Kategorie: E-COMMERCE | GOOGLE | SEO | SOCIAL MEDIA | EMAIL |BRANDING | CONTENT | NARZĘDZIA | MARKETING | RECENZJE

Optymalizacja kampanii Google Ads – jak to zrobić prawidłowo? (przykłady ustawień i definicja)

co to jest google

Prawidłowa optymalizacja kampanii Google Ads w wyszukiwarce

Google Ads to najczęściej używany system reklamowy, który przedsiębiorstwa wykorzystują do promowania swoich produktów. System reklamowy od firmy Google pozwala na skuteczne zwiększenie sprzedaży i przebicie się przez liczną konkurencję. Warunkiem efektywnej kampanii za pośrednictwem Google Ads jest odpowiednia optymalizacja. Wspomniana optymalizacja kampanii jest tutaj kluczowa, aby wykupiona reklama była opłacalna i przyniosła zwrot z inwestycji dla przedsiębiorcy.

REKLAMA:

sprawdź kursy online

Koniec reklamy.

Warto tutaj opowiedzieć o historii Google Ads i twórcach tego nowatorskiego systemu reklamowego. System reklamowy o nazwie Google Ads powstał 23 października 2000 roku i szybko przejął znaczną część rynku. Początkowo system nazywał się Google AdWords i dopiero w następnych latach spółka postanowiła wprowadzić zmianę związaną z nazwą. W momencie stworzenia systemu reklamowego na rynku była nieliczna konkurencja, która miała znacznie mniejszą skuteczność.

Na przestrzeni lat nowoczesny system reklamowy zyskiwał na znaczeniu, a przedsiębiorstwa chętnie wykorzystywali go do swoich działań marketingowych. Korzystanie z systemu reklamowego od firmy Google dawało szansę na wypromowanie swojego biznesu w największej wyszukiwarce na świecie i poprawę sprzedaży. Jednocześnie wraz z rozwojem systemu reklamowego zmieniały się trendy na rynku i sprawnie rozwijał się handel elektroniczny.

Na znaczeniu zyskał rynek e-commerce, czyli sprzedaż prowadzona za pośrednictwem Internetu. Handel najczęściej odbywał się poprzez popularne portale aukcyjne i prywatne sklepy internetowe. W ten sposób przedsiębiorcy zaczęli usilnie konkurować ze sobą o widoczność w największej wyszukiwarce Google. Pojawienie się w amerykańskiej wyszukiwarce dawało liczne korzyści dla każdego przedsiębiorcy, który zajmował się e-handlem.

Aktualnie system reklamowy Google Ads znacząco rozwinął swoje funkcje na przestrzeni lat. W panelu doszło do licznych zmian i zmienił się sposób rozliczania z reklamodawcami. Do znaczącej zmiany w tym kontekście doszło w 2018 roku, gdy firma postanowiła zmienić pierwotną nazwę Google AdWords na nową.

Wprowadzonej zmianie towarzyszyły liczne zmiany, które usprawniły sposób działania systemu reklamowego i ułatwiły korzystanie z niego reklamodawcom. W szczególności rozszerzeniu uległy funkcję, które wiązały się z prowadzeniem kampanii PPC. Wspomniane kampanie PPC są rozliczane w modelu Pay Per Click, czy najpopularniejszym modelu wybieranym przez reklamodawców. Jest to model rozliczania za reklamą na podstawie ilości kliknięć.

REKLAMA:

sprawdź narzędzia marketingowe

Koniec reklamy.

Reklamodawca jest zobowiązany do zapłaty za każde kliknięcie, które zostanie wygenerowane przez jego wypuszczoną reklamę. Następnie wszystkie kliknięcia w reklamę zostaję policzone i suma zostaje odliczona z konta reklamodawcy. Jest to najczęściej wybierana forma rozliczania reklamy w systemie Google Ads.

Reklamodawca płaci za reklamę jedynie w sytuacji, gdy zostanie kliknięta przez użytkownika. W ten sposób reklamodawca nie traci na tym, iż jego reklamodawca jest bezsensownie wyświetlana. Wspomniany model rozliczania za reklamę jest niezwykle efektywny, a przy odpowiedniej optymalizacji pozwala reklamodawcy zaoszczędzić pieniądze i zwiększyć znacząco obroty.

