polskim. Aplikacje działa w Polsce od 2012 roku i szybko osiągnęła kilkaset zarejestrowanych kont w serwisie.

lejek content marketingowy sales funnel reklama SEO

Obecnie większość zarejestrowanych i aktywnych użytkowników Pinteresta pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Każdego roku miliony amerykanów korzysta z serwisu i wymienia się tam interesującymi materiałami.

Jakie są założenia portalu?

Twórcy serwisu od początku chcieli stworzyć miejsce, gdzie użytkownicy będą mogli bez przeszkód wymieniać się interesującymi treściami. Polityka serwisu różni się pod tym względem od innych i pozwala użytkownikom bez ograniczeń publikować treści udostępniane przez inne osoby.

lejek marketingowy sprzedażowy reklama

Użytkownicy mogą swobodnie dzielić się materiałami, które uznają za inspirujące i warte udostępnienia. Materiały są widoczne na specjalnej tablicy, gdzie internauci przypinają swoje piny. Założeniem twórców były nawiązanie do prawdziwej tablicy korkowej. Użytkownicy serwisu mogą w ten sposób odpowiednio uporządkować dodawane treści, które są łatwe w przeglądaniu.

marketing mix online

Każda osoba mająca konto na Pintereście może polubić dany materiał, udostępnić go dalej lub umieścić pod nim komentarz. Warto tutaj wspomnieć, iż użytkownik konta może ograniczyć widoczność dodawanych przez siebie treści. W ustawieniach można zmienić widoczność tablicy na ukrytą. W ten sposób treści będą niewidoczne dla innych osób.

Pinterest to serwis społecznościowy, który często jest wybierany przez firmy. Jest to jeden z największych portali społecznościowych, który jest znany praktycznie na całym świecie. Miliony użytkowników pozwalają skutecznie wypromować swój biznes i zaprezentować ofertę. Z Pinteresta chętnie korzystają fotografowie, blogerzy lub celebryci.

Serwis pozwala promować im swoją osobę i reklamowane przez nich produkty. Pinterest pozwala zaprezentować całą ofertę sklepu internetowego i wyeksponować najciekawsze produkty. Jest to dobra opcja dla blogerów modowych, którzy mogą poprzez serwis prezentować całe kolekcje. Pinterest oddaje swoim użytkownikom liczne statystyki, które pozwalają im monitorować zasięgi.

pozycjonowanie strony internetowej

Osoby udostępniające posty mogą sprawdzać, ile wyświetleń wygenerował dany materiał. Dodatkowo oprócz liczby wyświetleń autor postu może sprawdzić zainteresowania użytkowników, ich lokalizację i aktywność w serwisie. Obecnie serwis nieustannie wprowadza aktualizacje, które mają ułatwić użytkownikom korzystanie. Firma zatrudnia na całym świecie ponad kilka tysięcy pracowników, a jej strona znajduje się w stu pięćdziesięciu najczęściej odwiedzanych według serwisu Alexa.

lead generation generowanie leadów

Warunkiem założenia konta w Pintereście jest posiadanie adresu e-mail. Podczas rejestracji użytkownik musi podać kilka danych personalnych, jak imię, nazwisko, wiek i płeć. Rejestracja dla nowych osób jest szybka i intuicyjna. Pinterest jest oferowany swoim użytkownikom całkowicie za darmo, a utrzymuje się z wyświetlania reklam.

O co chodzi z Pinterest?

Pinterest to unikatowy serwis społecznościowy, który dla wielu osób jest źródłem inspiracji. Użytkownicy udostępniają innym interesujące pomysły, które mogą zastosować w swoim domu.

REKLAMA:

sprawdź narzędzia marketingowe

Koniec reklamy.

Na bieżąco mogą śledzić najróżniejsze projekty modowe, pomysły na smaczne dania lub aranżacje wnętrz. Każdego dnia w serwisie pojawiają nowe pomysły, które udostępniają miliony użytkowników na całym świecie. Każdy udostępniony pin można zapisać na swoim koncie. Internauta zapisuje najciekawsze materiały na tablicy, która jest zbiorem najróżniejszych inspiracji dla niego. Zebrane materiały są uporządkowane chronologicznie i znajdują się w jednym miejscu, co ułatwia ich późniejsze odnajdywanie.

Co powinieneś teraz zrobić

Oto wskazówki co dalej:

  1. Aby być na bieżąco z materiałami daj nam follow w social media.
  2. Jeśli chcesz na bieżąco u nas publikować to skontaktuj się przez zakładkę kontakt.
  3. A może chcesz zamieścić u nas artykuł sponsorowany, lub współpracować?
  4. Sprawdź materiał naszego partnera w tym miesiącu:
pozycjonowanie seo reklama marketing

Podobał Ci się ten artykuł?

Reklama:

pozycjonowanie seo reklama marketing