Kategorie: E-COMMERCE | GOOGLE | SEO | SOCIAL MEDIA | EMAIL |BRANDING | CONTENT | NARZĘDZIA | MARKETING | RECENZJE

Kampania Google Ads -jak uruchomić odpowiednią kampanię, by osiągnąć swoje cele?

reklama i kampania Google Ads

Jak działa kampania Google Ads?

Kampania Google Ads umożliwia reklamodawcom wygenerowanie potrzebnego ruchu na swojej stronie internetowej. Google Ads jest to nowatorski system reklamowy, który został stworzony w 2000 roku.

System powstał z inicjatywy amerykańskiego przedsiębiorstwa informatycznego Google, które jest jednocześnie właścicielem najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie.

co to jest google

Firma Google tworząc system reklamowy zrewolucjonizowała rynek i znacząco zmieniła sposób prowadzenia działań marketingowych. Google Ads umożliwia wyświetlanie reklam na witrynach współpracujących z programem Google Adsense.

Obecnie jest to gigantyczna liczba serwisów internetowych i blogów, które udostępniają z pomocą Google Adsense przestrzeń na stronie. Część zysków trafia w ten sposób do właścicieli stron www.

Dodatkowo Google pozwala na reklamowanie sklepów internetowych i stron www poprzez wyszukiwarkę. Odnośniki do danej strony pojawiają się wtedy na samym szczycie wyszukiwań. Reklamodawcy mogą w ten sposób pojawić się w wynikach na najbardziej popularne frazy kluczowe.

REKLAMA:

sprawdź kursy online

Koniec reklamy.

Odnośniki ukazujące się na samej górze są znacznie chętniej klikane przez użytkowników. Pierwszy link generuje największy ruch, a pierwsze trzy odnośniki pozostawiają niewiele użytkowników pozostałym stronom w rankingu.

Warto tutaj wspomnieć, iż kiedyś Google Ads nazywało się Google AdWords. Nazwa została zmieniona dopiero w 2018 roku po osiemnastu latach działania systemu reklamowego. Zmiana nazwy wiązała się z wprowadzeniem szeregu aktualizacji, które usprawniły reklamodawcą tworzenia kampanii reklamowym.

Jak stworzyć profesjonalną kampanię w Google Ads?

Dobrze przygotowana kampania Google Ads potrafi wygenerować znaczący ruch na stronę internetową. Reklamodawca musi jednak odpowiednie skonfigurować swoją kampanię w systemie i zaplanować dokładny budżet, który przeznaczy na działania reklamowe.

Google Ads daje reklamodawcom szeroki wybór odnośnie rodzaju reklamy, który chcą wykorzystać w kampanii.

Do dyspozycji reklamodawcy mają proste reklamy tekstowe, specjalne banery i reklamy w formie wideo. Ostatni typ reklamy jest najczęściej wykorzystywany w serwisie YouTube, który jest podpięty pod Google Ads. Każdy reklamodawca może dodatkowo określić inne parametry, które dotyczą jego reklamy.

NEWSLETTER:
Zapisz się, aby otrzymywać świeże wiadomości i być krok przed innymi!

Zapisz się powyżej.

W ustawieniach może ustalić dokładny obszar, gdzie dana reklama ma być następnie wyświetlana. Jest to niezwykle ważne w przypadku firm, które działają jedynie na lokalnym rynku. Niektóre firmy nie mają aspiracji do tego, aby reklamować się na terytorium całego kraju.

W przypadku salonów fryzjerskich, zakładów mechanicznych lub mniejszych sklepów spożywczych, większość klientów pochodzi z jednego ściśle określonego obszaru. Konto w systemie Google Ads można stworzyć w kilku krokach. Potrzebne będzie nam założenie Gmaila, który umożliwi nam rejestrację.

Jest to bezpłatny e-mail, który w przyszłości przyda nam się do wysyłania wiadomości i kilku innych funkcji. Logując się do Google Ads będziemy musieli uzupełnić kilka danych personalnych, które będą potrzebne do rozliczeń i stworzenia kampanii reklamowej. Proces tworzenia kampanii reklamowej w Google Ads jest intuicyjny i nie powinien sprawiać trudności.