Google Ads to komercyjny system reklamowy, gdzie każdy reklamodawca musi uiścić opłatę za korzystanie z niego. Warto tutaj zaznaczyć, iż niektóre funkcje w panelu Google Ads są darmowe i dostępne dla użytkowników posiadających konto Google. Wspomniane konto daje użytkownikowi liczne możliwości, jak dostęp do osobistej skrzynki internetowej, która jest uważana za jedną z najlepszych na rynku.

Osobisty adres e-mail w usłudze Gmail jest w pełni darmowy, a ilość wyświetlanych reklam jest marginalna. Posiadając konto Google użytkownik posiada dostęp do panelu Google Ads, gdzie może korzystać z wybranych funkcji. Jedną z takich funkcji jest specjalny planer słów kluczowych, który przydaje się osobom zajmujących się profesjonalnie pozycjonowaniem stron internetowych. Obecnie system reklamowy Google Ads jest dostępne w kilkudziesięciu językach. Od wielu lat Google Ads działa sprawnie w Polsce, gdzie lokalni przedsiębiorcy chętnie korzystają z dostępnych w nim funkcji.

Właściciel projektu, którym jest spółka Google nieustannie rozwija swój autoryzowany system reklamowy. Amerykańskie przedsiębiorstwo informatyczne pilnuje, aby system reklamowy odpowiednio targetował reklamy i pomagał przedsiębiorcom w promowaniu swojego biznesu. Przedsiębiorstwo Google posiada duże możliwości w kwestii skutecznego targetowania reklamy kontekstowej, gdyż jednocześnie jest właścicielem największej wyszukiwarki internetowej.

Firma nieustannie zbiera niektóre dane od użytkowników, którzy korzystają z popularnej wyszukiwarki. Dane są zbierane w sposób anonimowy, ale skutecznie pomagają reklamodawcom w nakierowaniu ich kampanii reklamowych. Dodatkowo dane są wykorzystywane przez firmę Google do udostępniania ich w wybranych narzędziach wspierających pozycjonowanie. Jednym z takich narzędzi jest omawiany wcześniej planer słów kluczowych, który pomaga reklamodawcom w tworzeniu kampanii reklamowych.

Planer słów kluczowych sugeruje reklamodawcom odpowiednie frazy, które są najpopularniejsze w wyszukiwarce i użytkownicy najczęściej je wyszukują.

Jak działa system reklamowy od Google?

System reklamowy Google Ads daje reklamodawcom liczne możliwości do wykorzystania, aby zareklamować swoje towary i usługi. Działanie amerykańskiego systemu reklamowego jest proste i intuicyjne, co znacząco ułatwia reklamodawcom zadanie.

Dodatkowo w sieci znajdują się liczne poradniki od przedsiębiorstwa Google, które tłumaczą działanie ich autoryzowanego systemu reklamowego i sposób tworzenia w nim kampanii. Liczne poradniki znajdują się również w postaci materiałów wideo, które znajdziemy na platformie YouTube. Jest to popularna platforma, gdzie zarejestrowani użytkownicy samodzielnie udostępniają materiały wideo. Platforma powstała w 2005 roku i również jest własnością amerykańskiej spółki Google.

Warto tutaj wspomnieć, iż zainteresowane osoby mogą skończyć specjalne kursy, które tłumaczą korzystanie z Google Ads. Wspomniane szkolenia można ukończyć formie zdalnej, gdzie dodatkowo otrzymamy na końcu stosowny certyfikat potwierdzający nasze umiejętności. Działanie systemu reklamowego od Google wykorzystuje zasięgi największej wyszukiwarki na świecie. Aktualnie wyszukiwarka Google posiada w swoim władaniu większość globalnego rynku i pozostałe projekty znajdują się w cieniu amerykańskiego giganta.

NEWSLETTER:
Zapisz się, aby otrzymywać świeże wiadomości i być krok przed innymi!

Zapisz się powyżej.

Na przestrzeni ostatnich lat pozycji największej wyszukiwarki internetowej zagroził projekt o nazwie Bing. Jest to wyszukiwarka internetowa, która należy do innego przedsiębiorstwa informatycznego działającego w Stanach Zjednoczonych. Wyszukiwarka Bing należy do spółki Microsoft, która stworzyła swój projekt w 2009 roku. Obecnie wyszukiwarka jest drugą po Google i posiada ponad pięć procent światowego rynku. Przeważająca większość wyszukiwań odbywa się poprzez wyszukiwarkę Google, co jednocześnie pomaga w rozwoju omawianego systemu reklamowego.

