Kategorie: E-COMMERCE | GOOGLE | SEO | SOCIAL MEDIA | EMAIL |BRANDING | CONTENT | NARZĘDZIA | MARKETING | RECENZJE

Agencja SEM – czym się zajmuje i jak działa?

seo search engine optimization

Jak działa agencja SEM?

Rozwój marketingu internetowego doprowadził do pojawienia się licznych agencji SEM na rynku. Profesjonalne agencje SEM zajmują się reklamą w sieci i pozycjonowaniem stron internetowych swoich klientów.

Omawiając jednak działalność agencji marketingowych warto na początku zdefiniować pojęcie SEM.

Określenie SEM odnosi się do działań marketingowych, które są prowadzone w wyszukiwarkach internetowych. Największą wyszukiwarką jest obecnie Google, która dyktuje trendy na całym świecie.

agencja sem

Wyszukiwarek w sieci działa jednak znacznie więcej i można tutaj wymienić Bing, rosyjski Yandex, chińskie Baidu, Yahoo, Seznam lub DuckDuckGo. Ostatnia z wymienionych wyszukiwarek oferuje swoim użytkownikom całkowitą anonimowość podczas wyszukiwania interesujących ich informacji.

Co oznacza SEM?

SEM z angielskiego oznacza Search Engine Marketing, czyli właśnie marketing w wyszukiwarkach internetowych. Najczęściej działania prowadzone w wyszukiwarkach mają jeden cel, aby wybić się najwyżej na liście wyszukiwań. Wybicie się na liście pozwala wygenerować duży ruch na stronie i zdobyć potrzebne wyświetlenia dla oferowanych treści. To główne zadanie jakie posiada agencja SEM.

REKLAMA:

sprawdź kursy online

Koniec reklamy.

Najczęściej przekłada się to na zysk danej strony internetowej, e-sklepu lub bloga. Właściciele stron oferują najróżniejsze produkty i usługi, które są sprzedawane w przestrzeni Internetu. Działania agencji SEM obejmują także kampanie, które są płatne i poprawiają widoczność w wyszukiwarce.

Najczęściej agencje SEM używają do tego płatnych kampanii reklamowych w systemie Google Ads. Reklama w Google Ads pozwala na pojawienie się danej strony w górnych wynikach wyszukiwań. W dłuższej perspektywie agencje interaktywne stawiają jednak na optymalizację strony i jej naturalne pozycjonowanie. 

Czym jest SEO?

Profesjonalne agencje interaktywne zajmują się reklamą i poprawą widoczności w sieci. Często działania podejmowane przez daną agencję reklamową wymagają odpowiedniej strategii, która buduje wizerunek wybranej strony internetowej. Odpowiednie strategia jest najczęściej podejmowana wspólnie z klientem, który przedstawia w niej swoje oczekiwania.

Ostateczne efekty takiej fachowo przygotowanej kampanii reklamowej w Internecie zależą od SEO. Pojęcie SEO odnosi się do pozycjonowania strony w wyszukiwarce wykorzystując do tego odpowiednią optymalizację i pozyskiwanie wartościowych linków.

SEO to skrót od Search Engine Optimization, czyli terminu, który w Polsce odnosi się głównie do pozycjonowania. W odróżnieniu od skrótu SEM, pojęcie to nie skupia się na płatnych działaniach wykorzystujących reklamę w wyszukiwarkach. SEO wykorzystuje głównie kilka metod, które pozwalają właścicielom stron zdobyć wyższe pozycje.

NEWSLETTER:
Zapisz się, aby otrzymywać świeże wiadomości i być krok przed innymi!

Zapisz się powyżej.

Najczęściej jest to połączenie optymalizacji kodu, pisania merytorycznych treści i linkowania. Proces pozycjonowania strony jest długi i efekty są często widoczne dopiero po kilku miesiącach. Warto tutaj wspomnieć, iż niekiedy efekty mogą się wcale nie pojawić.

Najczęściej efekty nie pojawią się w sytuacji, gdy dany właściciel strony internetowej nie stosuje się do panujących zasad SEO. Google posiada ukryte algorytmy, które oceniają każdą stronę www w przestrzeni Internetu.

