Kategorie: E-COMMERCE | GOOGLE | SEO | SOCIAL MEDIA | EMAIL |BRANDING | CONTENT | NARZĘDZIA | MARKETING | RECENZJE

Linki sponsorowane -czym są kampanie linków sponsorowanych?

co to jest google

Czym są linki sponsorowane?

Linki sponsorowane to sposób reklamowania się za pomocą krótkiego tekstu, gdzie najczęściej znajduje się pod nim odnośnik do konkretnej strony www lub sklepu internetowego.

Internauci najczęściej mogą trafić na linki sponsorowane podczas korzystania z wybranej wyszukiwarki internetowej. Odnośniki mogą znajdować się w kilku miejscach po uzyskaniu wyników wyszukiwania.

reklama w internecie

Jedną z wyszukiwarek, która umożliwia reklamodawcom promowanie swojej strony w ten sposób jest Google. Wyszukiwarka Google pozwala na umieszczenie odnośników na górze listy przez konkurencją.

Link sponsorowany może znajdować się również na spodzie rankingu ze stronami lub obok listy. Obok listy może się ukazać aż kilka reklam w formie linków sponsorowanych, które będą połączone ze zdjęciami.

REKLAMA:

sprawdź kursy online

Koniec reklamy.

Najczęściej są to reklamowane produkty wybranych firm, które chcą zwiększyć ich sprzedaż. Warto tutaj wspomnieć, iż linki sponsorowane w wyszukiwarce Google są sugerowane użytkownikom na podstawie wcześniej dobranych fraz kluczowych. Każdy reklamodawca musi samodzielnie wybrać hasła kluczowe, które wykorzysta do przeprowadzenia swojej kampanii reklamowej.

NEWSLETTER:
Zapisz się, aby otrzymywać świeże wiadomości i być krok przed innymi!

Zapisz się powyżej.

Reklamodawcy muszą jednak pamiętać o konkurencji, która również konkuruje o najbardziej popularne frazy kluczowe. W wyszukiwarce Google ukażą się odnośniki do tych stron, które zaproponują lepszą stawkę za kliknięcie w reklamę. Obecnie reklamodawcy mogą wykupić płatną reklamę w wyszukiwarce poprzez Google Ads. Jest to najbardziej popularny system reklamowy, który pozwala reklamodawcom wypromować się w sieci i zwiększyć sprzedaż.

Google Ads jest autoryzowanym systemem reklamowym, który należy do spółki Google. Firma zarządza jednocześnie wyszukiwarką i gromadzi z niej liczne dane odnośnie użytkowników. Dane zbierane od internautów są wykorzystywane do tego, aby lepiej sugerować im treści reklamowe.

marketing internetowy online cyfrowy digital

Aktualnie wyszukiwarka Google generuje ponad dziewięćdziesiąt procent ruchu z całego świata. Popularność wyszukiwarki odbija się na systemie reklamowym Google Ads, który jest wykorzystywane przez największe firmy. Przedsiębiorstwa na całym świecie wykorzystują Google Ads do prowadzenia swoich kampanii marketingowych i planowania długoterminowej strategii działania.

Jak działają linki sponsorowane?

Linki sponsorowane są najczęściej wyświetlane w wyszukiwarce na podstawie danych zebranych od użytkowników. Spersonalizowane reklamy trafiają do internautów, którzy są potencjalnie zainteresowani danym produktem lub usługą. Reklamy targetowane są do konkretnej osoby na podstawie jej zainteresowań, wcześniej przeglądanych stron lub lokalizacji.

ikony mediów społęcnzościowych social media ads

Reklamodawcy korzystający z Google Ads mogą samodzielnie ustalić, jakie parametry chcą ustawić puszczając swoją reklamę w wyszukiwarce. Wcześniej reklamodawca musi znaleźć odpowiednie słowa kluczowe, które będą ukierunkować treść reklamową względem danego użytkownika. Lista słów kluczowych wpływa na skuteczność reklamy i jej wyświetlenia. Linki wyświetlają się internautom po wpisaniu w wyszukiwarkę konkretnych haseł.