Wyszukiwarka Google zbiera wybrane dane od użytkowników i na podstawie ich wyszukiwań podsuwa im treści reklamowe. Wspomniane treści reklamowe są wyświetlane użytkownikom w zależności od ich zainteresowań, wpisywanych fraz kluczowych w pole wyszukiwarki i przeglądane strony internetowe.

Reklamy emitowane poprzez Google Ads są wyświetlane w najróżniejszych miejscach w wyszukiwarce. Najbardziej popularne są tutaj linki sponsorowane, które wyświetlają się na samej górze wyszukiwarki Google. Linki sponsorowane to rodzaj reklamy, która jest najczęściej wyświetlana w formie krótkiego tekstu. Na górze wyszukiwarki Google może pojawić się do czterech takich linków sponsorowanych na daną frazę kluczową. Niekiedy linki przybierają inny format, gdzie widoczne jest zdjęcie i krótki opis produktu.

Omawiane linki sponsorowane pojawiają się również na boku wyszukiwarki i dole. Najbardziej pożądane są linki, które pojawiają się na samej górze wyszukiwarki Google, co przekłada się na ilość wyświetleń. Im wyżej znajduje się dana strona www, tym częściej jest klikana przez internautów. Większość użytkowników po wpisaniu frazy kluczowej wypiera adres strony internetowej, która jest pierwsza w naturalnych wynikach wyszukiwania. Linki sponsorowane pozwalają reklamodawcom przebić się przez konkurencję i pojawić ponad wynikami wyszukiwania.

W ten sposób pozostałe wyszukiwania zostaję w tyle, a reklamodawca znacząco poprawia widoczność swojej strony internetowej. Google Ads to również reklamy, które są emitowane na stronach internetowych współpracujących w ramach specjalnego programu. Tym programem jest Google AdSense, które pozwala twórcom zarabiać na emitowanych reklamach. Treści reklamowe są emitowane na witrynach, gdzie wcześniej ich właściciele wyznaczyli do tego odpowiednią przestrzeń. Program Google AdSense działa od 2003 roku i pozwala właścicielom stron internetowych zarabiać z wyświetlanych reklam tekstowych, banerów i płatnych materiałów wideo. Jednocześnie zyskują na tym reklamodawcy, którzy mogą wyświetlać reklamy swoich produktów i usług na powiązanych tematycznie serwisach internetowych.

Reklamodawcy korzystający z Google Ads rozliczają się najczęściej w dwóch modelach, gdzie najpopularniejszy jest CPC. W modelu CPC rozliczenie następuje poprzez pojedyncze kliknięcia, które zostaną wygenerowane przez użytkowników. Z angielskiego skrót CPC tłumaczy się jako Cost Per Click. Każde kliknięcie oznacza naliczenie stosownej opłaty dla reklamodawcy. Najczęściej koszt takiego pojedynczego kliknięcia oscyluje w okolicy kilkunastu do maksymalnie kilkudziesięciu groszy.

Zdarzają się jednak reklamy, gdzie koszt pojedynczego kliknięcia jest znacznie wyższy. Droższe reklamy najczęściej dotyczą tych branż, które są nadmiernie popularne i reklamodawcy muszą licytować swoją stawkę za pojedyncze kliknięcie. Niektóre tematy są również unikatowe i wymagają większego zaangażowania od właścicieli stron internetowy. Jeśli brakuje miejsca w przestrzeni Internetu do emitowania reklam, to automatycznie drożeje stawka za jedno kliknięcie. Inną formą rozliczenia w systemie Google Ads jest CPM, czyli rozliczenie na podstawie ilości wyświetleń danej reklamy. Jest to metoda rozliczania, którą reklamodawcy wybierają rzadziej ze względu na jej mniejszą opłacalność. Koszt każdej kampanii jest zależny od wielu czynników, które każdy reklamodawca musi samodzielnie przeanalizować. Początkujący reklamodawcy powinni na starcie pobawić się systemem reklamowym, aby zrozumieć sposób jego działania.

