Kategorie: E-COMMERCE | GOOGLE | SEO | SOCIAL MEDIA | EMAIL |BRANDING | CONTENT | NARZĘDZIA | MARKETING | RECENZJE

Ile kosztuje prowadzenie social media? (fanpage cennik)

social media społecznościowe

Ile kosztuje prowadzenie social media?

Social media to angielski termin, który odnosi się do mediów społecznościowych. Rozwój Internetu przyczynił się do powstania licznych platform społecznościowych i komunikatorów.

Z reguły cennik social media wygląda tak:

  • cena za 1 post 100-200 zł (cennik zależy od rodzaju zdjęć/grafik. Mogą być stockowe, lub robione indywidualnie przez grafika)
  • odpisywanie na komentarze 50-120 zł dzień
  • wchodzenie w interakcje z innymi i pisanie merytorycznych komentarzy na głównych kontach w branży 50-150 zł dzień
  • prowadzenie konta reklamowego w social media – od 1000 zł miesięcznie za obsługę + budżet
  • najtańsze filmy reklamowe do prowadzenia social media z materiałów stockowych, bez lektora zaczynają się od 500 zł

Powyżej widzisz szczegółową rozpiskę tego ile kosztuje prowadzenie social media.

Ludzie chętnie korzystają obecnie z nowoczesnej technologii, która jest wykorzystywana do komunikowania się i promowania w sieci.

Ile kosztuje prowadzenie social media

Social media pozwalają wymieniać się użytkownikom interesującymi newsami, pomysłami i poglądami na najróżniejsze tematy. Nierzadko media społecznościowe są używane do prowadzenia dyskusji za ich pośrednictwem i rozwijania swoich zainteresowań.

Wokół największych portali społecznościowych tworzą się liczne grupy fanów, które każdego dnia logują się na swoje konta. Niektóre serwisy umożliwiają internautom zakładanie grup, gdzie mogą rozmawiać między sobą na interesujące ich temat.

REKLAMA:

sprawdź kursy online

Koniec reklamy.

Media społecznościowe są także wykorzystywane przez firmy, które mogą tam prowadzić swoje kampanie reklamowe. Obecnie portale społecznościowe i komunikatory są nieodłącznym elementem udanej strategii marketingowej. Największe marki na bieżąco prowadzą swoje konta społecznościowe na znanych i lubianych portalach społecznościowych.

NEWSLETTER:
Zapisz się, aby otrzymywać świeże wiadomości i być krok przed innymi!

Zapisz się powyżej.

Nierzadko obsługą ich profili społecznościowych zajmują się specjaliści od social media, którzy prowadzą za ich pośrednictwem komunikację z fanami. Firmy najczęściej wybierają takie portale społecznościowe, jak Instagram, Facebook, Pinterest, Twitter, TikTok, LinkedIn lub YouTube.

Istnieją także mniejsze portale, które zrzeszają mniej użytkowników lub są popularne jedynie w niektórych krajach. W Polsce niezwykle popularną stroną jest Wykop, gdzie użytkownicy mogą śledzić ciekawe newsy i komentować aktualne wydarzenia.

Niekiedy działalność niektórych serwisów społecznościowych jest ograniczona przez politykę danych krajów lub nałożone kary. Przykładem jest Rosja, gdzie nie zezwolono na działania niektórym firmom mającym w swoich rękach największe serwisy społecznościowe za granicą.

ikony mediów społęcnzościowych social media ads

W Rosji znany jest portal o nazwie VK, czyli VKontakte. Dawniej serwis był znany pod nazwą VKontakte. Jest to serwis społecznościowy, który działa głównie na terytorium Rosji i kilku krajach graniczących. Serwis powstał dzięki osobie Pawła Durowa, który stworzył go w 2006 roku.

Aktualnie jest to jeden z największych portali na świecie, który zrzesza miliony aktywnych użytkowników. VKontakte jest znany na Ukrainie, Białorusi, Uzbekistanie, Azerbejdżanie, Kirgistanie, Kazachstanie, Armenii i Mołdawii. Użytkownicy portalu znajdują się także w niektórych krajach na terenie Unii Europejskiej, gdzie mieszkają lub pracują obywatele Rosji.

lejek content marketingowy sales funnel reklama SEO

VKontakte używany jest w Polsce, Czechach lub Rumunii. Innym przykładem są Chiny, gdzie mieszkańcy chętnie korzystają z serwisu o nazwie TikTok, chińskiej wyszukiwarki Baidu i komunikatora WeChat. Chiński komunikator WeChat jest jednocześnie portalem społecznościowym, który został stworzony do komunikowanie się i dokonywania zakupów drogą online.

lejek marketingowy sprzedażowy reklama

WeChat działa od 2017 roku i jest jednym z największych komunikatorów na cały świecie. W Stanach Zjednoczonych i krajach na terenie Unii Europejskiej najbardziej znany jest serwis Facebook. Użytkownicy na terenie Europy najchętniej zakładają konta w takich serwisach, jak Twitter, Pinterest, Facebook lub Instagram. Wśród komunikatorów do kontaktowanie się znany jest Facebook Messenger i Whatsapp.

