Kategorie: E-COMMERCE | GOOGLE | SEO | SOCIAL MEDIA | EMAIL |BRANDING | CONTENT | NARZĘDZIA | MARKETING | RECENZJE

Najpopularniejsze media społecznościowe lista

social media społecznościowe

Najpopularniejsze media społecznościowe – lista portali

Media społecznościowe to termin, który odnosi się do nowoczesnych technologii internetowych umożliwiających komunikację pomiędzy ludźmi.

Najczęściej są to serwisy społecznościowe i aplikacje mobilne, które pozwalają wymieniać wiadomości.

Rozwój mediów społecznościowych doprowadził do sytuacji, gdzie ludzie zaczęli je powszechnie wykorzystywać w życiu codziennym. Portale społecznościowe służą obecnie nie tylko do rozmów, ale wielu innych funkcji.

media społecznościowe lista

Największe serwisy gromadzą wokół siebie miliardy użytkowników, którzy każdego dnia logują się na swoje konta. Obecnie wykorzystywane aplikacje społecznościowe pozwalają na komunikację z ludźmi na całym świecie. Często są wykorzystywane do pracy, utrzymywania kontaktu z bliskimi i marketingu.

REKLAMA:

sprawdź kursy online

Koniec reklamy.

W zależności od danego serwisu społecznościowego lub komunikatora, jego funkcje mogą się od siebie znacząco różnić. Media społecznościowe to szeroki termin, który dotyczy portali społecznościowych, komunikatorów i platform blogowych. Warto tutaj wspomnieć, iż w serwisach społecznościowych olbrzymią rolę odgrywają sami użytkownicy.

NEWSLETTER:
Zapisz się, aby otrzymywać świeże wiadomości i być krok przed innymi!

Zapisz się powyżej.

To właśnie użytkownicy tworzą często content poprzez dodawanie każdego dnia interesującej treści. W zależności od danego serwisu mogą to być zdjęcia, krótkie posty lub materiały wideo. Ogromną zaletą social media jest iż prostota użytkowania i darmowy dostęp. Użytkownicy zazwyczaj nie muszą płacić za dostęp do wybranych mediów społecznościowych i mogą bezproblemowo się zarejestrować. W większości przypadków do poprawnego zarejestrowania w danym serwisie wystarczy adres e-mail i numer telefonu.

lejek content marketingowy sales funnel reklama SEO

Jak działają media społecznościowe?

Media społecznościowe oferują swoim użytkownikom wiele funkcji, które pozwalają im na sprawną komunikację pomiędzy sobą. Warto tutaj zauważyć, iż największe portale społecznościowe na bieżąco gromadzą statystyki i prowadzą badania służące poprawie funkcjonalności.

Na przestrzeni lat social media znacząco się zmieniły i pozwoliły na komfortową komunikację z ludźmi na całej kuli ziemskiej. Portale społecznościowe są jednak zależne od Internetu, który umożliwia ich poprawne funkcjonowanie. Internet umożliwia sprawną transmisję danych i daje możliwość wysłania nawet plików o bardzo dużych rozmiarach.

lejek marketingowy sprzedażowy reklama

Media społecznościowe często gromadzą wokół siebie całe społeczności, gdzie użytkownicy łączą się w grupy i komunikują się ze sobą każdego dnia. Użytkownicy mogą na grupach błyskawicznie wymieniać się informacjami i aktualnościami ze świata. Szybkość działania mediów społecznościowych wyróżnia ten sposób komunikowania się od innych form przekazu informacji. Użytkownik publikując daną treść sprawia, że może być ona po chwili widoczna dla milionów osób.

marketing mix online

Niestety najnowsze badania pokazują, że twórcy mediów społecznościowych usprawniają ich działanie w ten sposób, aby były uzależniające dla użytkowników. Szczególnie narażone na uzależniającą moc mediów społecznościowych są osoby młode. To właśnie osoby w okolicy dwudziestego roku życia lub poniżej mają najczęściej konta w social media.

Osoby przebywające po wiele godzin na swoich profilach społecznościowych często nie zdają sobie sprawy z uzależnienia. Niekiedy pokonanie uzależnienia jest niezwykle trudne i wymaga leczenia. Obecnie media społecznościowe często są wykorzystywane przez przedsiębiorstwa.

co to jest google

Firmy wykorzystują media do promowania swojego biznesu. Marketing internetowy prowadzony poprzez portale społecznościowe potrafi być nadzwyczaj skuteczny. Reklama w mediach społecznościowych jest najczęściej skierowana do konkretnego użytkownika, który może być zainteresowany ofertą danej firmy. Pomagają w tym dane, które są gromadzone przez portale w celach statystycznych. Największe portale wykorzystują często nieszkodliwe pliki śledzące, które badają zainteresowania danej osoby i przeglądane przez nią strony internetowe.

Obecnie duży wpływ media społecznościowe mają również na sposób prowadzenia polityki danego kraju. Niestety media mogą być wykorzystywane do szerzenia dezinformacji i cenzurowania niewygodnych faktów. Jedną z poszkodowanych osób przez największe media społecznościowe był były prezydent Stanów Zjednoczonych – Donald Trump. Były amerykański prezydent został całkowicie wyciszony przez największe portale społecznościowe w czasie swojej kampanii wyborczej. Konto Donalda Trumpa zostało zablokowane na takich portalach jak Facebook i Twitter.