Pierwszą kampanię można rozpocząć już od niewielkiej kwoty, a dodatkowo przedsiębiorstwo Google oferuje atrakcyjne bonusy na start. Każdy początkujący reklamodawca dostaje możliwość skorzystania ze specjalnych kuponów, które opiewają na określoną wartość. Najczęściej są to kupony na reklamę w Google Ads, które wynoszą przynajmniej kilkuset złotych. Największe kupony pozwalają wykorzystać nawet tysiąc dwieście złotych na pierwszą kampanię reklamową w Google Ads.

Specjalne kupony można dostać od bezpośrednio od przedsiębiorstwa Google i współpracujących ze spółką agencji marketingowych. Firma Google wygenerowała na przestrzeni ostatnich lat gigantyczne zyski ze swojego systemu reklamowego, które pozwalają rozwijać inne projekty i przekładają się na rozwój spółki. Aktualnie Google Ads przejęło ponad dwadzieścia procent rynku reklamy na terenie USA i generuje zyski opiewające na miliardy dolarów amerykańskich. Jest to podstawowy dochód dla spółki Google, który stanowi ponad dziewięćdziesiąt procent całego wypracowanego zysku.

Jak tworzy się skuteczne kampanie w Google Ads?

Stworzenie efektywnej kampanie w Google Ads to pierwszy etap do tego, aby odnieść sukces sprzedażowy. Odpowiednie skonfigurowana kampania w Google Ads przynosi liczne wyświetlenia na stronie internetowej, generuje większą sprzedaż i buduje zasięgi.

Warunkiem jest ustawienie odpowiednich parametrów podczas tworzenia kampanii i nieustanne monitorowanie jej podczas emitowania. Reklamodawca posiada możliwość nieustannego monitorowania swojej kampanii w Google Ads i może wprowadzać niezbędne zmiany. W ten sposób reklamodawca samodzielnie jest w stanie zwiększyć skuteczność swojej kampanii lub w razie niepowodzenia zrezygnować z jej emitowania.

Warto tutaj wspomnieć, iż prawidłowa optymalizacja kampanii Google Ads na starcie jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu. Na starcie każdy reklamodawca powinien dokładnie przeanalizować dostępne dane i dobrać należyte frazy kluczowe. W każdej kampanie reklamodawca wybiera odpowiednie słowa kluczowe, które przełożą się na lepszy zasięg emitowanej kampanii.

Należy jednak pamiętać, iż popularne słowa kluczowe są często oblegane przez konkurencję, co znacząco utrudnia cały proces. Reklamodawca musi przebić konkurencyjną stawkę za pojedyncze kliknięcie lub zrezygnować z wybranych słów kluczowych. Innym rozwiązaniem jest wybieranie takich słów kluczowych, które są mniej popularne i tańsze przy konfigurowaniu kampanii. Prawidłowa analiza słów kluczowych potrafi znacząco zwiększyć efektywność każdej kampanii tworzonej w Google Ads.

Na etapie wybierania fraz kluczowych wskazane jest skorzystanie ze specjalnego planera, który pomaga w wyborze najatrakcyjniejszych słów. Aktualnie w panelu Google Ads dostępne są dwa sposoby na to, aby stworzyć swój link sponsorowany. Pierwszym sposobem jest ten, który omawiany był wcześniej i wykorzystuje odpowiednie słowa kluczowe. Drugim sposobem jest wybór odpowiednich serwisów internetowych, gdzie następnie będzie emitowana reklama.

W ten sposób reklamodawca dostaje możliwość do tego, aby wybrać najciekawsze serwisy internetowe, które są powiązane tematycznie z emitowaną reklamą. Aktualnie wybór takich serwisów jest przeogromny, a Google nieustannie poszerza ich ilość. Strony internetowe współpracują z programem Google AdSense, gdzie następnie emitują treści reklamowe.

Jest to dobre rozwiązanie dla tych reklamodawców, którzy chcą dotrzeć ze swoją kampanią do określonej grupy docelowej. W ten sposób reklamodawca może emitować reklamę jedynie w tych miejscach, gdzie internauci będą nią potencjalnie zainteresowani. Przy wyborze stron internetowych należy wcześniej właściwie przeanalizować ich społeczność i dostępne statystyki. Google Ads daje także swoim reklamodawcom możliwość tworzenia kampanii reklamowych, które wykorzystują określone rozwiązania i skupiają się na konkretnej grupie odbiorców.