Co wchodzi w skład pojęcia social media?

Pojęcie social media odnosi się do portali społecznościowych, które charakteryzują się najróżniejszą funkcjonalnością.

Głównym założeniem portali społecznościowych jest to, aby ułatwić internautom komunikację pomiędzy sobą. Użytkownicy mogą za pośrednictwem Internetu dzwonić do siebie, pisać ze sobą i wysyłać do siebie pliki.

marketing mix online

Nierzadko za pośrednictwem komunikatorów są prowadzone rozmowy wideo, gdzie użytkownicy mogą siebie nawzajem zobaczyć. Obecnie portale społecznościowe i komunikatory ułatwiają wielu ludziom pracę. Warto tutaj zaznaczyć, iż większość portali społecznościowych i komunikatorów jest bezpłatne. Jest to ważne dla wielu osób, które mogą dzwonić do siebie z najdalszych zakątków świata.

Warunkiem jest jedynie posiadanie łącza z Internetem, który umożliwi transmisję danych. Serwisy społecznościowe łączą ludzi na całym świecie i pozwalają im zaoszczędzić pieniądze na połączeniach. Często instalowane aplikacje społecznościowe można połączyć ze swoimi kontaktami na telefonie komórkowym.

Numer telefonu komórkowego umożliwia wyszukanie danej osoby w sieci i skontaktowanie się z nią poprzez aplikację. Obecnie portale społecznościowe poszły o krok dalej i są wykorzystywane do poznawania nowych osób. 

Do czego używamy social media?

Media społecznościowe przeżyły prawdziwy rozkwit, gdy na znaczeniu zyskały serwisy oparte o technologię Web 2.0.

reklama w internecie

Serwisy Web 2.0 opierają swoje funkcjonowanie na użytkownikach, którzy są dostarczycielami treści. Przykładem serwisów opartych o technologię Web 2.0 jest Twitter lub działający w Polsce Wykop.

co to jest google

Użytkownicy mogą na swoich profilach społecznościowych udostępniać interesujące ich posty, filmy lub wzajemnie się komentować. Warunkiem najczęściej jest jedynie założenie wcześniej konta i wypełnienie kilku istotnych informacji o sobie. Treści na portalach społecznościowych mogą być udostępniane w formie tekstowej lub multimedialnej. Social media są wykorzystywane często przez firmy, aby prowadzić za ich pośrednictwem swoje kampanie marketingowe.

reklama i kampania Google Ads

Największe platformy społecznościowe gromadzą miliony, a nawet miliardy użytkowników z całego świata. Większość z użytkowników loguje się na swoje konta każdego dnia, gdzie spędza przynajmniej kilkadziesiąt minut. Platformy społecznościowe najczęściej utrzymują się z płatnych reklam, które są targetowane do ich użytkowników. Spersonalizowane reklamy są niezwykle skuteczne i generują zyski dla reklamodawców.

Firmy chcące wypromować swoja markę w przestrzeni Internetu muszą oprzeć swoją strategię o portale społecznościowe. Jest to olbrzymia baza użytkowników, którzy mogą stać się potencjalnymi klientami. Internauci klikając w reklamy są przenoszeni na sklepy internetowe, gdzie dokonują zakupów drogą online.

Ile kosztuje prowadzenie profili społecznościowych?

Firmy chcące wypromować się w przestrzeni Internetu często zadają sobie pytanie, ile kosztuje prowadzenie social media? Prowadzenie profili społecznościowych wymaga czasu i tworzenie interesujących treści. Najczęściej zajmują się tym osoby, które specjalizują się w tworzeniu wartościowego dla użytkowników contentu.

Największe firmy najczęściej posiadają przynajmniej kilka profili społecznościowych, gdzie o stałych porach i regularnie udostępniają posty. Aktualnie najczęściej wybieranym portalem społecznościowym jest amerykański serwis należący do Marka Zuckerberga.