Jakie wyróżniamy rodzaje mediów społecznościowych?

Media społecznościowe są aktualnie kojarzone z największymi serwisami społecznościowymi pokroju Facebooka. Należy jednak pamiętać, iż termin ten odnosi się również do komunikatorów internetowych, blogów i forów dyskusyjnych. Na liście znajdują się także serwisy, które umożliwiają użytkownikom dodawanie zdjęć. Jeśli chcemy poznać wszystkie media społecznościowe lista ich jest naprawdę bogata.

Wśród największych serwisów społecznościowych należy wymienić Facebooka, Instagrama, Twittera i TikToka. Najwięcej aktywnych zarejestrowanych użytkowników na całym świecie posiada Facebook. Portal działa od wielu lat i powstał z inicjatywy amerykańskiego programisty Marka Zuckerberga.

Osoby zarejestrowane w serwisie mogą pisać do siebie wiadomości, udostępniać zdjęcia, wysyłać pliki, tworzyć grupy i poznawać nowych ludzi. Facebook należy obecnie do spółki, która nosi nazwę Meta.

reklama i kampania Google Ads

Amerykańska spółka wykupiła również inne projekty, które skrupulatnie rozwija. Jednym z portali należących do amerykańskiej spółki jest Instagram. Serwis służy głównie udostępnianiu zdjęć i promowaniu najróżniejszych produktów. W serwisie konta posiadają najczęściej celebryci, modele lub profesjonalni fotografowie. Z serwisem Facebook połączony jest także Messenger. Facebook Messenger to profesjonalny komunikator, który służy użytkownikom do szybkiego wysyłania wiadomości, zdjęć i najróżniejszych plików. W serwisie użytkownicy mogą dzielić się między sobą reakcjami na swoje wiadomości. Olbrzymią zaletą aplikacji Facebook Messenger jest możliwość wykonywania połączeń.

Elon musk twitter

Użytkownik mając dostęp do Internetu może zadzwonić z pomocą aplikacji do drugiej osoby. Połączenie może być nawiązane poprzez wideo, gdzie drugą osobę zobaczymy przez kamerę telefonu komórkowego. Mając aplikację można znacząco ograniczyć koszty wykonywanych połączeń za granicą. Warto tutaj wspomnieć, iż serwisy społecznościowe i komunikatory, to nie jedyne media, które istnieją w przestrzeni Internetu. Do mediów społecznościowych zalicza się serwis o nazwie Flickr, platformę do blogowania Blogger lub nawet Wikipedię, gdzie sami użytkownicy są twórcami treści.

Wikipedia to projekt, który posiada jednak ograniczone możliwości do zaprezentowania swojej osoby. Jest to projekt gdzie użytkowników łączy wspólny cel w tworzeniu treści, a ich konta ograniczają się jedynie do nazwy użytkownika i kilku informacji odnośnie swojej osoby. Sytuacja inaczej wygląda w przypadku portali społecznościowych, gdzie użytkownik może stworzyć znacznie bardziej rozbudowany profil i podać wiele informacji związanych ze swoją osobą.

Jakie są najpopularniejsze serwisy społecznościowe?

Najpopularniejszym serwisem społecznościowym na świecie jest obecnie Facebook, który każdego dnia notuje miliardy aktywnych użytkowników logujących się do swoich kont. Serwis jest znany na całym świecie, co jednak nie oznacza, że obywatele niektórych krajów wybierają inny sposób komunikowania się w przestrzeni Internetu. Niekiedy działalność niektórych serwisów społecznościowych jest ograniczana poprzez politykę danego kraju.

Przykładem jest aplikacja TikTok, która jest stosunkowo młoda i powstała z myślą o młodych użytkownikach. Aplikację można pobrać na swój telefon komórkowy z odpowiednim systemem operacyjnym. TikTok został zaprojektowany przez chińskich programistów pracujących dla firmy ByteDance.

REKLAMA:

sprawdź narzędzia marketingowe

Koniec reklamy.

Niestety z czasem wypłynęły na światło dzienne liczne informacje odnośnie wycieku danych i nielegalnego wykorzystania prywatnych informacji podawanych przy zakładaniu kont przez użytkowników. Spowodowało to reakcję w niektórych państwach, które nałożyły kary finansowe na firmę ByteDance lub ograniczyły zasięg aplikacji. Stany Zjednoczone postanowiły nałożyć na właścicieli aplikacji TikTok grzywnę w wysokości prawie sześciu milionów dolarów. Jest to rekordowa suma, która została kiedykolwiek nałożona w związku z nielegalnych gromadzeniem danych obywateli.

Często były do dane młodych osób lub nawet dzieci. Kraje, które ograniczyły funkcjonowanie aplikacji w związku z wyciekiem danych to Bangladesz, Indie, Indonezja i Pakistan. W Polsce wśród popularnych mediów społecznościowych od wielu lat znajduje się Wykop. Serwis internetowy o nazwie Wykop powstał w 2005 roku. Celem serwisu jest udostępnianie przez użytkowników najbardziej interesujących newsów z kraju i całego świata.