lejek content marketingowy sales funnel reklama SEO

W wyborze odpowiednich haseł może pomóc specjalny planer słów kluczowych. Google Ads posiada swój indywidualny planer słów kluczowych, gdzie reklamodawca może szukać odpowiednie frazy. Na podstawie wybranych słów wpisanych do planera, narzędzie zaproponuje następnie inne frazy kluczowe. Google Ads posiada przyjazny system, gdzie rozliczenia są prowadzone w przejrzysty sposób. Reklamodawcy płacą jedynie wówczas, gdy ich reklama zostanie kliknięta. Użytkownik musi kliknąć w konkretny link sponsorowany, aby opłata została naliczona. Jest to rozliczenie, które nazywa się z angielskiego Cost per Click (CPC).

lejek marketingowy sprzedażowy reklama

Koszt pojedynczego kliknięcia jest ustalany indywidualnie przez reklamodawcę. Jeśli stawka za pojedyncze kliknięcie będzie zbyt niska, to link sponsorowany nie pojawi się w wyszukiwarce. Reklamodawcy muszą licytować się o miejsce w wyszukiwarce, aby odnośnik do ich strony pojawił się przed konkurencją.

Dlaczego linki sponsorowane są skuteczną formą reklamy?

Linki sponsorowane to jedna z najskuteczniejszych form reklamowania się w sieci. Reklamodawcy mogą odpowiednio ustawić parametry swojej reklamy i ukierunkować ją względem konkretnego odbiorcy.

marketing mix online

Reklama trafia do konkretnej grupy wiekowej, płci lub osób znajdujących się w danej lokalizacji. Linki sponsorowane mogą w ten sposób znacząco zwiększyć sprzedaż i wygenerować ruch na stronie. Kolejną zaletą tej formy reklamowania się jest szybkość. Płatna reklama pojawia się w wyszukiwarce dosłownie po chwili od jej skonfigurowania.

social media społecznościowe

Daje to olbrzymią przewagę nad tradycyjną reklamą, gdzie potrzebny jest czas do jej stworzenia i dostarczania do odbiorców. Reklama internetowa pozwala lepiej monitorować efekty swojej kampanii marketingowej i daje dostęp do istotnych statystyk. Reklamodawca posiada dostęp do panelu, gdzie na bieżąco sprawdza skuteczność wypuszczonej reklamy. W przypadku Google Ads reklamodawca otrzymuje po zakończonej kampanii kompleksowy raport.

Reklamodawca może samodzielnie przeanalizować wyniki i koszt całej kampanii. Firma Google nierzadko daje swoim klientom na start atrakcyjne bony, które można wykorzystać w ramach pierwszej kampanii prowadzonej z pomocą ich systemu reklamowego. W trakcie trwania kampanii reklamowej reklamodawca posiada możliwość wprowadzania zmian.

reklama i kampania Google Ads

Wśród zalet tej formy reklamy znajduje się również sposób rozliczenia. Każdy reklamodawca płaci jedynie wtedy, gdy ktoś kliknie w jego link sponsorowany i zostanie przeniesiony na stronę.

Google Ads posiada odpowiedni system, który uniemożliwia kilkukrotne kliknięcie w tę samą reklamę przez jednego użytkownika. W ten sposób firma Google chroni interes reklamodawców, którzy nie muszą płacić za bezcelowe kliknięcia w ich link sponsorowany. 

Czym są linki sponsorowane AdWords?

Google AdWords to nazwa systemu reklamowego, który powstał w 2000 roku. Firma Google stworzyła system, aby umożliwić reklamodawcom promowanie swoich stron internetowych za pośrednictwem ich wyszukiwarki. Linki sponsorowane pozwalały stronom www znaleźć się na samej górze rankingu. System reklamowy zmienił jednak nazwę osiemnaście lat później.

Obecnie system jest znany pod nazwą Google Ads, która obowiązuje od 2018 roku. Google Ads zostało w tym czasie rozbudowane i dało swoim reklamodawcom kilka nowych funkcji.

pozycjonowanie strony internetowej

Reklamodawcy mogą się rozliczać w systemie poprzez dwie opcje – CPC i CPM. Skrót CPC odnosi się do rozliczenia poprzez pojedyncze kliknięcie. Reklamodawca płaci jedynie wtedy, gdy dana osoba kliknie w jego link sponsorowany. CPM to rozliczenie polegające na liczbie wyświetleń danej reklamy. Klienci Google Ads płacą wówczas za każde tysiąc wyświetleń, które osiągnie ich reklama.

