Kategorie: E-COMMERCE | GOOGLE | SEO | SOCIAL MEDIA | EMAIL |BRANDING | CONTENT | NARZĘDZIA | MARKETING | RECENZJE

Linki SEO -jak pozyskiwać mocne backlinki?

seo search engine optimization

Co to są linki SEO?

SEO, czyli z język angielskiego Search Engine Optimization, to określenie działań mających dostosować stronę internetową do wymogów stawianych przez wyszukiwarki internetowe.

Zadaniem SEO jest odpowiednia edycja kodu źródłowego i wyeliminowanie ewentualnych błędów.

Działania te usprawniają funkcjonowanie strony internetowej i czas jej ładowania. W ten sposób strona staje się sprawniejsza i pozwala lepiej wyszukiwać znajdujące się na niej informacje.

Eliminacja błędów w kodzie to jednak nie jedyny element SEO.

lead generation generowanie leadów

Zasady SEO odnoszą się do również do innych czynności, które należy wykonać mając witrynę internetową. Właściciele stron muszą zadbać o to, aby ułatwić robota indeksujących zauważenie danej witryny internetowej. Google posiada skomplikowane algorytmy, które oceniają stronę pod kątem treści, linków i doboru odpowiednich słów kluczowych.

Optymalizacja strony internetowej, to także odpowiednie linkowanie. Pomagają w tym linki SEO, które zwiększają wartość danej witryny internetowej. Mocne linki prowadzące do strony internetowej zwiększają jej szansę na lepszą pozycję w wyszukiwarce. Pozyskanie wartościowych linków prowadzących do strony jest jednak żmudnym procesem.

REKLAMA:

sprawdź kursy online

Koniec reklamy.

Specjaliści SEO i webmasterzy niezwykle uważają, aby linki nie zostały potraktowane jako spam. Jeśli wyszukiwarka zauważy niedozwolone metody pozyskiwania linków, to prawdopodobnie nałoży na daną stronę karę. Umiejętne linkowanie jest jednak przydatne i należy je wziąć pod uwagę. Najlepiej pozyskiwać wartościowe linki z miejsc, które prezentują pewną wartość i ich domeny są już zarejestrowane przez dłuższy czas.

Jak pozyskać wartościowe linki?

Linki SEO można pozyskiwać na kilka sposobów. Najprostszym sposobem na pozyskanie potrzebnych linków do strony jest przygotowanie odpowiedniego zaplecza SEO. Mając własne zaplecze SEO ze stronami będziemy mogli własnoręcznie dodawać na nich treść i budować link bulding.

Najczęściej ze specjalnego zaplecza SEO korzystają agencje marketingowe. Profesjonalne agencje marketingowe dbają o swoje zaplecze i dodają na nie regularnie treść. Pisaniem treści na zaplecze SEO zajmują się wówczas profesjonalni copywriterzy SEO.

Właściciele stron internetowych mogą jednak przygotować takie zaplecze na własną rękę. Najczęściej do budowy zaplecza wykorzystuje się system zarządzania treścią o nazwie WordPress. Jest to popularne oprogramowania na całym świecie, które wykorzystuje się do tworzenia blogów i profesjonalnych stron internetowych. Korzystając z WordPressa do budowy zaplecza SEO będziemy musieli przygotować się na pewne koszty.

NEWSLETTER:
Zapisz się, aby otrzymywać świeże wiadomości i być krok przed innymi!

Zapisz się powyżej.

Najczęściej koszty związane są z hostingiem i zarejestrowaniem odpowiedniej ilości domen internetowych. Warto tutaj wspomnieć, czym jest wspomniany wcześniej link bulding. Pojęcie to odnosi się do budowania listy linków, które prowadzą do pozycjonowanej witryny internetowej. Jeśli linki mają przynieść korzyść w pozycjonowaniu, to należy zwrócić uwagę na ich jakość. Wyszukiwarka Google zmieniła na przestrzeni lat sposób w jaki oceniała linki przychodzące do strony.

Google nie patrzy już na ilość linków, a zwraca uwagę na ich wartość. Najbardziej docenia te linki, które pochodzą ze stron istniejących już wiele lat w internecie i mających wartościową treść dla użytkowników. Jeśli do strony będą prowadzić linki z podejrzanych stron, to prawdopodobnie odbije się to na pozycji w liście wyszukiwań.

pozycjonowanie strony internetowej

Pozyskiwanie linków można zrealizować pisząc artykuły dla konkurencji. Wówczas będziemy mogli umieścić w takich artykułach odnośnik do własnej strony. Istnieje wiele serwisów internetowych, które oferują przygotowanie artykułu promującego daną stronę. Wiąże się to zapłatą za taki artykuł sponsorowany na popularnym serwisie informacyjnym.

