Kategorie: E-COMMERCE | GOOGLE | SEO | SOCIAL MEDIA | EMAIL |BRANDING | CONTENT | NARZĘDZIA | MARKETING | RECENZJE

LinkedIn -ciekawy portal nie tylko dla biznesu? [B2B definicja]

ikony mediów społęcnzościowych social media ads

Czy założyć konto na LinkedIn?

LinkedIn to założony w 2002 roku serwis społecznościowy, który należy do firmy Microsoft. Wśród założycieli serwisu byli Reid Hoffman, Konstantin Guericke, Allen Blue, Eric Ly i Jean-Luc Vaillant. Reid Hoffman znajduje się obecnie w rankingu najbogatszych ludzi na świecie według Forbesa.

social media społecznościowe

Główne biuro zarządzające serwisem jest zlokalizowane w miejscowości Sunnyvale, na terenie Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Serwis społecznościowy został oddany do użytku w 2003 roku po wprowadzeniu potrzebnych zmian. Zadaniem serwisu jest pomoc użytkownikom w kontaktach zawodowych.

REKLAMA:

sprawdź kursy online

Koniec reklamy.

Portal pomaga pracodawcom i pracownikom, którzy szukają odpowiedniego zawodu dla siebie. LinkedIn jest nieocenionym narzędziem w kontaktach biznesowych. Obecnie największe firmy posiadają konto na LinkedIn, aby komunikować się z pracownikami i potencjalnymi kandydatami do podjęcia pracy. Aktualnie portal działa w wielu krajach na całym świecie.

NEWSLETTER:
Zapisz się, aby otrzymywać świeże wiadomości i być krok przed innymi!

Zapisz się powyżej.

Według statystyk serwis funkcjonuje w kilkuset krajach i jest dostępny w wielu wersjach językowych. Aktualnie jednym z dostępnych języków do wyboru dla użytkowników jest polski. LinkedIn wprowadził język polski do swojego serwisu w 2012 roku. Ciekawostką jest, iż LinkedIn jest notowany na nowojorskiej giełdzie. Użytkownicy mogą stać się akcjonariuszami, którzy nabędą udziały w firmie.

marketing internetowy online cyfrowy digital

Serwis błyskawicznie się rozwija i aktualnie posiada miliony zarejestrowanych użytkowników. Serwis Alexa zalicza LinkedIn do pierwszej setki najczęściej odwiedzanych stron na świecie.

Wokół serwisu stworzyła się zżyta grupa ludzi, którzy mogą komunikować się tam z innymi pracownikami w swojej firmie i nawiązywać nowe kontakty biznesowe. Każdy użytkownik musi jedynie zarejestrować się w serwisie. Korzystanie z serwisu jest niemożliwe bez dokonania rejestracji. Proces rejestracji jest względnie szybki i wymaga podania adresu e-mail. Użytkownik podczas procesu rejestracji musi podać swoje imię i nazwisko. 

Po co konto na LinkedIn?

Rejestrując konto na LinkedIn użytkownik dostaje możliwość nawiązania kontaktu z firmami na całym świecie. Pracodawcy na całym świecie szukają pracowników do swoim firm, gdzie informują o tym na serwisie.

lejek content marketingowy sales funnel reklama SEO

Dla wielu osób otwiera do nieograniczone możliwości w szukaniu lepszej pracy i rozwijaniu swojej kariery zawodowej. Pracodawcy również korzystają na tym, gdyż mogą sprawdzić profil potencjalnych kandydatów. Użytkownik może w profilu uzupełnić swoje dane personalne i najważniejsze informacja związane z jego życiem zawodowym. W przypadku wielu osób konto w serwisie umożliwi im kontakt z przyjaciółmi z obecnej lub dawnej pracy.

lejek marketingowy sprzedażowy reklama

Serwis pozwala użytkownikom nawiązać nowe znajomości, które pomogą w przyszłym życiu. Często użytkownicy wzajemnie się polecają na konkretne stanowiska w danej firmie.