W Internecie i na serwisie Youtube znajdziemy liczne samouczki, które pokażą nam, jak należy tworzyć profesjonalne kampanie reklamowe z pomocą Google Ads. Rozliczenie za reklamę jest najczęściej prowadzone w modelu CPC. Jest to rozliczenia polegające na płatności za pojedyncze kliknięcie w reklamę. Z angielskiego skrót CPC oznacza Cost Per Click.

lead generation generowanie leadów

Każdy reklamodawca może samodzielnie ustalić stawkę, którą chce zapłacić za pojedyncze kliknięcie w jego reklamę. Najczęściej stawka za pojedyncze kliknięcie w reklamę wynosi w okolicy kilkudziesięciu groszy. Warto tutaj zaznaczyć, iż zbyt niska stawką za jedno kliknięcie może sprawić, że reklama będzie słabo wyświetlana lub wcale się nie pojawi w wyszukiwarce na górze listy.

pozycjonowanie strony internetowej

Popularne frazy kluczowe są powszechnie oblegane przez liczne firmy, które przebijają stawki innych reklamodawców. W ten sposób wyświetlają się najpierw te reklamy, które mają ustawioną wyższą stawkę za pojedyncze kliknięcie.

Ile kosztuje prowadzenie kampanii Google Ads?

Reklamodawcy korzystający z Google Ads mogą samodzielnie ustalić zakres kwoty, który chcą przeznaczyć na przeprowadzenie kampanii reklamowej. Olbrzymią zaletą Google Ads jest to, iż kwota przeznaczona na kampanię reklamową nie musi być wysoka. Reklamować mogą się zarówno większe firmy, jak i te mniejsze. Mniejsze firmy mogą na reklamę w Google Ads przeznaczyć kilkaset złotych w ciągu miesiąca.

google analytics

Dodatkowo zakładając nowe konto często będzie przysługiwał nam bonus, który otrzymamy od firmy Google na przygotowanie swojej pierwszej kampanii reklamowej. Profesjonalnie przygotowana kampania Google Ads jest jednak znacznie droższa. Duże firmy przeznaczają na marketing z pomocą Google Ads nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie.

Dokładna kwota jest jednak zawsze zależna od danej firmy i jej możliwości finansowych. Większe przedsiębiorstwa często zatrudniają dodatkowo specjalistę, który przygotowuje takie kampanie, analizuje słowa kluczowe i prowadzi działania polegające na optymalizacji. Dane od firmy Google pokazują, że reklama internetowa niezwykle szybko się rozwija.

Zyski generowane przez firmę Google są każdego roku liczone w miliardach dolarów. Obecnie zyski z Google Ads stanowią procentowo większą część dochodu przedsiębiorstwa.

Jak zrobić dobrą kampanię reklamową?

Kampania Google Ads musi być przygotowana w taki sposób, aby wzbudzić zainteresowanie użytkowników Internetu. Warto zastosować się tutaj do wskazówek, które pomogą nam zwiększyć wyświetlenia reklamy i jej klikalność. W pierwszej kolejności musimy określić grupę docelową, która ma być odbiorcą danej reklamy.

REKLAMA:

sprawdź narzędzia marketingowe

Koniec reklamy.

Jest to potrzebne do tego, aby reklama wyświetlała się jedynie tym osobą, które mogą być potencjalnie zainteresowane kupnem naszego produktu. Tworząc kampanię reklamową należy również sprawdzić wcześniej konkurencję. Pozwoli nam to lepiej zaplanować działania i stworzyć coś oryginalnego. W przestrzeni Internetu niezwykle ciężko zdobyć uwagę ludzi.

Reklama musi być kreatywna i wyróżniająca się, gdyż jedynie wtedy zwróci na siebie uwagę. Każdego dnia człowiek widzi tysiące najróżniejszych komunikatów. Większość ludzi w ciągu dnia zwróci uwagę jedynie na drobną część ze wszystkich komunikatów, które mu się wyświetlą. Celem każdego reklamodawcy powinno być zatem to, aby znaleźć się w tej wąskiej grupie dostawców interesującej treści dla ludzi. Dobrze przygotowana kampania reklamowa przerodzi się wtedy w wyświetlenia i zyski.

Co powinieneś teraz zrobić

Oto wskazówki co dalej:

  1. Aby być na bieżąco z materiałami daj nam follow w social media.
  2. Jeśli chcesz na bieżąco u nas publikować to skontaktuj się przez zakładkę kontakt.
  3. A może chcesz zamieścić u nas artykuł sponsorowany, lub współpracować?
  4. Sprawdź materiał naszego partnera w tym miesiącu:
pozycjonowanie seo reklama marketing

Podobał Ci się ten artykuł?

Reklama:

pozycjonowanie seo reklama marketing