Przygotowanie artykułu promującego wymaga pracy copywritera, który napisze wartościową i merytoryczną treść. Pozyskiwanie linków może odbywać się także poprzez pisanie interesujących komentarzy na innych serwisach. Wiele serwisów umożliwia napisanie komentarzu, gdzie jednocześnie umieścimy link do swojej witryny.

REKLAMA:

sprawdź narzędzia marketingowe

Koniec reklamy.

Należy jednak pamiętać, aby komentarze nie wyglądały na typowy spam. Najlepiej pisać je na stronach powiązanych tematycznie. W ten sposób istnieje większa szansa, że linki zostaną zauważone i zachęcą do kliknięcia przez użytkowników.

Jest to jednak jedna z możliwości i nie należy opierać jedynie na niej swoich działań w procesie pozyskiwania linków. Mając stronę internetową warto również rozważyć współpracę z blogerami. W sieci działa wielu blogerów, którzy piszą ciekawe treści i mają własną grupę fanów.

Często są to zżyte społeczności, które mają zaufanie do konkretnego blogera piszącego artykuły. Najlepiej osobiście skontaktować się z wybranym blogerem i dopytać o możliwość współpracy. Większość blogerów z pewnością podejmie współpracę i pomoże nam w wypromowaniu strony internetowej.

Gdzie kupić linki do strony?

Linki SEO można z łatwością kupić w internecie. Jednym z miejsc, gdzie można kupić linki do strony jest Allegro. Jest to największy serwis aukcyjny w Polsce, który pozwala dokonywać zakupów w internecie. Znajdziemy tam również oferty od agencji SEO, które pozyskują linki do konkretnych stron internetowych. Niestety jakość tych linków często pozostawia wiele do życzenia. W większości przypadków linki nie przedstawiają żadnej wartości dla wyszukiwarki Google.

Niekiedy linki kupowane na portalu aukcyjnym Allegro mogę nawet zaszkodzić. Najlepiej wybierać miejsca, gdzie kupimy linki od zaufanej agencji SEO, która działa już na rynku wiele lat i cieszy się zaufaniem klientów.

Warto tutaj wspomnieć, iż kupowanie linków jest wręcz niedozwolone przez Google, które traktuje to jako sposób manipulowania oceną danej witryny internetowej. Wyszukiwarka Google stosuje specjalne algorytmy, które mogą odpowiednio zareagować na nadmierne linkowanie. Naruszenie zasad SEO wiąże się ze spadkiem strony internetowej praktycznie na sam dół listy wyszukiwań. Najlepiej zatem pozyskiwanie linków zostawić specjalistom w tym zakresie. W Polsce popularna jest agencja o nazwie Linkhouse, która zajmuje się budowaniem odpowiedniego zaplecza i link buildingu.

Zdecydowanie jest to lepsze rozwiązanie niż korzystanie z portalu Allegro. Specjaliści odpowiednio dobiorą profil linków pod naszą stronę i zaproponują najlepsze rozwiązanie. Nowe strony mogą także pozyskać ruch z płatnych kampanii reklamowych od Google Ads.

W ten sposób Google zauważy, że strona jest odwiedzana i lubiana przez użytkowników. Pozwoli to na rozbudowę powiązanych z daną stroną profili społecznościowych. Profesjonalną reklamą w Google Ads zajmuje się agencja marketingowa Unique SEO. Jest to agencja SEO działająca w Łodzi, która oferuje przygotowanie kampanii Google Ads i pozycjonowanie stron www.

Jak pozyskać linki zewnętrzne?

linki SEO

Zdobywanie linków prowadzących do pozycjonowanej strony, warto zacząć od udzielania się na forach internetowych. Najlepiej wybierać fora internetowe, które powiązane są tematycznie. Piszą na forach wartościowe posty możemy skutecznie zareklamować swoją witrynę internetową i zachęcić ludzi do jej odwiedzenia. W ten sposób zdobędziemy pierwszy ruch na stronę, który jest niezwykle cenny. Dodawane posty na forum tematycznym będą mogły mieć umieszczony link, który będzie prezentował wartość dla robota Google.

Posty muszą jednak być dodawane w ten sposób, aby wyglądały naturalnie. Bezwzględnie nie należy spamować na forach internetowych, gdzie w każdym poście umieścimy link. Umieszczone posty powinny zachęcać użytkowników do podjęcia dyskusji i wyglądać naturalnie. Kolejnym sposobem na pozyskanie linków zewnętrznych jest wspomniane wcześniej komentowanie innych blogów lub stron internetowych. Podobnie jak w przypadku forum dodawane komentarze muszą wyglądać naturalnie i być interesujące.

Jakie są rodzaje linków?