Jest to ułatwienie także dla rekruterów, którzy mogą przeglądać profile licznych kandydatów i umożliwia im szukanie tych najlepszych. Serwis jest bezpłatny dla użytkowników i każda osoba może w nim zarejestrować swoje konto. Należy jednak pamiętać, że w ramach bezpłatnej opcji użytkownik dostaje jedynie możliwość odszukiwania znajomych i nawiązywania kontaktów ze swoimi współpracownikami.

marketing mix online

Znacznie więcej możliwości użytkownik dostaje po wykupieniu płatnej wersji. Posiadając wersję Premium użytkownik zwiększa limit wysyłanych wiadomości w ciągu dnia. Posiadacz płatnego konta może wysłać do kilkudziesięciu wiadomości miesięcznie.

Zaletą konta Premium jest dostęp do specjalnych statystyk, które są niewidoczne dla zwykłych użytkowników. Warto tutaj wspomnieć, iż podczas działalności serwisu miał miejsce incydent z wyciekiem haseł należących do użytkowników. Incydent wydarzył się w 2012 roku, gdy wyciekło ponad kilka milionów haseł.

reklama w internecie

Niestety podobne sytuacje miały również miejsce podczas działalności innych portali społecznościowych. Każdy użytkownik powinien zachować szczególną ostrożność przy zakładaniu konta i poruszaniu się w przestrzeni Internetu. Wszyscy internauci zakładając konto powinni stworzyć silne hasło, które jest złożone z cyfr, znaków specjalnych, małych i dużych liter.

Hasło powinno być unikatowe, aby maksymalnie zabezpieczyć nasze konto w danym serwisie. Najlepiej unikać powtarzanych słów, które podajemy podczas zakładania kont na różnych portalach społecznościowych lub komunikatorach.

pozycjonowanie strony internetowej

Logując się do konta należy unikać miejsc publicznych, gdyż naraża nas to na ryzyko wykradnięcia hasła i dostania się na nasz profil. Nigdy nie powinniśmy logować się do niesprawdzonych sieci Wifi, które są dostępne dla wielu osób.

Omawiając kwestie bezpieczeństwa należy także unikać pobierania podejrzanych plików, które pochodzą z niesprawdzonych miejsc. Pliki najlepiej pobierać jedynie z serwisów, które cieszą się zaufaniem internautów i istnieją w sieci od wielu lat.

Jak uzupełnić profil na LinkedIn?

LinkedIn daje swoim użytkownikom możliwość znalezienia lepszej pracy. Internauci posiadający konta w serwisie muszą jednak zadbać o to, aby odpowiednio uzupełnić swój profil. Należycie uzupełniony profil znacząco zwiększa szanse na zauważenie go przez potencjalnego pracodawcę. Rejestrując się w serwisie warto już na samym początku przejść do panelu i zacząć jego wypełnianie.

lead generation generowanie leadów

Kompletnie wypełniony profil w serwisie będzie naszą wizytówką na długie lata, gdzie na bieżąco będziemy uzupełniać swoją historię związaną z życiem zawodowym.

Najważniejszym elementem, który będzie widoczny na starcie, to odpowiednie zdjęcie. Wstawiając zdjęcie należy zadbać o to, aby należycie się na nim prezentować. Właściwe może być wstawienie zdjęcia, gdzie jesteśmy elegancko ubrani bez zbędnej przesady.

W przypadku mężczyzn idealnie będzie prezentował się garnitur, a kobiet sukienka lub żakiet. Po wstawieniu zdjęcia należy przejść do kolejnych elementów na profilu, które będziemy musieli uzupełnić. Każdy pracodawca z pewnością dokładnie przejrzy nasze podsumowanie życia zawodowego.

Użytkownik powinien dokładnie zadbać o tę sekcję i uzupełnić swoją karierę związaną z życiem zawodowym. W sekcji odnośnie życia zawodowego należy umieścić informację o wcześniejszych stanowiskach i latach pracy. Warto zadbać o szczegółowe opisanie poszczególnych czynności, które wykonywaliśmy na danych stanowiskach. Profil powinien być spójny i prosty w swoim przekazie. Informacje podawane w profilu należy przekazywać w sposób zwięzły dla odbiorcy.