W systemie Google Ads wyróżnia się takie formaty kampanii reklamowych, jak prowadzone w sieci wyszukiwania, produktowe, wideo, promujące aplikacje lub inteligentne. Każdy typ kampanii reklamowej posiada inne zalety, które wymagają właściwej analizy przed skorzystaniem z nich. Poszczególne kampanie wykorzystują inne formaty reklam, które często są emitowane w różnych miejscach, jak serwisy współpracujące z Google, aplikacje lub wyszukiwarka.

Popularnym miejscem do wyświetlania reklam z Google Ads jest znany serwis o nazwie YouTube. Jest to projekt zależny od przedsiębiorstwa Google, gdzie twórcy mogą zarabiać na współpracy w ramach specjalnego programu. Reklamy są emitowane na najczęściej na początku oglądanego filmu lub w jego trakcie. 

Jak optymalizować kampanie Google Ads?

Stworzenie pierwszej kampanii Google wymaga od użytkownika posiadania konta Google i zarejestrowania się w systemie reklamowym. Mając konto Google skorzystanie z systemu reklamowego będzie banalnie proste i proces rejestracji nastąpi automatycznie.

Dane z konta Google zostaną przeniesione do systemu, co pozwala użytkownikowi zaoszczędzić czas. Zarejestrowany użytkownik zyska możliwość skorzystanie z niektórych funkcji, ale do utworzenia kampanii będzie potrzebował uzupełnić dane niezbędne do rozliczania.

Po uzupełnieniu wszystkich danych użytkownik dostanie pełen dostęp do panelu i będzie mógł skonfigurować pierwszą kampanię reklamową. Na etapie konfigurowania kampanii potrzebne będzie wybranie odpowiednich parametrów, które przełożą się na jej efektywność. Reklamodawca posiada dużą niezależność w zakresie parametrów, które może wybrać podczas tworzenia swojej pierwszej kampanii.

W pierwszej kolejności konieczne jest wybranie celu kampanii, aby należycie ją ukierunkować. Przykładowo takim celem może być poprawienie widoczności na stronie internetowej lub zwiększenie sprzedaży w e-sklepie. Niektóre osoby z kolei zdecydują się na stworzenie kampanii, która będzie promować określone wydarzenie lub kierować ludzi do aukcji na portalu aukcyjnym.

W momencie wybrania określonego celu pojawią się kolejne ustawienia dotyczące kampanii reklamowej. Podczas tworzenia pojawią się do wyboru również typy kampanii, które odpowiednio ukierunkują miejsce emitowania reklam. Tworzenie kampanii w Google Ads obejmuje również wybranie odpowiednich fraz kluczowych.

Reklamodawca wybierający słowa kluczowe w pierwszej kolejności powinien zadbać, aby frazy było powiązane tematycznie z reklamą. Jest to najlepszy sposób na to, aby reklamy trafiły bezpośredni do zainteresowanych danym towarem klientów. Jednocześnie system Google Ads automatycznie targetuje reklamy pod kątem użytkowników i przeglądanych przez nich stron internetowych.

Warto tutaj wspomnieć, iż reklamodawca podczas konfigurowania kampanii posiada możliwość wyszczególnienia niektórych fraz kluczowych lub ich wykluczenia. W ten sposób kampania będzie ukierunkowana jedynie na konkretne słowa kluczowe, co pozwoli lepiej je dopasować do użytkowników korzystających z wyszukiwarki Google. Po wybraniu odpowiednich słów kluczowych musimy pamiętać o wybraniu metody rozliczania i ustaleniu stawki.

W tym miejscu kluczowa jest właściwa optymalizacja stawki, która ustalimy za swoją kampanię reklamową. Celem każdego reklamodawcy jest wybranie takich stawki, która pozwoli mu najkorzystniej wyemitować jego kampanię.

Wybranie jednak zbyt niskiej stawki spowoduje, iż kampanie nie wyświetli się i internauci nie zobaczą naszych treści reklamowych. Z kolei ustalenie za wysokiej stawki przyczyni się do stworzenia niepotrzebnych kosztów, co przełoży się na wygenerowane zyski ze sprzedaży. Każdy reklamodawca musi samodzielnie monitorować swoje kampanie i ustalić właściwą stawkę.