Linki prowadzące do strony internetowej są różne i należy zadbać o odpowiednią ilość każdych z nich. Podczas pozycjonowania danego serwisu internetowego istotne jest umiejętne umieszczanie odnośników wewnętrznych. Linkowanie wewnętrzne pozwala użytkownikom lepiej odnaleźć interesujące ich informacje. Najlepiej linki wewnętrzne umieszczać w tekście, gdzie będą odesłać czytelników do innych miejsc na danej stronie internetowej. Warto tutaj wspomnieć, iż linki wewnętrzne prezentują wartość dla robota Google. Specjalny robot Google co jakiś czas odwiedzi naszą stronę i sprawdzi, czy odnośniki są poprawnie umieszczone. Istnieją darmowe i płatne narzędzia SEO, które webmasterzy mogą wykorzystać do sprawdzenia profilu linków. Warto skorzystać z tych narzędzi, aby dokładnie sprawdzić wartość poszczególnych linków. Jednym z takich narzędzi jest Ahrefs, które dokładnie bada link building danej witryny internetowej.

Jak wygląda link?

Link to inaczej określenie hiperłącza, które jest odnośnikiem do konkretnej treści na danej stronie internetowej. Użytkownik klikając w link zostaje przekierowany do konkretnego miejsca, które go interesuje. Do przekierowania użytkownika wykorzystuje się specjalny protokół HTTP, czyli z angielskiego Hypertext Transfer Protocol. Jest to protokół, który ściśle określa zasady komunikacji użytkownika z danym serwerem. Innym protokołem wykorzystywanym podczas przekierowania jest HTTPS, który stosuje zaawansowane szyfrowanie danych. Sam link składa się z kilku elementów, gdzie główną częścią jest adres strony docelowej. Warto tutaj poruszyć temat linkowania, które odnosi się do omawianego słowa. Linkowanie jest powiązane z tworzeniem link buildingu.

Odnosi się to do optymalizacji strony pod kątem danej wyszukiwarki internetowej. Najczęściej specjaliści SEO biorą pod uwagę jedynie Google, które zawojowało rynek. Linkowanie odbywa się wewnątrz i na zewnątrz konkretnej witryny internetowej. Odpowiednio zbudowane linkowanie pozwala znacząco podwyższyć pozycję strony www. Wyższa pozycja powoduje większa ilość odwiedzić, co przekłada się na wymierne korzyści dla właściciela strony. Strony będące najwyżej na liście wyszukiwań zgarniają największy ruch.

Badania pokazują, że użytkownicy internetu najczęściej wybierają pierwsze trzy wyniki na liście. Strony znajdujące się poza pierwszą dziesiątkę z reguły nie generują większego ruchu. Walka o najbardziej popularne frazy kluczowe jest niezwykle zacięta, ale jednocześnie opłacalna. Największe firmy wydają każdego roku olbrzymie pieniądze na to, aby utrzymać wysokie pozycje w wyszukiwarce Google na konkretne frazy.

Mając sklep internetowy należy mieć świadomość, że bez pozycjonowania nie przyniesie on oczekiwanych zysków. W procesie pozycjonowania i optymalizacji strony internetowej mogą pomóc profesjonalne agencje SEO. E-sklepy muszą także zadbać o wartościową treść.

Większość sklepów internetowych prowadzi jednocześnie bloga tematycznego, który wpływa na pozycję. Najczęściej na blogu ukazują się poradniki, które omawiają dany problem i pomagają w jego rozwiązaniu. Prowadząc bloga połączonego ze sklepem warto wspomnieć o content marketingu. Jest to strategie, gdzie właściciel blogu regularnie dodaje wartościową treść na stronę www.

Treść ma za zadanie wywołać zainteresowanie w czytelniku, który chętnie powróci w przyszłości do danej strony. Najczęściej treść jest skonstruowana w ten sposób, aby wywołać w czytelniku pewną reakcję. W ten sposób właściciele stron wywołują w kliencie potrzebę skorzystania z danej usługi lub dokonania zakupu. Content marketing odnosi się też do zasad wprowadzonych przez wyszukiwarkę Google. Firma Google wprowadziła aktualizacje algorytmów, które zdecydowanie lepiej oceniają strony z interesującym contentem.

Właściciele stron odnoszą w ten sposób podwójną korzyść. Użytkownicy chętniej odwiedzają dany serwis w internecie, a Google przypisuje mu lepszą pozycję na liście. Jest to korzyść również dla użytkowników, którzy mogą znaleźć profesjonalnie przygotowane poradniki lub artykuły, które w wyczerpujący sposób omawiają dany temat.

Co powinieneś teraz zrobić

Oto wskazówki co dalej:

  1. Aby być na bieżąco z materiałami daj nam follow w social media.
  2. Jeśli chcesz na bieżąco u nas publikować to skontaktuj się przez zakładkę kontakt.
  3. A może chcesz zamieścić u nas artykuł sponsorowany, lub współpracować?
  4. Sprawdź materiał naszego partnera w tym miesiącu:
pozycjonowanie seo reklama marketing

Podobał Ci się ten artykuł?

Reklama:

pozycjonowanie seo reklama marketing