Pracodawcy mogą przeglądać wiele profilu w ciągu dnia i swoja uwagę skupię jedynie na najistotniejszych szczegółach. Kolejną kwestią przy uzupełnianiu profilu na LinkedIn jest nagłówek. Internauta dostaje tam możliwość na podanie swojego zawodu, który obecnie wykonuje. Nie należy zapominać o tej informacji, gdyż będzie ona bezpośrednio z nami kojarzona.

Każdy potencjalny pracodawca z pewnością doceni, gdy w profilu napiszemy o swoich dodatkowych umiejętnościach. Warto w tym celu pochwalić się dodatkowymi szkoleniami i certyfikatami, które otrzymaliśmy za najróżniejsze odbyte kursy dokształcające. Należy pamiętać, iż znaczenie mogą mieć także słowa, które użyjemy do opisania swojej osoby w profilu.

Odpowiednie słowa kluczowe mogą wpłynąć na lepszą widoczność naszego profilu i jego odbiór. 

Czy na LinkedIn widać, kto oglądał mój profil?

Użytkownicy posiadający konta społecznościowe w serwisie LinkedIn, mogą sprawdzić w nim, kto oglądał ich profil. W tym celu konieczne jest przejście do ustawień profilu, gdzie można sprawdzić statystyki.

Warto tutaj wspomnieć, iż właściciel konta może znacząco ograniczyć widoczność swojego profilu. W ustawieniach można zmienić możliwość wyświetlania niektórych danych prywatnych. Zmieniając ustawienia spowodujemy jednak, że nasz profil będzie wyglądał mniej atrakcyjnie dla innych.

sprzedaż biznes marketing

Dodatkowo sami przeglądając profil innej osoby nie będziemy mogli sprawdzić niektórych informacji o niej. Ograniczenie widoczności swojego profilu automatycznie wpływa na to, co my widzimy na profilach innych osób. Każda osoba może jednak samodzielnie zdecydować, co najbardziej jej odpowiada.

Czy LinkedIn jest bezpieczny?

Serwis LinkedIn działa zgodnie z panującymi wymogami i stara się zapewnić swoim użytkownikom maksymalne bezpieczeństwo. Obecnie działalność serwisu w zakresie bezpieczeństwa nie różni się od innych podobnych do niego platform społecznościowych. Wyjątkiem była opisywana wcześniej sytuacja, która wydarzyła się w 2012 roku.

Doszło wtedy do wycieku poufnych danych, które należały do użytkowników mających konto w serwisie. Wykradziono informacje dotyczące haseł internautów, co zagroziło bezpieczeństwu i naraziło konta na wyciek prywatnych danych personalnych. Podobne sytuacja są jednak nieuniknione i przytrafiały się już nawet największym portalom społecznościowym.

Użytkownicy muszą jednak samodzielnie dbać o niektóre kwestie, które są związane z ich bezpieczeństwem w sieci. Podczas rejestracji należy podawać silne hasła, nie klikać w podejrzane odnośniki i nie pobierać niesprawdzonych plików.

Elon musk twitter

Zasady te dotyczą wszystkich portali społecznościowych, które działają obecnie w sieci.

Kto korzysta z LinkedIn?

LinkedIn to serwis, który jest przeznaczony dla osób starszych, gdyż pomaga im wystartować ze swoją karierą zawodową. Najczęściej w serwisie zakładają konta osoby, który znajdują się w wieku od dwudziestu pięciu do czterdziestu pięciu lat.

Jest to zdecydowana większość użytkowników, gdyż prawdopodobnie w tym czasie ludzie najczęściej podejmują najważniejsze decyzję związane ze swoim życiem zawodowym.

W serwisie rejestrują konta również osoby w innym wieku, ale jest to zdecydowana mniejszość. Warto tutaj wspomnieć, iż serwis jest niezwykle popularny wśród osób, które zajmują stanowiska kierownicze. Ponad dziewięćdziesiąt procent osób zajmujących stanowiska menedżerskie informuje, że posiada konto w serwisie LinkedIn.

