Kategorie: E-COMMERCE | GOOGLE | SEO | SOCIAL MEDIA | EMAIL |BRANDING | CONTENT | NARZĘDZIA | MARKETING | RECENZJE

Czego wystrzegać się podczas prowadzenia działalności w internecie?


Internet to zjawisko, w którym swoje miejsce może znaleźć każdy. Bez względu na wiek, płeć, kolor skóry – każdy w internecie jest równy. Wydaje się, że każdy ma takie same możliwości startu w internetowych bojach. Każdy może robić w internecie to, na co ma ochotę. Wiele firm próbuje zaistnieć na internetowym rynku. Niestety wiele startów kończy się fiaskiem. Dzisiaj wskażę kilka elementów, których z pewnością startujące firmy robić nie powinny.

SPAM i wszystko co z tym związane. Bardzo łatwo jest przypiąć sobie łatkę spamera. Jeden niefortunny mailing potrafi zepsuć reputację firmy. Dlatego unikaj spamowania pod jakąkolwiek postacią. Najbardziej znaną jest spam w e-mail marketingu. Często firmy zakupują bazy mailingowe, w których użytkownicy nie wyrazili zgody na otrzymanie wiadomości. Zgodnie z polskim prawem, abyśmy mogli wysłać komuś informację handlową, musi on wcześniej wyrazić na to zgodę.

Częstym procederem początkujących jest kupienie dużej bazy mailingowej na Allegro i wysłanie do nich swojej oferty. Często pomimo zapewnień autora aukcji, okazuje się że baza adresów email została zebrana nielegalnie i użytkownicy nie wyrazili zgody na otrzymywanie wiadomości. Właściciel firmy jednak o tym nie wie i dopiero po wysłaniu mailingu do całej bazy zaczyna rozumieć jak wielki błąd popełnił.

W przypadku pozycjonowania strony internetowej, należy wystrzegać się używania nieetycznych technik. Należy stosować się do wytycznych wyszukiwarek, ponieważ wyrzucenie strony z indeksu wyszukiwarki może zniszczyć większość dochodów firmy. Jak wiadomo, w większości firm to właśnie wyszukiwarki są pierwszym i najważniejszym źródłem ruchu na stronie.

Nie warto działać na ślepo. Internet daje nam dzisiaj takie możliwości, że możemy testować różne wersje reklam oraz badać ich skuteczność. Przed wyrzuceniem większej sumy pieniędzy, warto przeprowadzić testy na reprezentatywnej grupie docelowej i dopiero wtedy wybrać najskuteczniejszą reklamę, która pójdzie na całą Polskę czy nawet świat.

Tak czy inaczej, unikaj SPAMU – czyli jakiegokolwiek przekazu marketingowego, którego nie będą chcieli użytkownicy. Internet idzie z duchem czasu, a internauci są coraz bardziej wybredni. Dlatego prowadząc kampanie marketingowe w internecie, warto przykuć uwagę użytkowników i dać im coś wartościowego. Coś za co będą Ci wdzięczni.

Reklama:

pozycjonowanie seo reklama marketing