Po zakończonej kampanii Google Ads automatycznie wygeneruje dla nas raport, gdzie podsumowuje efekty. Reklamodawca dostanie pełen dostęp do statystyk, gdzie sprawdzi opłacalność takiej kampanii i na podstawie danych będzie mógł właściwie zoptymalizować przyszłe inwestycje w reklamę. W panelu będą dostępne dodatkowo narzędzia, które pozwolą poprawić efektywność przyszłych kampanii i zapiszą aktualne wyniki.

Warto tutaj wspomnieć, iż podczas tworzenia kampanie w systemie Google Ads należy dokładnie przeanalizować konkurencję na rynku. Przedsiębiorca chcący wybić się w przestrzeni Internetu powinien znać działania konkurencji i zlecić w tym celu przeprowadzenie odpowiednich badań rynkowych. Obserwując konkurencję w swojej branży lepiej zaprojektujemy kampanię w sieci, która zdobędzie uwagę ludzi. Każdy przedsiębiorca powinien wykorzystać możliwości, które daje Google Ads.

Kampanie prowadzone za pośrednictwem tego systemu są tanie, a inwestycję w reklamę można rozpocząć od kilkuset złotych w skali miesiąca. Reklamodawcy dodatkowo w każdym momencie mogą przerwać swoją kampanię reklamową, gdy uznają, że jest nieopłacalna. Podczas tworzenia kampanii reklamowej należy jednak pamiętać o właściwej optymalizacji, korzystaniu ze statystyk i rozsądnego zarządzania budżetem.

Osoby nie potrafiące poradzić sobie z prawidłową konfiguracją kampanii mogą rozważyć współpracę z profesjonalną agencją marketingową. W każdym większym mieście znajdziemy takie agencje, które specjalizują się w tworzeniu i zarządzaniu kampaniami emitowanymi przez Google Ads. Agencja marketingowa pobiera wtedy stałą kwotę w skali miesiąca i ustala określoną kwotę, która zostanie przeznaczona na reklamę.

Czy reklama w Google się opłaca?

Reklama w Google Ads to podstawowy element każdej porządnie wykonanej strategii marketingowej. Jest to nieodłączna część prowadzenia efektywnej sprzedaży poprzez Internet, gdzie konkurencja na rynku jest przeogromna. Reklama pozwala przebić się przez liczną konkurencję i zaprezentować dany produkt zainteresowanemu klientowi. Większość sklepów internetowych traktuje reklamę Google Ads jako fundament ich działalności.

Rynek e-commerce jest związany z reklamą internetową, która wspiera jego sprzedaż każdego dnia. Reklama poprzez Google Ads emituje treści dla zainteresowanych osób przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Użytkownicy korzystający z wyszukiwarki internetowej nieustannie otrzymują treści reklamowe, które prezentują im wybrane produkty lub usługi.

Przy tych wszystkich zaletach reklama kontekstowa pozostaje stosunkowo tania przy założeniu, że jest należycie zoptymalizowana. Reklamodawcy niewielkim kosztem znacząco zwiększają ruch już na starcie, gdy ich witryna internetowa dopiero raczkuje. Google Ads to idealne alternatywa dla pozycjonowania, które wymaga cierpliwości, aby pojawiły się pierwsze efekty w postaci wysokich pozycji. Pozycjonowanie to często miesiące poświęcone na działania, które pozwalają przebić się na liście wyników w wyszukiwarce Google.

System reklamowy Google Ads emituje treści reklamowe błyskawicznie, a strona www niezależnie od swojej pozycji staje się widoczna. Warunkiem jest jedynie przejście przez moderację, aby ocenić zawartość utworzonej kampanii reklamowej. Przedsiębiorstwo Google dokłada wszelkich starań, aby w ich systemie reklamowym nie pojawiały się niedozwolone treści.

Odgórne zasady są jasne przedstawione w regulaminie, które jest dostępny na oficjalnej stronie należącej do Google. Wadą tego rozwiązania są stałe koszty, które każdego miesiąca reklamodawca musi ponieść. Niekiedy takie koszty są przytłaczające dla przedsiębiorstwa, które dopiero startuje i posiada inne wydatki związane z rozwojem. W większości przypadków kampanie prowadzone w Google Ads stają się nieodłącznym elementem prowadzenia biznesu.