Wykop był odpowiedzią na dobrze przyjęty serwis działający w Stanach Zjednoczonych o nazwie Reddit. W przypadku serwisu Wykop jego sercem są użytkownicy, który każdego dnia dodają najciekawsze ich zdaniem newsy i następnie oceniają je za pomocą specjalnego przycisku. Jeśli dane znalezisko okazuje się ciekawe, to wówczas zaczyna piąć się w górę i zyskuje popularność. W serwisie można dodawać treści, które są w formie pisanej lub wideo. Wokół serwisu zbudowała się zżyta społeczność, która często potrafi zjednoczyć się i organizować interesujące akcje.

lead generation generowanie leadów

Jedną z takich akcji było zorganizowanie w 2012 roku sprzeciwu wobec wprowadzeniu umowy ACTA. Użytkownicy zorganizowali głośny sprzeciw i zaangażowali w projekt inne strony internetowe. Akcja zakończyła się licznymi protestami i sprzeciwem społecznym, który nie zgadzał się z wprowadzeniem zmian związanych z ACTA. Użytkownicy posiadający konto w serwisie Wykop mogą również prowadzić mikrobloga. Jest to jednak mało popularna funkcja, gdyż istnieją znacznie ciekawsze platformy do blogowania w przestrzeni Internetu. Jedną z popularnych platform do blogowania jest Blogger, który należy do firmy Google.

Z jakich mediów społecznościowych korzysta młodzież?

Jednym z najchętniej wybieranych mediów społecznościowych przez młode osoby jest platforma YouTube. Serwis umożliwia użytkownikom dodawanie krótkich materiałów wideo lub dłuższych formatów. Każdy użytkownik po stworzeniu konta może udostępniać interesujące go filmy lub tworzyć własne. Serwis został zaprojektowany w 2005 roku przez trójkę osób.

Twórcami serwisu YouTube byli Steve Chen, Chad Hurley i Jawed Karim. Właścicielem serwisu jest konglomerat o nazwie Alphabet Inc., który powstał z inicjatywy Google. Firma Google przyczyniła się do gwałtownego rozwoju platformy, która oferuje swoim użytkownikom liczne możliwości. Twórcy treści na platformie mogą zarabiać na udostępnianych materiałach w ramach programu partnerskiego od Google. Dodając filmy można jednocześnie wyświetlać płatne reklamy, gdzie część z ich zysków trafia do twórców. Twórcy materiałów wideo mogą jednak zarabiać na inne sposoby i nawiązywać współpracę z najróżniejszymi markami. Często zyski z takiej współpracy znacznie przewyższają dochody z reklam należących do spółki Google. YouTube to serwis znany na całym świecie, gdzie można znaleźć materiały w najróżniejszych językach. YouTube jest również dostępny w wersji polskiej dla wszystkich zainteresowanych używaniem platformy.

Ciekawostką jest, iż w serwisie nie istnieje potrzeba zakładania konta. Filmy na platformie może oglądać praktycznie każdy, o ile nie są to treści dla osób pełnoletnich. Posiadanie konta w serwisie YouTube daje jednak możliwość komentowania materiałów, dawania polubień i subskrypcji.

Użytkownik może subskrybować interesujące go kanały, gdzie następnie zostanie poinformowany o nowym filmie. Obecnie serwis YouTube zarabia głównie z reklam, chociaż wprowadził również opcję rezygnacji z nich. W ramach wykupienia YouTube Premium użytkownik nie musi oglądać uciążliwych reklam. Jest to opcja dla chętnych osób, które chcą wydać kilkadziesiąt złotych za brak reklam pojawiających się znienacka.

Serwis YouTube znajduje się obecnie na drugim miejscu w rankingu Alexa. Ranking prowadzony przez Alexa każdego dnia bada wygenerowany ruch na stronach internetowych. Wyniki są regularnie publikowane pod koniec każdego miesiąca na forum publicznym. Młodzież oprócz serwisu YouTube chętnie korzysta także z komunikatorów internetowych.

Jednym z najczęściej pobieranych aplikacji na smartfony jest obecnie Facebook Messenger i Whatsapp. Obie aplikacje są własnością spółki Meta Platforms, która zarządza serwisem Facebook. Użytkownicy mogą w ramach aplikacji wysyłać wiadomości, zdjęcia i dzwonić do siebie.

Co powinieneś teraz zrobić

Oto wskazówki co dalej:

  1. Aby być na bieżąco z materiałami daj nam follow w social media.
  2. Jeśli chcesz na bieżąco u nas publikować to skontaktuj się przez zakładkę kontakt.
  3. A może chcesz zamieścić u nas artykuł sponsorowany, lub współpracować?
  4. Sprawdź materiał naszego partnera w tym miesiącu:
pozycjonowanie seo reklama marketing

Podobał Ci się ten artykuł?

Reklama:

pozycjonowanie seo reklama marketing