Warto tutaj wspomnieć, iż Google Ads umożliwia reklamodawcom wyświetlanie swoich treści reklamowych także poprzez inne strony www lub serwis YouTube. Reklamy mogą wyświetlać się na wszystkich stronach internetowych, które współpracują z programem Google AdSense. Jest to program, który zrzesza właścicieli stron i pozwala im zarabiać na udostępnianiu przestrzeni.

lead generation generowanie leadów

Każda osoba współpracująca z programem Google Ads może wydzielić przestrzeń na swojej stronie, gdzie następnie będą wyświetlane reklamy. YouTube pozwala z kolei na reklamowanie stron poprzez krótkie materiały wideo. Serwis zostały wykupiony przez firmę Google, która rozwija go i podłączyła do niego swój system reklamowy. Obecnie amerykańska firma informatyczna zarabia miliardy dolarów na swoim dedykowanym systemie reklamowym. Większość przychodów firmy jest generowana przez płatne linki sponsorowane i reklamę na stronach należących do programu AdSense.

seo search engine optimization

Firmy chcące wypromować swój biznes w sieci muszą mieć na uwadze, jak skuteczna jest reklama poprzez linki sponsorowane. Standardowo w wyszukiwarce Google znajduje się na pierwszej stronie jedynie dziesięć stron internetowych. Przebicie się do pierwszej dziesiątki jest niebywale trudne, a niekiedy wręcz niemożliwe. Niestety najwięcej wyświetleń zgarniają te strony internetowe, które zajmują pierwsze trzy miejsca. Strony znajdujące się poniżej pierwszej dziesiątki nie generują praktycznie żadnego ruchu z wyszukiwarki.

Jak kupić reklamę na Facebooku?

Facebook to znany serwis społecznościowy, który zrzesza miliardy użytkowników na całej kuli ziemskiej. Osoby korzystające z serwisu mogą za jego pośrednictwem komunikować się ze sobą i śledzić poczynania innych. Miliardy osób każdego dnia logują się na swoje konta i spędzają tam przynajmniej kilkadziesiąt minut. Jest to cenna informacja dla przedsiębiorstw, które chcą wypromować się w przestrzeni Internetu. Firmy mogą poprzez serwis dotrzeć ze swoim produktem lub usługą, do zainteresowanej grupy odbiorców.

Reklamę poprzez serwis umożliwia system reklamowy, który powstał z myślą o reklamodawcach. Facebook Ads pozwala reklamować się w serwisie i promować najróżniejsze treści. Warunkiem jest dostosowanie się do regulaminu, który określa dopuszczalne do promowania treści w serwisie.

Reklamodawcy korzystający z Facebook Ads nie mogą propagować rasizmu, obrażać innych lub dyskryminować kogokolwiek. Dokładny regulamin znajduje się na oficjalnej stronie Facebooka. Reklama poprzez Facebook Ads wykorzystuje kilka form dotarcia do potencjalnego klienta. Jedną z form jest wyświetlanie postów sponsorowanych, które są sugerowane użytkownikom na podstawie ich zainteresowań. Reklamodawcy mogą także promować swój fanpage, który wcześniej założyli w serwisie.

google analytics

Założenie własnego fanpage’a jest darmowe i może to zrobić praktycznie każdy. Firmy używają swoich fanpage’y do komunikowania się za ich pośrednictwem z klientami. Reklama sponsorowana na Facebooku nie należy jednak do najtańszych. Reklamodawcy chcący uzyskać efekty muszą przeznaczyć na kampanię reklamową przynajmniej kilka tysięcy złotych. Facebook pozwala swoim klientom ustalić dokładny budżet, który chcą przeznaczyć każdego miesiąca na reklamą sponsorowaną.

Dokładny koszt reklamy jest jednak zależny od kilku czynników. Wpływ na ostateczny koszt ma grupa będąca odbiorcą danej reklamy, czas trwania całej kampanii reklamowej i jej format. Facebook Ads to jedna z propozycja, który pozwala nam reklamować się w przestrzeni Internetu. Obecnie istnieje wiele sposobów na to, aby promować swoją stronę www w sieci. Reklamodawcy mogą samodzielnie wyszukiwać twórców do współpracy, którzy zgodzą się promować ich produkt lub usługę.

Ile kosztuje obsługa social media?

Social media to termin, który przywędrował do Europy ze Stanów Zjednoczonych. Portale społecznościowe szybko zdobyły popularność i stały się nieodłącznym elementem życia wielu osób. Największe serwisy gromadzą liczną publiczność, która może stać się potencjalnym odbiorcom reklamy.