Facebook to niezbędny portal dla każdej firmy, która chce się wypromować w sieci. Obecnie Facebook jest numerem jeden na świecie i posiada ponad miliard użytkowników. To globalna społeczność, która dzieli się interesującymi wiadomościami ze świata i udostępnia najciekawsze posty.

lead generation generowanie leadów

Firmy mogą założyć w serwisie własny fanpage, który pozwala im na komunikację z fanami. Fanpage to miejsce, gdzie dana marka może dodawać aktualności ze swojej działalności, promować najróżniejsze produktu i zbierać feedback. Największe firmy posiadają miliony fanów, którzy śledzą ich poczynania i oczekują na nowości. Fanpage FB to wizytówka w sieci, która pozwala odnaleźć daną firmę i skontaktować się z nią. Warto tutaj wspomnieć, iż firmy mogą promować swój fanpage i pozyskiwać nowych fanów. Wystarczy użyć do tego płatnej formy reklamy, która jest oferowana przez serwis.

Facebook Ads pozwala reklamodawcą promować fanpage i pozyskiwać nowych subskrybentów. Niektóre firmy organizują interesujące konkursy, gdzie oferują wartościowe nagrody do wygrania w zamian za pewne działania użytkowników. Najczęściej jest to polubienie danego komentarza, napisanie własnego lub udostępnienie postu. Fanpage musi być prowadzony w ten sposób, aby użytkownik chciał do niego wracać i śledzić nowości.

Największe firmy muszą miesięcznie przeznaczać dziesiątki tysięcy złotych na reklamę i prowadzenie swoich profili społecznościowych. Niekiedy konieczne jest zatrudnienie doświadczonego specjalisty od social media lub copywritera, który będzie pisał interesujące posty. Warto tutaj wspomnieć, iż ruch generowany za pośrednictwem swoich profili społecznościowych stanowi wartość dla pozycjonowanej strony internetowej.

Robot indeksujący należący do Google zauważa ruch z linków społecznościowych, które prowadzą do danej strony www. Ich wartość nie jest wysoka dla robota oceniającego daną stronę, ale zdecydowanie zauważalna. Im więcej osób trafia na daną stronę z social media, tym odbija się to korzystniej dla niej.

Dlaczego social media są popularne?

Social media zawdzięczają swoją popularność kilku czynnikom. Pierwszym czynnikiem jest ich prostota w obsłudze i łatwość korzystania z nich. Użytkownik chcący zarejestrować swoje konto w wybranej aplikacji lub na danym portalu społecznościowym, najczęściej musi posiadać jedynie adres e-mail.

Obecnie często do przeprowadzenie rejestracji potrzebny jest numer telefonu komórkowego, który jest potrzebny do weryfikacji i pomaga wyszukać daną osobę w Internecie. Kolejną kwestią, która przemawia za portalami społecznościowymi jest fakt, że najczęściej są one bezpłatne dla swoich użytkowników.

Największe portale pokroju Facebooka, Instagrama lub Twittera, są całkowicie darmowe i zarabiają z wyświetlanych reklam. Niekiedy internauci mogą wykupić płatną wersję konta, aby udostępnić dla siebie dodatkowe funkcję. Przykładem jest serwis LinkedIn, gdzie płatna wersja konta umożliwia wysyłanie większej ilości wiadomości do pracodawców. Social media posiadają liczne funkcje, które pomagają ludziom w codziennym życiu.

Wspomniany wyżej serwis LinkedIn pomaga ludziom w znalezieniu dobrze płatnej pracy i nawiązaniu kontaktów biznesowych. Twitter umożliwia użytkownikom śledzenie ważnych osobistości ze świata polityki, sportu lub mediów. Większość komunikatorów i serwisów społecznościowych, służy do komunikacji pomiędzy sobą oraz pomagają w dzieleniu się informacjami ze swojego codziennego życia. Niekiedy komunikatory i aplikacje internetowe, mogą pomóc w poznaniu drugiej osoby. Aplikacja Tinder to znana na całym świecie aplikacja randkowa, gdzie ludzie nawiązują ze sobą znajomości.

Tinder wykorzystuje do łączenia ludzi lokalizację ich urządzeń, gdzie została zainstalowana aplikacja. Należy jednak pamiętać, że nadmierna korzystanie z komunikatorów i serwisów społecznościowych, może być niekorzystne dla zdrowia. Spędzanie nałogowo czasu na telefonie komórkowym lub laptopie, u niektórych osób powoduje uzależnienie.