Serwis nieustannie się rozwija i zdobywa popularność wśród pracowników na całym świecie. Każdego roku w serwisie logują się nowe osoby, które próbują znaleźć lepszą pracę i chcą zaprezentować swoją osobę dla potencjalnych pracodawców. Nieustanny rozwój serwisu przyniósł także korzyści dla twórców i nowych właścicieli.

Serwis po odkupieniu przez firmę Microsoft w 2016 przyniósł twórcą miliardy dolarów zysku. Obecnie serwis daje możliwość korzystania z płatnych reklam, które są przynoszą stały dochód dla właścicieli. Reklamodawcy mogą z pomocą serwisu zaplanować efektywne kampanie reklamowe.

Jak szukać pracy na LinkedIn?

Szukając wymarzonej pracy należy korzystać ze wszelkich możliwości, które pozwolą nam zwiększyć szansę. Jedną z możliwości zwiększenia szansy na znalezienie dobrze płatnej pracy jest serwis LinkedIn. Rejestrując konto w serwisie każdy użytkownik dostaje dostęp do licznych pracodawców i listy ofert, która jest na bieżąco aktualizowana.

Przeglądanie jedynie zamieszczanych w serwisie ofert pracy może okazać się niewystarczające. Zdecydowanie lepiej samemu podjąć działania, które pozwolą nam zwiększyć szansę na kontakt ze strony pracodawcy. Każdy użytkownik może samodzielnie skontaktować się z wybranym pracodawcą, aby nawiązać z nim współpracę.

Dodatkowo przeglądając oferty pomocne może się okazać odpowiednie ustawienie parametrów. Użytkownik może ustawić pasującą mu lokalizację, konkretne stanowisko lub branżę, która go interesuje. Po wprowadzeniu ustawień użytkownikowi wyświetlają się tylko te oferty, które są zgodne z parametrami. Lista ofert stanie się mocno zawężona, ale zdecydowanie lepiej dopasowana do konkretnej osoby.

Mając już dopasowaną listę z ofertami można zacząć kandydować na pasujące nam stanowiska pracy. Należy tutaj pamiętać, że niekiedy będziemy musieli nieco poczekać na odpowiedź ze strony danego pracodawcy.

REKLAMA:

sprawdź narzędzia marketingowe

Koniec reklamy.

Niestety najbardziej atrakcyjne stanowiska często są oblegane przez licznych kandydatów, którzy walczą o dobre miejsce do zatrudnienia. Jeśli jednak będziemy cierpliwi i wytrwali, to z pewnością osiągniemy z czasem sukces. Warto tutaj pamiętać, iż istnieją także inne portale, które mogą pomóc nam w znalezieniu wymarzonej pracy. Obecnie wśród popularnych serwisów z ofertami pracy znajduje się OLX, Indeed lub Jooble.

linkedin

Serwis ogłoszeniowy OLX każdego dnia zamieszcza liczne oferty z najróżniejszymi ofertami pracy. Dodatkowo także inne portale społecznościowe pozwalają na szukanie efektywnie dobrze płatnej pracy. Przykładowym portalem społecznościowym z ofertami pracy jest Facebook. W serwisie użytkownicy zakładają grupy, gdzie na bieżąco umieszczane są ogłoszenia z ciekawymi propozycjami pracy. Szukając pracy powinniśmy korzystać z najróżniejszych opcji, aby maksymalnie zwiększyć swoje szanse.

Co powinieneś teraz zrobić

Oto wskazówki co dalej:

  1. Aby być na bieżąco z materiałami daj nam follow w social media.
  2. Jeśli chcesz na bieżąco u nas publikować to skontaktuj się przez zakładkę kontakt.
  3. A może chcesz zamieścić u nas artykuł sponsorowany, lub współpracować?
  4. Sprawdź materiał naszego partnera w tym miesiącu:
pozycjonowanie seo reklama marketing

Podobał Ci się ten artykuł?

Reklama:

pozycjonowanie seo reklama marketing