W serwisach nierzadko działają znane osobistości, które gromadzą wokół siebie milionowe społeczności. Popularni celebryci wykorzystują swoje profile społecznościowe do promowania swojej osoby i zarabiania na reklamie. Social media to również nieodłączny element każdego udanego biznesu, który chce prowadzić sprzedaż drogą online. Obecnie większość firm prowadzi częściową lub całkowitą sprzedaż za pośrednictwem Internetu.

Niezwykle popularne są sklepy internetowe, które umożliwiają ludziom dokonywania zakupów i ich opłacenie w prosty sposób. Statystyki pokazują, że sprzedaż za pośrednictwem Internetu nieustannie rośnie i firmy coraz chętniej przenoszą tam swoją działalność. Social media pozwalają przedsiębiorstwom na promowanie swoich produktów i komunikowanie się z klientami. Nierzadko portale społecznościowe służą firmom do obsługi ich klientów.

Profile społecznościowe pełnią rolę internetowej wizytówki, która pozwala znaleźć daną firmę i sprawdzić opinie o niej. Najczęściej wybieranym portalem społecznościowym jest Facebook, gdzie firmy mogą założyć swój fanpage. Własny fanpage pozwala firmie umieścić tam najważniejsze dane, jak numer telefonu, adres e-mail, mapę z lokalizacją lub godziny otwarcia. Dodatkowo internauci mogą dzielić się tam swoimi opiniami, które są dostępne dla innych osób.

Ile trzeba mieć follow, żeby zacząć zarabiać?

Follow to określenie, które pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Termin znany z języka angielskiego tłumaczony jest jako, podążać za kimś. Określenie to odnosi się do osób, które obserwują innych użytkowników korzystających z wybranych serwisów społecznościowych. Jednym z serwisów, gdzie użytkownicy zbierają obserwujących jest Twitter, Facebook lub Instagram.

Najbardziej znane osoby są w stanie zgromadzić miliony obserwujących, którzy śledzą ich poczynania w Internecie. W Polsce najbardziej znaną osobą jest Robert Lewandowski, który na swoim koncie Instagram zgromadził miliony obserwujących z całego świata.

Im więcej dana osoba posiada obserwujących, tym większe możliwości daje im ich profil społecznościowy. Ilość obserwujących może wpłynąć na chęć współpracy przez największe marki. Firmy chętnie nawiązują współpracę z najbardziej znanymi influencerami, którzy posiadają rozbudowane profile społecznościowe z dużą liczbą obserwujących.

REKLAMA:

sprawdź narzędzia marketingowe

Koniec reklamy.

Aktualnie atrakcyjną liczbą obserwujących jest przynajmniej stu tysięczna widownia. Gromadząc na swoim koncie sto tysięcy obserwujących osób otwierają się nam drzwi do interesujących współprac. Należy jednak pamiętać, że wypromowanie swojego konta na danym portalu społecznościowym to długotrwały proces. Nierzadko właściciel konta musi wcześniej zainwestować pieniądze w marketing, aby wypromować swój profil i zebrać pierwszych obserwujących.

Linki sponsorowane

Dodatkowo trzeba pilnować, aby na profilu społecznościowym nieustannie ukazywały się interesujące treści. Każdego dnia musimy dopilnować tego, aby na profilu pojawił się przynajmniej jeden post. Wskazane jest jednak, aby dodawać w ciągu dnia przynajmniej dwa posty, który ukażą się u obserwujących nas osób. Łatwiejszą drogą mają osoby, które są już powszechnie znany w świecie mediów, polityce lub sporcie. W ich wypadku ludzie samodzielnie będą wyszukiwać ich konta, aby następnie je zaobserwować.

Co powinieneś teraz zrobić

Oto wskazówki co dalej:

  1. Aby być na bieżąco z materiałami daj nam follow w social media.
  2. Jeśli chcesz na bieżąco u nas publikować to skontaktuj się przez zakładkę kontakt.
  3. A może chcesz zamieścić u nas artykuł sponsorowany, lub współpracować?
  4. Sprawdź materiał naszego partnera w tym miesiącu:
pozycjonowanie seo reklama marketing

Podobał Ci się ten artykuł?

Reklama:

pozycjonowanie seo reklama marketing
,