Leczenie uzależnienia wymaga długotrwałej psychoterapii i wizyty u specjalisty od zdrowia psychicznego. Badania pokazują, że osoby nadmiernie korzystające z serwisów społecznościowych są narażone na częstsze wystąpienie depresji. Osoby zbyt często logując się na swoje konta mają problemy z koncentracją i częściej skarżą się na gorsze samopoczucie.

Ile postów dziennie na Facebooku?

Osoby zajmujące się prowadzeniem profili społecznościowych muszą pilnować, aby regularnie dodawać w nich posty. Należy jednak pamiętać, że portale społecznościowe posiadają własne mechanizmy, które wpływają na generowane zasięgi i wyświetlenia danego postu.

W tym celu warto pilnować, aby posty dodawać o konkretnych porach i wykorzystywać do ich napisania odpowiednie frazy kluczowe. Dodatkowo niektóre serwisy negatywnie patrzą na zbyt dużą ilość dodawanych postów na swoim fanpage. Jednym z takich serwisów jest Facebook, gdzie wskazane jest dodawanie około dwóch postów w ciągu dnia.

REKLAMA:

sprawdź narzędzia marketingowe

Koniec reklamy.

Nadmierne dodawanie postów może odbić się negatywnie na fanpage’u, gdzie posty będą ukrywane przed użytkownikami. Dwa posty w ciągu dnia to bezpieczna liczba, która jest także pozytywnie odbierana przez samych użytkowników. Osoby korzystające z portali społecznościowych nie przepadają za spamem i interesują ich jedynie unikatowe treści.

Warto tutaj wspomnieć, iż w przypadku Facebooka popularne są grupy, które każda osoba może samodzielnie założyć. Grupy tematyczne pozwalają użytkownikom wymieniać się opiniami na dany temat, prowadzić sprzedaż i wystawiać najróżniejsze ogłoszenia.

Grupy często są zakładane osoby prowadzące biznes w przestrzeni Internetu lub firmy. Mając grupę także należ pilnować, aby była ona aktywna i ciekawa dla użytkowników. Na grupie warto dodawać posty, gdzie będziemy pytali użytkowników o opinie na dany temat i pobudzać ich do działania.

Czym jest YouTube?

Omawiając social media nie może na liście zabraknąć popularnego serwisu o nazwie YouTube. Serwis działa na rynku od 2005 roku i jest znany na całym świecie. Ludzie za pośrednictwem serwisu udostępniają interesujące materiały wideo. Najciekawsze materiały są udostępniane dalej i chętnie komentowane przez internautów.

YouTube to znaczące medium społecznościowe w oczach firm, które chcą się wypromować w Internecie. Wiele marek posiada własny kanał w serwisie YouTube lub aktywnie współpracuje ze znanymi twórcami. Osoby tworzące content na YouTube chętnie nawiązują współpracę z firmami, gdzie polecają ich produkty lub usługi.

Często tworzone materiały w formie reklamy wyglądają naturalnie i nie zniechęcają użytkowników do siebie. Obecnie jest to niezwykle ważne, gdyż użytkownicy Internetu cenią sobie naturalność i bezstronność w wydawaniu opinii na dany temat.

Ile kosztuje prowadzenie social media cenniki

Jedną ze znanych firm tworzących content w serwisie YouTube jest Red Bull. Austriacka firma zajmuje się sprzedażą napojów energetycznych i jednocześnie sponsoruje sportowców. Firma posiada własny kanał na YouTube, gdzie udostępnia materiały wideo ukazujące znanych sportowców uprawiających sporty ekstremalne. Filmy udostępniane na kanale nierzadko zdobywają miliony wyświetleń, gdzie jednocześnie lokowane jest logo marki Red Bull.

Obecnie firma Red Bull działa na terenie kilkuset krajów i sprzedaje miliardy puszek swoich napojów energetycznych. Jest to przykład, gdzie firma umiejętnie wykorzystuje media społecznościowe do budowy swojego wizerunku i popularności w sieci.

Więc ile kosztuje prowadzenie social media na profilu Youtube?

Wyprodukowanie 1 filmu zaczyna się od 500 zł.

Do tego trzeba opracować jeszcze plan contentowy.

Co powinieneś teraz zrobić

Oto wskazówki co dalej:

  1. Aby być na bieżąco z materiałami daj nam follow w social media.
  2. Jeśli chcesz na bieżąco u nas publikować to skontaktuj się przez zakładkę kontakt.
  3. A może chcesz zamieścić u nas artykuł sponsorowany, lub współpracować?
  4. Sprawdź materiał naszego partnera w tym miesiącu:
pozycjonowanie seo reklama marketing

Podobał Ci się ten artykuł?

Reklama:

pozycjonowanie seo reklama marketing