Warto tutaj wspomnieć, iż kampanie Google Ads pomagają w budowaniu świadomości marki wśród konsumentów. Z tego powodu reklamy emitowane w Google Ads nierzadko staje się elementem brandingu, które pomaga początkującemu przedsiębiorstwu zaistnieć w swojej branży. Skuteczny branding przekłada się z kolei na zwiększenie sprzedaży, wzrost wartości przedsiębiorstwa i zwiększenie rozpoznawalności wśród ludzi.

Jest to również najlepszy sposób na to, aby zaprezentować ludziom nowy produkt, który został wprowadzony na rynek. Google Ads to opłacalne rozwiązanie, które daje liczne możliwości dla każdego przedsiębiorcy. 

Czym jest Planer Skuteczności kampanii?

Planer skuteczności kampanii to przydatne narzędzie, które pomaga przy optymalizacji wydatków przeznaczonych na reklamę w Google Ads. Osoby korzystające z Google Ads często mają problem z ustaleniem budżetu i zarządzaniem kilkoma kampania jednocześnie.

Planer skuteczności kampanii rozwiązuje ten problem i pozwala usprawnić zarządzanie finansami. Jednocześnie reklamodawca może obserwować w narzędziu dane statystyczne, co pozwoli mu zwiększyć skuteczność kampanii. Próbując zmniejszyć koszty związane z prowadzeniem kampanii należy rozważyć skorzystanie z omawianego narzędzia. Z pomocą narzędzia zarządzanie nawet kilkoma kampaniami nie będzie sprawiało trudności. Jest to niezwykle ważne, gdyż reklamodawca często musi na bieżąco monitorować swoją emitowaną kampanię. Planer skuteczności kampanii to narzędzie, które znajduje się bezpośrednio w panelu Google Ads.

Każdy reklamodawca powinien w tym celu kliknąć ikonę, która rozwinie narzędzia dostępne w panelu użytkownika. Warto w tym miejscu wspomnieć o innych narzędziach, które są przydatne podczas konfigurowania i optymalizowania skutecznej kampanii Google Ads.

Do takich przydatnych narzędzi należy zaliczyć Google Optimize, Google Trends oraz Google Analytics. Google Optimize to nowoczesne narzędzie, które przedsiębiorstwo Google udostępniło internautom w 2012 roku. Narzędzie posiada funkcje, które pozwalają przetestować daną stronę internetową pod kątem jej użyteczności. Kolejnym przydatnym narzędzie jest Google Analytics, które jest źródłem najróżniejszych informacji dla właścicieli serwisów internetowych.

Google Analytics to serwis internetowy, który powstał 14 listopada 2005 roku i daje dostęp do licznych statystyk. Narzędzie jest w pełni darmowe i każdy właściciel strony może z niego skorzystać. Warunkiem jest umieszczenie specjalnego kodu JavaScript na danej stronie, którą administrator pragnie obserwować. Google Analytics daje dostęp do danych, które są również przydatne podczas tworzenia kampanii reklamowej w Google Ads.

Warto tutaj wspomnieć, iż konto w Google Ads można połączyć z omawianym narzędziem. W ten sposób reklamodawca zyska prostszy dostęp do danych, które następnie wykorzystuje w projektowaniu kampanii. Dostęp do danych pozwala lepiej zoptymalizować taką kampanię reklamową i właściwie ją nakierować. Na podstawie danych Google Ads skuteczniej targetuje treści reklamowe pod kątem użytkowników korzystających z wyszukiwarki internetowej.

Co powinieneś teraz zrobić

Oto wskazówki co dalej:

  1. Aby być na bieżąco z materiałami daj nam follow w social media.
  2. Jeśli chcesz na bieżąco u nas publikować to skontaktuj się przez zakładkę kontakt.
  3. A może chcesz zamieścić u nas artykuł sponsorowany, lub współpracować?
  4. Sprawdź materiał naszego partnera w tym miesiącu:
pozycjonowanie seo reklama marketing

Podobał Ci się ten artykuł?

Reklama:

pozycjonowanie seo reklama marketing