Zasady te nie są jednak znane właścicielom stron, specjalistą SEO i webmasterom. Agencje SEM i SEO muszą na własną rękę szukać rozwiązań, które przynoszą efekty w pozycjonowaniu. Istnieją jednak pewne standardy, które ewidentnie poprawiają widoczność danej strony.

lead generation generowanie leadów

Jednym z przyjętych standardów jest dodawanie wartościowej treści na stronę. Często dodawanie artykułów na stronę, rozbudowane opisy i sformatowany tekst, poprawia widoczność. Pisaniem treści zajmują się profesjonalni copywriterzy SEO, którzy są zatrudnieni w agencjach SEM i SEO. Copywriterzy piszą zgodnie z przyjętymi standardami, gdzie tekst musi się odpowiednio prezentować. Google docenia wartościowy tekst i przypisuje danej stronie lepszej pozycji w swojej wyszukiwarce.

Czego oczekiwać od profesjonalnej agencji SEM?

Agencja SEM zajmuje się kwestiami, które mogą pomóc biznesom zaistnieć w przestrzeni Internetu. Działania agencji SEM nie ograniczają się jedynie do tworzenia kampanii reklamowej w wyszukiwarce. Agencje mogą podjąć się przeprowadzenia audytu danej strony internetowej i poprawienia błędów w kodzie źródłowym. Działania te mają na celu odpowiednią optymalizację danej strony pod kątem wyszukiwarki.

Google zagląda na nową stronę i sprawdza, czy jej kod działa poprawnie. Jeśli niektóre obszary strony będą niedostępne, to Google prawdopodobnie przepisze jej niższą pozycję.

Profesjonalna agencja SEM zajmuje się również dobieraniem słów kluczowych, które pomagają w procesie pozycjonowania. Odpowiednie słowa kluczowe są niezwykle ważne podczas pozycjonowania. Wyszukiwarka zwraca na wybrane hasła kluczowe uwagę w tekście i przypisuje im pozycję. W doborze odpowiednich słów kluczowych do treści na stronie pomagają specjalne narzędzia SEO.

REKLAMA:

sprawdź narzędzia marketingowe

Koniec reklamy.

Najpopularniejszych narzędziem SEO wykorzystywanym do wyszukiwania słów kluczowych jest planer słów kluczowych oferowany przez Google Ads. Warto tutaj wspomnieć, iż agencja SEM każdego miesiąca powinna raportować efekty swojej pracy i osiągnięte cele. Pozwala to zobaczyć klientom, czy współpraca z daną agencją przynosi rezultaty. Większość klientów z czasem samoistnie zobaczy efekty działań agencji, które ujawnią się poprzez większą ilość odwiedzających na stronie internetowej.

Czy agencje interaktywne zajmują się projektowaniem stron?

Agencje interaktywne zajmują się nie tylko projektowaniem stron, ale jednocześnie dobierają do nich odpowiedni hosting i domenę internetową. Projektowanie serwisów to często jednak główne zadanie, które przyświeca agencjom interaktywnym.

Profesjonalne agencje zajmują się wówczas tworzeniem takiej strony w zgodzie ze standardami Google. Wyszukiwarka Google stawia na strony, które zawierają małą ilość technologii flash. Technologia ta obciąża niepotrzebnie stronę internetową i powoduje jej spowolnioną pracę. Google patrzy także na responsywność danej strony internetowej lub e-sklepu.

Najlepiej, aby projekt strony był elastyczny i dostosowany do nowoczesnych urządzeń mobilnych. Obecnie coraz częściej ludzie używają do przeglądania Internetu swoje telefony komórkowego.

google analytics

Ogromną częścią działalności agencji interaktywnych jest budowanie wizerunku swoich klientów w sieci. Im lepiej będzie odbierana dana marka przez użytkowników Internetu, tym mocniej przerodzi się to w zyski. Branża związana z rynkiem e-commerce nieustannie się rozwija i każdego roku rośnie liczba osób, która dokonuje zakupów w Internecie. Firmy starają się sprostać tym trendom i znaczną część sprzedaży przenoszą do sieci.

Co powinieneś teraz zrobić

Oto wskazówki co dalej:

  1. Aby być na bieżąco z materiałami daj nam follow w social media.
  2. Jeśli chcesz na bieżąco u nas publikować to skontaktuj się przez zakładkę kontakt.
  3. A może chcesz zamieścić u nas artykuł sponsorowany, lub współpracować?
  4. Sprawdź materiał naszego partnera w tym miesiącu:
pozycjonowanie seo reklama marketing

Podobał Ci się ten artykuł?

Reklama:

pozycjonowanie seo reklama marketing